EOK11021 - 15.02.2011

 

EOK INFOTUND

15. veebruar 2011. a.

Kell 11:00 - 12:00 Audentes

Arutatavad teemad, informatsioon

1. Olulised kuupäevad / tähtajad lähikuudel

- 15.02.2011 – ESBL koostamisel osalenute tänuüritus, Audentese Spordikool – Tondi 84 I korrus, 12:00
- 20.02.2011 – Kulka taotlused, aastaprojektid ja raha alates II kvartal
- 15.03.2011 – riigi spordistipendiumite kandidaadid, Kultuuriministeerium
- 15.03.2011 – EOK Infotund, kell 11:00 – koht täpsustamisel
- 28.04.2011 – EOK täiskogu koosolek, Viru hotelli konverentsikeskus, 11:00

 

2. Nimetamised ja valimised

Kultuuriminister ja Eesti Kultuurkapitali nõukogu esimees Laine Jänes kinnitas kaheks aastaks Eesti Kultuur-kapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapitali nõukogu uue koosseisu, kes on valinud ka oma juhid:
    esimees - Reet Hääl
    aseesimees - Tõnu Seil
    liikmed - Marek Kaleta, Indrek Kelk, Raido Mägi, Jaak Salumets, Sven Sommer 

 

3. Tunnustamised

 

Riiklikud teenetemärgid
Eesti Vabariigi 93. aastapäeva eel tänab ja tunnustab meie riik teenetemärkidega inimesi, kes oma tegevusega on aidanud edendada, hoida ja kindlustada Eesti iseseisvust.
Sellega väljendab Eesti riik oma tänu inimestele, kelle töö ja pühendumus erinevates eluvaldkondades on muutnud meie maad hoolivamaks ja paremaks, targemaks ja tugevamaks.
Seoses iseseisvuspäevaga ja Eesti riigile osutatud teenete tunnustamiseks andis Vabariigi President riiklikud autasud ka kolmele spordis silma paistnule:
Valgetähe III klass - Nikolai Novosjolov, vehkleja, maailmameister
Valgetahe V Klass - Martin Reim, jalgpallur, treener
        - Viktor Viktorov, korvpallur, Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud    
    
Riiklikud spordipreemiad
Elutööpreemiad:
Johannes Peets - moodsa viievõistluse arendaja alates 1953
Ants Saar - maaspordi edendaja alates 1969

Aastapreemiad:
Avo Keel - võrkpalli rahvusmeeskonna peatreener 
Indrek Kelk - Klubi Tartu Maraton juht, Tartu Nelikürituste korraldaja
Erika Kirpu, Julia Beljajeva - naisjuunioride epeekoondvõistkond
Nelli Paju, Anu Hark
Nikolai Novosjolov - vehkleja, maailmameister
Õnne Pollisinski - ujumistreener

Noorte aastapreemia
Kaisa Pajusalu - sõudja

Kultuurkapitali preemiad    
Anna Levandi - iluuisutamise treener
Henn Hollo - aerutamistreener
Kaido Höövelson - sumotori
Nora Kutti - spordiveteran
Reet Palm - sõudeklubi juht     

Tutvu tunnustatud isikute koondtabeliga (1997-2011) - Tabel

4. Tippsportlase kõrg- ja kutsehariduse omandamise stipendiumid

Eesti Olümpiakomitee kuulutas 03. jaanuaril 2011 välja stipendiumikonkursi tippsportlastele kõrg- või kutse¬hariduse omandamiseks 2010/2011. õppeaasta kevadsemestriks. Stipendiumi suuruseks on kuni 1000.- eurot ja see mõeldud korvamaks õppemaksu tasulises õppes. 
EOK-sse laekusid  07. veebruariks avaldused 44 sportlaselt. Veebruarikuu jooksul kontrollitakse koos õppeasutustega, kas taotlejad on aktiivsed ja edasijõudvad õppurid ning täpsustatakse õppemaksu määrad semestris. Stipendiumikomisjon teeb oma ettepanekud märtsi alul, seejärel sõlmib EOK stipendiaatidega lepingud, kinnitab stipendiumieraldised oma korraldusega ja kannab raha sportlaste arvele.









1 Vitalia TELPT Allveesport 23 Jürgen ROOBA Käsipall
2 Harri LILL Curling 24 Marko SLASTINOVSKI Käsipall
3 Siim SILDNIK Curling 25 Martten KALDVEE Laskesuusatamine
4 Mari SUURSALU Golf 26 Tagne TÄHE Laskesuusatamine
5 Janar JERMAKOV Jalgrattasport 27 Veera RUMJANTSEVA Laskmine
6 Allar KARU Jalgrattasport 28 Eerik APS Maadlus
7 Raivo MAIMRE Jalgrattasport 29 Jaanus LEPIK Maadlus
8 Rauno NEUHAUS Jalgrattasport 30 John KAJU Purjelaud
9 Urmas ROOBA Jalgpall 31 Kairit KALBRE Ratsutamine
10 Georgi LADÕGIN Judo 32 Aldo LEETOJA Suusatamine.
11 Grigori MINAŠKIN Judo 33 Priit NARUSK Suusatamine
12 Mihkel VÕRANG Jäähoki 34 Timo SIMONLATSER Suusatamine
13 Rufet KERIMOV Karate 35 Jevgenia RÕNDINA Sõudmine
14 Moonika AAVA Kergejõustik 36 Andrus SABIIN Sõudmine
15 Raine KUNINGAS Kergejõustik 37 Kairi SCHMIDT Triatlon
16 Tiidrek NURME Kergejõustik 38 Jelena GLEBOVA Uisutamine
17 Rene ORUMAN Kergejõustik 39 Martti ALJAND Ujumine
18 Liane PINTSAAR Kergejõustik 40 Martin LIIVAMÄGI Ujumine
19 Tõnis SAHK Kergejõustik 41 Jane TREPP Ujumine
20 Oksana MIIL Korvpall 42 Nelli PAJU Vehklemine
21 Mirjam NIKOLAI Korvpall 43 Mari-Ann KRUUS Võimlemine
22 Indrek VISKA Kulturism 44 Meelis KIVISILD Võrkpall

 

 

5. Kandidaatide esitamine riiklikele spordistipendiumitele

Tavapäraselt esitamise tähtaeg 15. märts Kultuuriministeeriumile.
Erisus varasematest esitamistest – ei ole mõtet esitada A, B, C taseme sportlasi, kellele on tagatud OM ettevalmistuse rahastamise kaudu sportlase tasu ja selles arvestatud ka senise riigi stipendiumi määra.

Need sportlased (16) on: 
Martin Padar (judo), Ksenija Balta, Gerd Kanter, Mikk Pahapill (kergejõustik), Jaak Mae, Andrus Veerpalu (suusatamine), Tõnu Endrekson, Allar Raja, Kaspar Taimsoo (sõudmine), Kaia Kanepi (tennis), Triin Aljand (ujumine), Julia Beljajeva, Irina Embrich, Kristina Kuusk, Nikolai Novosjolov, Julia Zuikova (vehklemine).

6. Spordialaliitude rahastamine üleriigilistest allikatest 2011

Spordialaliitude rahastamise summaks kujuneb 2011.a. eeldatavalt 8,6 – 8,9 M € (135-140 M kr.) 
Kõnealune tabel lisatud.
Võrdlused:




2010 126,5 M kr.   8,107 M €
2009 128,7 M kr.   8,248 M €
2008 170,5 M kr. 10,927 M €
2007 141,7 M kr.   9,056 M €
2006  119,7 M kr.   7,650 M €
2005 100,7 M kr.   6,436 M €
2004   90,3 M kr.   5,771 M €

7.  Audentese Spordikooli seis veebruaris 2011.a.

Seis 14.02.2011:










    RT LT   KOKKU sh. sh. sh sh sh sh sh
  TALLINN       14.02.11. P T ext 9 10 11 12
1 Kergejõustik 41 9   50 33 17 0 9 10 12 19
2 Korvpall 26 1   27 14 13 0 1 16 4 6
3 Võrkpall 25 1   26 14 12 0 1 8 9 8
4 Judo 14 1   15 11 4 0 1 6 2 6
5 Maadlus 9 2   11 9 2 0 4 3 2 2
6 Käsipall 11 1   12 12 0 0 0 2 3 7
7 Laskmine 4 1   5 4 1 0 0 2 2 1
8 Tennis 10 4   14 7 7 2 2 2 2 6
9 Ujumine 10 2   12 6 6 0 5 5 1 1
10 Muud alad 0 17   17 6 11 1 2 3 7 4
  KOKKU 150 39   189 116 73 3 25 57 44 60
                         
    RT LT   KOKKU sh. sh. sh sh sh sh sh
  OTEPÄÄ       14.02.11. P T ext 9 10 11 12
1 Suusk(mm+2v+sh) 30 2   32 21 11 0 0 9 10 13
2 Laskesuusatamine 6 1   7 4 3 0 0 1 3 3
3 Jalgrattasport 14 1   15 12 3 0 0 3 5 7
  KOKKU 50 4   54 37 17 0 0 13 18 23

Marek Kaleta info külalisõpilaste (vahelduva kontingendi) kohtade kasutamisest
Tavapärane tabel:
Audentese külalisõpilased 01.08.2010.-14.02.2011






  TALLINN        
  Spordiala Eraldatud Kasutatud Kasutamata
    külalispäevi külalispäevi % külalispäevi
1 Kergejõustik  700 251 36% 449
2 Korvpall 300 0 0% 300
3 Võrkpall 300 175 58% 125
4 Judo 167 45 27% 122
5 Maadlus 333 48 14% 285
6 Laskmine 100 45 45% 55
7 Käsipall 200 146 73% 54
8 Tennis 200 145 73% 55
9 Ujumine 700 282 40% 418
  KOKKU 3000 1137 38% 1863
2 OTEPÄÄ        
  Spordiala Eraldatud Kasutatud Kasutamata
    külalispäevi külalispäevi % külalispäevi
1 Suusaliit (mm+kv+sh) 200 90 45% 110
2 Laskesuusatamine 0 0 0% 0
3 Jalgrattasport 200 50 25% 150
  KOKKU 400 96 24% 304

8.  Audentese Spordikooli komplekteerimise alused 2011/2012. õppeaastaks

Tegevuste ajagraafik:
  1) 2011/2012 õ.a. komplekteerimisaluste ja ajagraafiku tutvustamine – 18.01.2011  
  2) Spordialaliidud esitavad EOK-le kandidaatide nimed – 08.03.2011
  3) EOK esitab Audentesele kandidaatide nimed  – hiljemalt 15.03.2011
  4) Audentese õppenõukogu, sisekonkursile suunamine – 17.03.2011
  5) EOK-le info Audentese sisekonkursile suunatud õpilastest – 21.03.2011
  5) Vastuvõtuvestlused (1.) õpilaskandidaatidega Tallinnas ja Otepääl – 22.03.2011 kell 11:00
  6) Vastuvõtuvestluste (1.) tulemuste teatamine EOK-le – 28.03.2011
  7) EOK-le info Audentese sisekonkursi tulemustest – 06.06.2011
  8) Spordialaliidud esitavad EOK-le teise ringi kandidaatide nimed – 10.06.2011
  9) EOK esitab kandidaatide nimed Audentesele – hiljemalt 14.06.2011
10) Vastuvõtuvestlused (2.) õpilaskandidaatidega Tallinnas ja Otepääl – 15.06.2011 kell 11:00
11) Vastuvõtuvestluste (2.) tulemuste teatamine EOK-le – 20.06.2011
12) Vastuvõtukomisjon kinnitab lepingute sõlmimisele kutsutavad sportlased – 21.06.2011
13) Lepingute sõlmimine (1.) Tallinnas ja Otepääl – 28. ja 29.06.2011
14) Vastuvõtukomisjon kinnitab lepingu sõlminud sportlased nimekirja – 30.06.2011
15) Spordialaliidud esitavad EOK-le kandidaatide nimed (vajadusel) – 18.08.2011
16) EOK esitab kandidaatide nimed Audentesele (vajadusel) – hiljemalt 22.08.2011
17) Vastuvõtuvestlused (3.) õpilaskandidaatidega Tallinnas ja Otepääl – 24.08.2011 kell 11:00
18) Audentese õppenõukogu, suvetööde otsused – 25.08.2011
19) Vastuvõtuvestluste (3.) ja suvetööde tulemuste teatamine EOK-le – 29.08.2011
20) Vastuvõtukomisjon kinnitab lepingute sõlmimisele kutsutavad sportlased – 29.08.2011
21) Lepingute sõlmimine (2.) Tallinnas ja Otepääl – 30.08.2011 kell 10:00 – 14:00
22) Vastuvõtukomisjon kinnitab 2011/2012 õpilaste nimekirja – 31.08.2011

9.  Kehalise kasvatuse õpetajate ja treenerite täienduskoolitus - INNOVE 4

SA Innove rahuldas  EOK projektitaotluse, mille kogumaht on 146 933,39 eurot ja millest antakse abi 86,99% ulatuses ehk 127 823,30 eurot.
Projektiga on seotud Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool ja 6 spordialaliitu.        
Projekti periood 01.02.2011 – 31.07.2012.a

10.  Kultuurkapitali tegevusest 2011

Kultuurkapitali juhataja Raul Altmäe tutvustab.
308 M kr., 19,5 M € Kultuurkapitali e/a 2011
23,3 M kr. 2010 / 24,1 m kr. 2011 spordi sihtkapitali osa
NB! Spordisihtkapitalis 45% aastaprojektid 2010.

 11.  Eesti Spordiregistri (ESR) tegevusest 2011.a.

Spordiorganisatsioonide andmete esitamine ESR-ile
Alates 2011.a Statistikaamet küsitlust “Spordiklubi” enam läbi ei vii ja kõik andmed kogub Eesti spordiregister. 2011.a kogub spordiregister teavet spordiorganisatsioonide ja –koolide kohta alljärgnevalt: 

1. Ankeetküsitlus “Spordiorganisatsioon” 
• Küsitluse periood: 2010. aasta
• Küsitluse eesmärk: Eesti Spordiregistri uuendamine, andmete kogumine Statistikaametile, andmete ettevalmistamine üleandmiseks riigi andmekogule
• Ankeedi esitajad: valimisse kuuluvad organisatsioonid (spordialaliitudesse,                  -ühendustesse ja maakonna spordiliitudesse kuuluvad jt 2010.a tegutsenud spordiklubid ja EOK-sse mitte kuuluvad spordiühendused; spordiklubina tegutsevad EOK liikmesorganisatsioonid)
• Küsitluse sisu: tegevusalad, üld- ja kontaktandmed, tegutsemine, tulud, kulud, personal, sport spordiklubis (spordialad, distsipliinid, harrastajate arvud, treenerid, sportimispaigad), spordiühenduse liikmeskond
• Ankeedi esitamise tähtaeg: kuni 30.04.2011, täpne tähtaeg sätestatakse piirkondliku juhtisiku poolt, küsitluse algus - märts 2011
• Küsitluse ankeedi täitmise ja esitamise võimalused:
2) eeltäidetud elektrooniline ankeet (eesti keeles) internetis (eelistatav!);
3) e-postiga – ankeet (eesti ja vene keeles) arvutis täita ja e-postiga saata 
4) faksi või postiga - ankeet (eesti ja vene keeles) välja trükkida ja täita

2.Ankeetküsitlus “Spordikool” 
• Küsitluse periood: 2010. aasta
• Küsitluse eesmärk: Eesti spordiregistri uuendamine, andmete ettevalmistamine üleandmiseks riigi andmekogule
• Ankeedi esitajad: spordikoolid ehk EHISes registreeritud spordi või tehnikaspordi õppekava omavad huvikoolid (sh spordikoolina tegutsevad spordiklubid jt spordiorganisatsioonid)
• Küsitluse sisu: EHISes registreeritud spordi õppekavad, üld- ja kontaktandmed, tegutsemine, sport spordikoolis (õppekavaga seotud spordialad, distsipliinid, õppurite arvud, treenerid, sportimispaigad)
• Ankeedi esitamise tähtaeg: kuni 30.04.2011, täpne tähtaeg sätestatakse piirkondliku juhtisiku pool, küsitluse algus - märts 2011
• Küsitluse ankeedi täitmise ja esitamise võimalused:
2) elektrooniline ankeet (eesti keeles) internetis (eelistatav!);
3) e-postiga – ankeet eesti ja vene keeles) arvutis täita ja e-postiga saata 
4) faksi või postiga - ankeet (eesti ja vene keeles) välja trükkida ja täita

Täiendav info
• 2011.a küsitluste info (valim , ankeedid, juhendid, juhtisikute kontaktid) avaldatakse alates 15.03.2011 veebilehel http://www.spordiregister.ee
• Info: tel +372 7 303 407, e-post: esr@spordiinfo.ee 
 

12.  Eesti Raamatupidajate Kogu (www.erk.ee)

Tõnis Blank esitleb ERK-d ja koostöövõimalusi spordiorganisatsioonidega. Esitlus

13.  Eesti Akadeemiline Spordiliit annab teada universiaadidest

EASL president Ants Veetõusme tutvustab eelolevat Suveuniversiaadi ja EASL koostööd spordiliitudega. Fail 1 , fail 2 , fail 3 .

 

14. Eesti Spordi Biograafiline Leksikon (ESBL)

Meist olenev ESBL valmimiseks on tehtud!

Tänasele Infotunnile järgneval tänuüritusel räägime ESBL täpsemalt ja lähemalt!
Orienteerivalt kell 12:00 siis ESBL koostajate tänuüritus, kell 12:30 ühine lõuna!

15. Spordikoolituse- ja Teabe SA info ja koolitused

MTÜ aastaaruande esitamine ja muudatused seadustes spordialaliitude – ja klubide raamatupidajatele 
16. veebruaril, kell 10:00-13:30 Tallinnas Pirita TOP Spa konverentsiruumis AEGNA (Regati pst 1)
Koolitaja: Ave Sepik (Eesti Finantsteenuste Agentuur OÜ)
Registreerimine: liisa@spordiinfo.ee või tel. 5180769
Osavõtutasu: 20 eur osaleja 

MTÜ aastaaruande esitamine ja muudatused seadustes spordialaliitude - ja klubide raamatupidajatele TARTUS 
10. märtsil, kell 10:00-13:30 Tartus, Teaduspargis (Riia mnt. 181a).
Koolitaja: Ellen Tohvri (Eesti Finantsteenuste Agentuur OÜ)
Registreerimine: liisa@spordiinfo.ee või tel. 5180769
Osavõtutasu: 20 eur osaleja 

Sotsiaalmeedia (Facebook jne) võimaluste kasutamine spordiala edendamisel
09. märtsil, kell 10:00-15:00 Tallinnas Pirita TOP Spa konverentsiruumis RUHNU (Regati pst 1)
Koolitajad: Agentuur Taevas Ogilvy sotsiaalmeediaosakonna projektijuhid
Valik Agentuur Taevase sotsiaalmeedia kliente: Kergejõustikuliit, SEB, A. LE Coq, Kliinik 32, G4S, 
Kristiine Keskus.
Registreerimine: liisa@spordiinfo.ee või tel. 5180769
Osavõtutasu: 20 eur osaleja 

16. Järgmine EOK infotund 15. märtsil 2011. a., kell 11:00

 


Lugupidamisega, Eesti Olümpiakomitee

Tokyo

Tokyo suveolümpiamängudeni on jäänud 1248 päeva, 1 tundi, 33 minutit.

PyeongChang

PyeongChangi taliolümpiamängudeni on jäänud 352 päeva, 11 tundi, 48 minutit.