EOK11041 - 19.04.2011

 

EOK INFOTUND

19. aprill 2011. a.

Kell 11:00 - 12:00 Audentes

Arutatavad teemad, informatsioon

1. Olulised kuupäevad / tähtajad lähikuudel:

- 19.04.2011 – ESBL tänuüritus, koostajatele raamatute kinkimine,  Audentese Spordigümnaasium, kell 12:00  
- 25.04.2011 – EOK treenerite kutsekomisjon, TLÜ – Tondi 55, kell 11:00
- 28.04.2011 – EOK täiskogu koosolek, Viru hotelli konverentsikeskus, 11:00
- 17.05.2011 – EOK Infotund, koht määramata, kell 11:00  
- 20.05.2011 – Kultuurkapitalile taotluste (2011-2) esitamise tähtaeg
- 30.06.2011 – MTÜ-d peavad esitama kinnitatud majandusaasta aruande elektrooniliselt registrile (st. hiljemalt kuue kuu möödumisel majandusaasta lõppemisest)

2. Uued juhid spordivaldkonnas

Kultuuriminister  – Rein Lang (RE)
Eesti Koolispordi Liit – Lauri Luik, president

3. EOK põhikirjalised koosolekud: täitevkomitee 14.04.2011;  täiskogu 28.04.2011

Eelmisel neljapäeval toimus EOK täitevkomitee koosolek.
Osalesid: Mart Siimann, Toomas Tõnise, Peep Aaviksoo, Kaia Jäppinen, Rein Kilk, Jüri Käo, Erki Nool, Ivari Padar , Vilja Savisaar-Toomast, Erich Teigamägi, Jaan Toots, Ott Kiivikas.
Täitevkomitee kinnitas 20.01.2011 koosoleku protokolli, kuulas aruannet EOK tegevusest pärast viimast täitevkomitee koosolekut, vaatas läbi ja kinnitas täiskogule esitatavad materjalid.
Pikemalt käsitleti Andrus Veerpalu dopingujuhtumit, selle kajastamist, õiguslikke aspekte ja hoiakuid.
EOK täitevkomitee võttis vastu avalduse .  

Järgmise nädala neljapäeval toimub EOK täiskogu koosolek  – Viru konverentsikeskus – saal Grande
Kutse (21.03.2011) ja täiendatud kutse (04.04.2011) on kõigile liikmetele laiali saadetud.

Päevakord:
1. EOK 2010.a. majandusaasta aruande kinnitamimine
    EOK audiitori järeldusotsuse kuulamine ja kinnitamine
    EOK 2011.a. audiitori määramine
2. EOK täitevkomitee liikme asendusvalimised
3. EOK esindajate kogu liikme asendusvalimised
4. EOK liikmelisuse üle otsustamine
5. EOK aunimetuse omistamine
6. Informatsioon VII Eesti Spordi Kongressi ettepanekute elluviimisest
 
EOK saatis eile välja täiskogu materjalid. Materjalid osavõtjatele paberkandjal ka koosolekul.
Palved: 
teatage osalemisest (füüsilisest isikust liikmed) ja nimetada liidu esindaja (juriidilisest isikust liikmed) 21.04.
kui teil on märkuseid ja ettepanekuid, esitage need EOK sekretariaadile 25.04

4. Lepingud spordis: Kelle vahel? Miks? Mida lepingud reguleerivad? Millised lepingud?

Aina rohkem peame spordiliikumises rääkima lepingutest, lepingulistest suhetest!
Sportlane ja klubi, sportlane ja spordialaliit, EOK ja spordialaliit, 
avaliku sektori institutsioon ja spordiorganisatsioon, äriühing ja spordiorganisatsioon, ......
Lepingutest tulenevad õigused ja kohustused, samas ka võimalikud riskid.
Mida peaksime teadma?
Jurist, Advokaadibüroo Sorainen,  Allar Jõks aitab teemat lahti rääkida.     

5. Kultuurkapital

Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali nõukogu liikmete (Tõnu Seil ja Marek Kaleta) lühitutvustus põhimõtetest, 2011-1 jaotusest, edasistest kavadest.  
Tabel 2011-1 
NB! 20. November – eeloleva aasta AASTAPROJEKTIDE esitamine     

6. Riigi spordistipendiumid 2011 – I poolaasta

Stipendiumikomisjon vaatas 28. märtsil 2011.a. läbi 33 spordiliidu poolt esitatud taotlused kokku 120 sportlasele stipendiumi määramiseks. Komisjoni poolt esitatud ettepanekute alusel kinnitas kultuuriminister 07.04.2011.a. Riigi spordistipendiumite saajad 2011.a. I poolaastal.
Riigi spordistipendiumite kinnitamisel peeti silmas, et 15 tippsportlast saavad OM ettevalmistuse raames treening- ja võistlustoetust ka riigi spordistipendiumi määra sisaldavalt ning seetõttu neile täiendavat riigi spordistipendiumi ei määrata. Seetõttu laieneb stipendiaatide ring! 

Need 15 sportlast on:
Martin Padar (judo), Ksenija Balta, Gerd Kanter, Mikk Pahapill (kergejõustik), Peeter Kümmel (suusatamine), Tõnu Endrekson, Allar Raja, Kaspar Taimsoo (sõudmine), Kaia Kanepi (tennis), Triin Aljand (ujumine), Julia Beljajeva, Irina Embrich, Kristina Kuusk, Nikolai Novosjolov, Julia Zuikova (vehklemine).

Riigi spordistipendiumite saajad 2011.a I poolaastal on:







  Stipedium 210 € kuus, 1260 € poolaastal  
1 Niit, Marek kergejõustik 4 Nurmsalu, Kaarel suusatamine
2 Saue, Eveli laskesuusatamine 5 Pajusalu, Kaisa sõudmine
3 Karpak, Deniss purjetamine  







  Stipedium 140 € kuus, 840 € poolaastal  
1 Sattarova, Galija allveesport 35 Rammo, Karl-Martin purjetamine
2 Tover, Nikolai  allveesport 36 Umb, Elise purjetamine
3 Sepp, Mart automudelisport 37 Umb, Elise purjetamine
4 Vaher, Lembit automudelisport 38 Vooremaa, Argo purjetamine
5 Suursalu, Mark golf 39 Salm, Oskar saalihoki
6 Meier, Maaris jalgrattasport 40 Hõim, Karoliine sulgpall
7 Treier, Grete jalgrattasport 41 Must, Raul sulgpall
8 Mettis, Juhan judo 42 Ojaste, Triin suusatamine
9 Minaškin, Grigori judo 43 Tammjärv, Karel suusatamine
10 Rothberg, Künter judo 44 Kuznin, Igor sõudmine
11 Mengel, Lauri karate 45 Latin, Vladimir sõudmine
12 Iljuštšenko, Anna kergejõustik 46 Tsvetlova, Ilona taekwon-do
13 Israel, Märt kergejõustik 47 Kontaveit, Anett tennis
14 Kand, Kaie kergejõustik 48 Zopp, Jürgen tennis
15 Laasma, Liina kergejõustik 49 Albert, Marko triatlon
16 Mägi, Maris kergejõustik 50 Latin, Aleksandr triatlon
17 Mägi, Rasmus kergejõustik 51 Pent, Leho tõstesport
18 Nurme, Tiidrek kergejõustik 52 Glebova, jelena uisutamine
19 Raja, Andres kergejõustik 53 Liinamäe, Gerli uisutamine
20 Šadeiko, Grete kergejõustik 54 Aljand, Martti ujumine
21 Šadeiko, Grit kergejõustik 55 Degtjarjov, Pjotr ujumine
22 Udras, Grete kergejõustik 56 Liivamägi, Martin ujumine
23 Otsus, Liisa kulturism ja fitness 57 Ploomipuu, Kardo ujumine
24 Laast, Uku-Tanel käsipall 58 Trepp, Jane ujumine
25 Pinnonen, Mikk käsipall 59 Aaslav-Kaasik, Lembit veemoto
26 Lessing, Roland laskesuusatamine 60 Kirpu, Erika vehklemine
27 Olesk, Peeter laskesport 61 Lehis, Katrina vehklemine
28 Mäe, Epp maadlus 62 Paju, Nelli vehklemine
29 Nabi, Heiki maadlus 63 Pärnat, Reena vibusport
30 Zeinalov, Anar maadlus 64 Jaani, Karl võrkpall
31 Narva, Triin male 65 Keel, Martti võrkpall
32 Rätsep, Priit motosport 66 Nõlvak, Kusti võrkpall
33 Sild, Lauri orienteerumine 67 Vesik, Rivo võrkpall
34 Karlson, Ainar poks  

7. Audentese Spordikooli seis 2010/2011 ja komplekteerimine 2011/2012     

Komplekteerimise ajaline graafik:
7) EOK-le info Audentese sisekonkursi tulemustest – 06.06.2011
8) Spordialaliidud esitavad EOK-le teise ringi kandidaatide nimed – 10.06.2011
9) EOK esitab kandidaatide nimed Audentesele – hiljemalt 14.06.2011
10) Vastuvõtuvestlused (2.) õpilaskandidaatidega Tallinnas ja Otepääl – 16.06.2011 kell 11:00
11) Vastuvõtuvestluste (2.) tulemuste teatamine EOK-le – 20.06.2011
12) Vastuvõtukomisjon kinnitab lepingute sõlmimisele kutsutavad sportlased – 22.06.2011
13) Lepingute sõlmimine (1.) Tallinnas ja Otepääl – 28. ja 29.06.2011
14) Vastuvõtukomisjon kinnitab lepingu sõlminud sportlased nimekirja – 30.06.2011








  Spordiala RT piirarv Audentese õpilasi Uusi  õpilasi Uusi  õpilasi 22.03 testid
   TALLINN 2011/2012 Jätkavad sh sisekonkursil min max läbitud
1 Kergejõustik  44 32 -7 12 19 12
2 Korvpall 24 21 -6 3 9 25
3 Võrkpall 24 18 -1 6 7 9
4 Judo 12 11 -1 1 2 8
5 Maadlus 12 9 -2 3 5 8
6 Käsipall 12 5 -2 7 9 4
7 Tennis 10 8 -3 2 5 1
8 Ujumine 12 11 0 1 1 1
9 Lisatellimus* ja muud alad 48 17 -1 31 32 15
  KOKKU 198 132 -23 66 89 83
             
  Spordiala RT piirarv Audentese õpilasi Uusi  õpilasi Uusi  õpilasi 22.03 testid
   OTEPÄÄ 2011/2012 Jätkavad sh sisekonkursil min max läbitud
1 Suusaliit (mm+kv+sh) 24 20 -5 4 9 7
2 Laskesuusatamine 8 4 -1 4 5 6
3 Jalgrattasport 14 8 -3 6 9 2
4 Lisatellimus* ja muud alad 4 0 0 4 4 5
  KOKKU 50 32 -9 18 27 20







Külalisõpilased ja noortekoondiste laagrid Audenteses 01.08.2010.-17.04.2011
  Spordiala Eraldatud Kasutatud Kasutamata Broneeritud
   TALLINN päevi päevi % päevi päevi
1 Kergejõustik  700 413 59% 287 33
2 Korvpall 300 10 3% 290 0
3 Võrkpall 300 201 67% 99 99
4 Judo 167 89 53% 78 60
5 Maadlus 333 100 30% 233 233
6 Laskmine 100 45 45% 55 0
7 Käsipall 200 146 73% 54 0
8 Tennis 200 172 86% 28 0
9 Ujumine 700 443 63% 257 135
  KOKKU 3000 1619 54% 1381 560
           
  Spordiala Eraldatud Kasutatud Kasutamata Broneeritud
   OTEPÄÄ päevi päevi % päevi päevi
1 Suusaliit (mm+kv+sh) 200 96 48% 104 0
2 Laskesuusatamine 0 0 0% 0 0
3 Jalgrattasport 200 152 76% 48 0
  KOKKU 400 248 62% 152 0

Komplekteerimise ajaline graafik:
7) EOK-le info Audentese sisekonkursi tulemustest – 06.06.2011
8) Spordialaliidud esitavad EOK-le teise ringi kandidaatide nimed – 10.06.2011
9) EOK esitab kandidaatide nimed Audentesele – hiljemalt 14.06.2011
10) Vastuvõtuvestlused (2.) õpilaskandidaatidega Tallinnas ja Otepääl – 16.06.2011 kell 11:00
11) Vastuvõtuvestluste (2.) tulemuste teatamine EOK-le – 20.06.2011
12) Vastuvõtukomisjon kinnitab lepingute sõlmimisele kutsutavad sportlased – 22.06.2011
13) Lepingute sõlmimine (1.) Tallinnas ja Otepääl – 28. ja 29.06.2011
14) Vastuvõtukomisjon kinnitab lepingu sõlminud sportlased nimekirja – 30.06.2011
 

8. Eesti Spordiregistri (ESR) andmete uuendamine küsitlustega „Spordiorganisatsioon“ ja

„Spordikool“ 15.03.-31.05.2011


Lähemalt Spordiregistri arengutest ja nõudmistest veelkord: Doris Reva
Presentatsioon , esitamise aruanne 18.04.2011 

9. Eesti Akadeemilise Spordiliidu suurprojekt: Osavõtt 2011 Suveuniversiaadist

Tutvustab EASL president Ants Veetõusme
Info

10. Spordikoolituse ja –Teabe SA info ja koolitused:

20.aprillil, kell 10:00-16:30 Tallinnas Pirita TOP Spa konverentsiruumis RUHNU (Regati pst 1) 
"Tööd hõlbustavad nipid MS Office võimaluste kasutamisel"
Koolitaja: Tarmo Rosenfeldt, BCS Koolitus lektor-konsultant
Koolitusele registreerimine: liisa@spordiinfo.ee või tel. 5180769 /kohad täis!/
Koolituse hind: 32 eur osaleda

12.mail, kell 10:00-17:30 Tallinnas Pirita TOP Spa konverentsiruumis RUHNU (Regati pst 1)
Praktiline treening-koolitus: Kuidas pidada edukaid läbirääkimisi?
Koolitaja: Katrin Aava (Tallinna Ülikooli kommunikatsiooni magistriõppekava õppejõud)
Koolitusele registreerimine: liisa@spordiinfo.ee või tel. 5180769
Koolituse hind: 32 eur osaleda

11. Järgmine EOK infotund 17. mail 2011.a. – koht määramata - kell 11:00