Igal spordisõbral on võimalus sõna sekka öelda aasta parimate sportlaste valimisel. Hääletus on avatud kuni 20. detsembri hilisõhtuni (kell 23:59). Hääletamiseks mine parempoolsesse menüüsse, kust saad enda valiku edastada.

Aasta naissportlase nominendid

 • Saskia Alusalu
  Kiiruisutamine

  Saskia Alusalu sai 2015. a maailmameistrivõistlustel naiste ühisstardis 10. koha ja Euroopa meistrivõistlustel väikeses mitmevõistluses 17. koha. Lisaks uuendas ta 2015. a mitmel korral  erinevatel distantside rahvusrekordeid.

   

  Loe Saskia Alusalu kohta rohkem ESBL-st 

 • Merike Anderson
  Korvpall

  Merike Anderson saavutas Belgia naiste korvpalli meistriliigas ja karikasarjas võistkonna Royal Castors Braine koosseisus 1. koha. Lisaks jõudsi ta oma koduklubiga ka Euro Cup 2015 finaali.

   

  Loe Merike Andersoni kohta rohkem ESBL-st 

 • Ksenia Belomestnova
  Allveesport

  Ksenia Belomestnova võitis allveespordi maailmameistrivõistlustel distantsil 50 m lestadega 3. koha ja 50 m sukeldumises 6. koha ja 100 m lestadega 9. koha. Lisaks saavutas MK etappidel kahel korral 1. koha.

   

  Loe Ksenia Belomestnova kohta rohkem ESBL-st 

 • Erika Kirpu
  Epeevehklemine

  Erika Kirpu võitis Bakuus toimunud esimestelt Euroopa mängudelt  individuaalse pronksmedali ja kuulus mängudelt hõbemedali võitnud naiskonna koosseisu. Lisaks kuulus ta Euroopa meistrivõistlustelt hõbemedali võitnud naiskonda. Maailmakarika etappidel Dohas ja Buenos Aireses sai individuaalarvestuses 2. koha ja Eesti naiskonna koosseisus saavutas Legnano MK etapil 1. koha.

   

  Loe Erika Kirpu kohta rohkem ESBL-st 

 • Anett Kontaveit
  Tennis

  Anett Kontaveit jõudis 2015. a naiste tennise suureslämmi turniiril US Open 4.ringi. Tõusis 2015. a Eesti esitennisistiks. Kõrgeim kohta naistennisistide (WTA) edetabelis 2015. aastal oli 88.

   

  Loe Anett Kontaveidi kohta rohkem ESBL-st 

 • Kristina Koroljak
  Fitness

  Kristina Koroljak saavutas fitnessi Euroopa meistrivõistlustel klassis kuni 163cm ja absoluutkategooria 1. koha ja maailmameistrivõistlustel 6. koha.

  Loe Kristina Koroljaki kohta rohkem ESBL-st 

   
 • Katrina Lehis
  Epeevehklemine

  Katrina Lehis saavutas 2015. a maailmameistrivõistlustel individuaalselt 6. koha ja kuulus Euroopa meistrivõistlustelt ja ka esimestelt Euroopa mängudelt hõbemedalid võitnud Eesti naiskonna koosseisu.

   

  Loe Katrina Lehise kohta rohkem ESBL-st 

 • Epp Mäe
  Maadlus
  Epp Mäe võitis 2015. a maadluse maailmameistrivõistlustel Taškendis kaalukategoorias kuni 75 kg pronksmedali, sai U23 vanuseklassis Euroopa meistrivõistlustel 2. koha ja Euroopa täiskasvanute meistrivõistlustel 9. koha.
   
   
  Loe Epp Mäe kohta rohkem ESBL-st
 • Nelli Paju
  Epeevehklemine

  Nelli Paju saavutas 2015. a Lõuna-Koreas, Gwangju´s toimunud üliõpilasspordi tähtsündmusel 28. Universiaadil 3. koha.

   

  Loe Nelli Paju kohta rohkem ESBL-st

 • Ingrid Puusta
  Purjetamine

  Ingrid Puusta sai naiste purjelaua klassi RS:X maailmameistrivõistlustel 20. koha. Sama võistlusklassi Euroopa meistrivõistlustel sai 16. koha. Kahel edukamal maailmakarika etapil oli vastavalt kuues ja üheksas.

   

  Loe Ingrid Puusta kohta rohkem ESBL-st 

Hääleta siin!