Maailma olümpiamuuseumid kogunesid Tartus

Maailma olümpiamuuseumid kogunesid Tartus

 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum võõrustas  01.-02. juunil Tartus Lydia hotelli sündmuskeskuses rahvusvahelise olümpiamuuseumide koostöövõrgustiku (OMN, inglise keeles Olympic Museums Network) kogude ja kogumispoliitika töörühma kõrgetasemelist kokkusaamist.

Üheksa olümpiamuuseumi, teiste seas Lausanne’i, Katari, Barcelona ja Soome, esindajate osavõtul toimunud kokkusaamisel käsitleti mitmeid olulisi muuseumikogusid puudutavaid küsimusi. Muuhulgas analüüsiti, kui põhjalikult on soovitav ja vajalik kaevuda esemete algupärasse enne nende võimalikku kogusse vastu võtmist, vaadeldi digiteeritud fotopärandi võimalikult avatud kasutamise võimalusi, süveneti 3D võimalustesse muuseumitöös ning tutvuti Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis talletatud pärandiga, seda eeskätt 1980. aasta Tallinna olümpiaregati materjalide näitel. Lisaks said kohaletulnud teha ringkäigu uues Eesti Rahva Muuseumis ning uuenenud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis. 

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juhi Siim Randoja sõnul näitab sedavõrd laiapõhjaliste mõõtmetega kokkusaamine spordimuuseumi rahvusvahelist haaret. “Saime kindlust, et Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumil ja eelkõige meie väärtuslikul kogul on selge koht maailma muuseumimaastikul, meie tööd erinevates teadusvaldkondades hinnatakse kõrgelt,” kinnitas Randoja. Samuti avaldasid Randoja sõnul maailma olümpiamuuseumide esindajatele muljet spordimuuseumi uuenduslikud viisid spordiloo jutustamiseks kaasaegsete tehniliste lahenduste abil.

Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja Lausanne’is asuva Olümpiamuuseumi initsiatiivil loodud olümpiamuuseumi koostöövõrgustik rajati Lausanne’is 2006. aastal, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum on selle võrgustiku asutajaliige.

Tokyo

Tokyo suveolümpiamängudeni on jäänud 1072 päeva, 8 tundi, 51 minutit.

PyeongChang

PyeongChangi taliolümpiamängudeni on jäänud 176 päeva, 19 tundi, 6 minutit.