EOK osales Euroopa spordifoorumil

EOK osales Euroopa spordifoorumil
Eesti Olümpiakomitee esindajad osalesid 8.-9. märtsil Euroopa Komisjoni eestvedamisel korraldatud Euroopa spordifoorumil.
 
Spordifoorumi ülesandeks on anda hinnang Euroopa Liidu spordi tegevuskava täitmisele ning kuulata erinevate osapoolte ja ekspertide arvamusi ning ettepanekuid edasiste tegevuste osas. Tänavuse spordifoorumi põhiteemadeks olid hea juhtimistava, liikumisharrastus, vabatahtlikkus, anti-doping, sport ja innovatsioon, e-sport ning vägivald spordis.
 
Foorumile järgnes Euroopa Spordinädala koosolek. 23.-30. septembril 2017 toimuvast spordinädalast võtavad osa kõik Euroopa Liidu liikmesriigid ning selle ametlik avamine toimub 23. septembril Tartus. 21.-22.septembril korraldatakse Tartus kõrgetasemeline seminar, mis keskendub treenerite temaatikale ning ümarlaud “Tervislik elustiil”, millest võtab osa ka Euroopa Komisjoni spordivolinik Tibor Navracsics. 
 
Euroopa spordifoorumist võtsid osa Eesti Olümpiakomitee, Kultuuriministeeriumi ning vabatahtlike spordiliikumise Scult.com esindajad. Euroopa Spordi foorum toimub igal kevadel ning seda võõrustab Euroopa Liidu eesistujamaa, kelleks seekord oli Malta.

Tokyo

Tokyo suveolümpiamängudeni on jäänud 1098 päeva, 21 tundi, 34 minutit.

PyeongChang

PyeongChangi taliolümpiamängudeni on jäänud 203 päeva, 7 tundi, 49 minutit.