Uudised
judo, poks.
Euroopa Mängud lähevad arvesse Tokyo 2020 olümpiakvalifikatsioonis järgmistel aladel:
laskmises, lauatennises ja vibulaskmises jagatakse olümpiapääsmeid;
jalgrattaspordis, judos, karates, kergejõustikus, sulgpallis on võimalik teenida punkte või täita olümpianormi.
- Sünniaeg:
- Pikkus:
- Kodukoht:
- Kool:
- Klubi:
- Treener:
- Saavutused:
- Eeskuju:
- Muusikapala enne starti:
- Instagram:
Eesti sportlased võistlustules
KUUPÄEV | KELL | SPORTLANE | SPORDIALA | VÕISTLUSALA | ASUKOHT | TULEMUSED |
R 21.06 | 22:00 | AVATSEREMOONIA | ||||
9:45 | MÄRT OONA | VIBULASKMINE | sportvibu Q | Olympic Sports Complex | 616p (45.) | |
9:45 | MEERI-MARITA PAAS | VIBULASKMINE | plokkvibu Q | Olympic Sports Complex | 694p (9.) | |
10:50 | NAISTE KORVPALLIKOONDIS | 3x3 KORVPALL | D-alagrupi mängud: Eesti - Hispaania | Palova Arena | EST-ESP 13-15 | |
14:45 | LAURA NURMSALU | VIBULASKMINE | sportvibu Q |
Olympic Sports Complex
| 623p (27.) | |
15:00 | AINAR KARLSON | POKS | -91 kg eelringid | Uruchie Sports Palace | Karlson - Niedzwiecki (POL) 3-2 | |
16:40 | MEESTE KORVPALLIKOONDIS | 3x3 KORVPALL | C-alagrupi mängud: Leedu-Eesti | Palova Arena | LTU-EST 21-13 | |
16:45 | LAURA NURMSALU, MÄRT OONA | VIBULASKMINE | sportvibu segatiimi eelringid | Olympic Sports Complex | EST-FIN 0-6 | |
L 22.06 | 12:30 | MAE LANG | JALGRATAS | naiste maanteesõit | Minsk | 44. koht |
14:00 | PAVEL KAMANIN | POKS | -69 kg eelringid | Uruchie Sports Palace | edasipääs 3-2 | |
16:20 | MEERI-MARITA PAAS | VIBULASKMINE | plokkvibu 1/8-finaal | Olympic Sports Complex | edasipääs veerandfinaali | |
18:30 | VALERI TSERNOGLAVSKI | POKS | -60 kg eelringid | Uruchie Sports Palace | kaotus | |
20:45 | STIVEN AAS | POKS | -81 kg eelringid | Uruchie Sports Palace | kaotus 2-3 | |
P 23.06 | 9:15 | PEETER OLESK | LASKMINE | 10 m õhupüstol | Shooting Centre | 574p (17.) |
10:33 | VADIM FOMIN | SAMBO | -62 kg eelringid | Sports Palace | Fomin - Aniskevich (BLR) kaotus 0-10, lohutusringis Fomin - Garayev (AZE) kaotus 0-1 | |
10:46 | ANNA OVTSARENKO | SAMBO | -60 kg eelringid | Sports Palace | Ovtsarenko- Kosenko (RUS) kaotus 0-9, lohutusringis Ovtsarenko - Ionescu (ROM) kaotus 0-1 | |
11:00 | NAISTE KORVPALLIKOONDIS | 3x3 KORVPALL | D-alagrupi mäng: Läti-Eesti | Palova Arena | LAT-EST 6-22 | |
11:09 | ANTS OSCAR PERTELSON | JUDO | -73 kg eelringid | Chizhovka Arena | kaotus ipponiga Pertelson - Zingg (GER) | |
12:00 |
| JALGRATAS | meeste maanteesõit | Minsk | HÕBEMEDAL 2. Jakin +16 ...13. Lauk +54 ...14. Räim +54 ...69. Vahtra +1.03 ...107. Lauk +12.22 | |
12:06 | KRISTJAN TÕNISTE | JUDO | -81 kg eelringid | Chizhovka Arena | Tõniste - Ntanatsidis (GRE) 0-1 | |
13:15 | NAISTE KORVPALLIKOONDIS | 3x3 KORVPALL | D-alagrupi mäng: Eesti - Ukraina | Palova Arena | EST-UKR 17-20 Eesti esimesena alagrupist edasi | |
14:24 | KERGEJÕUSTIKUKOONDIS | KERGEJÕUSTIK | Grupp 2 Q | Dinamo Stadium |
Edasipääs veerandfinaali: | |
15:00 | AINAR KARLSON | POKS | -91 kg 1/8-finaal | Uruchie Sports Palace | kaotus Karlson-Clarke (GBR) 0-5 | |
16.00 Eesti: 16:37 5 palli, 17:47 rõngad/kurikad) | LAURABELL KABRITS, VASILINA KUKSOVA, ARINA OKAMANCHUK, CARMELY REISKA, LERA TEINO | ILUVÕIMLEMINE | 5 palli, 3 rõngast & neli kurikat, rühmvõistlus | Minsk Arena | 44,750 p (7.) | |
16:50 | MEESTE KORVPALLIKOONDIS | 3x3 KORVPALL | C-alagrupi mängud: Eesti-Sloveenia | Palova Arena | EST-SLO 14-12 | |
18:45 | SEMJON KARHAHIN | POKS | -64 kg eelringid | Uruchie Sports Palace | kaotus Karhanin - Safaryants (BLR) 2-3 | |
19:05 | MEESTE KORVPALLIKOONDIS | 3X3 KORVPALL | C-alagrupi mängud: Valgevene - Eesti | Palova Arena | BLR-EST 21-14 | |
E 24.06 | 8:00 |
ANŽELA VORONOVA
| LASKMINE |
10m õhupüss
| Shooting Centre | 609,1p (41.) |
9:40 |
KATI-KREET MARRAN - HELINA RÜÜTEL
|
SULGPALL
| naiste paarismängu C-alagrupp: FRA-EST |
Falcon Club
| FRA-EST 21-19, 23-21 | |
10:00
|
MÄRT OONA
|
VIBULASKMINE
|
sportvibu eliminatsiooniring |
Olympic Sports Complex
| kaotus Oona-Galiazzo (ITA) 1-7 | |
10:30 |
GRIGORI MINAŠKIN
|
JUDO |
-100 kg alates 1/32 |
Chizhovka Arena | võit ipponiga Daniel Dichev (BUL) 1/16-finaalis kaotus Elmar Gasinovile (AZE) ipponiga | |
10:57
|
KLEN-KRISTOFER KALJULAID, MATTIAS KUUSIK
| JUDO | -90 kg alates 1/32 | Chizhovka Arena | kaotus Kaljulaid - Gviniashvili (GEO), kaotus Kuusik - Mungai (ITA) | |
11:00
|
KRISTJAN KALJURAND - RAUL KÄSNER
|
SULGPALL
|
meeste paarismängu B-alagrupp: EST-FRA |
Falcon Club
| EST-FRA 17-21, 10-21 | |
11:15
|
KRISTIN KUUBA
|
SULGPALL
|
naiste üksikmängu G-alagrupp |
Falcon Club
| Ulitina (UKR) - Kuuba 15-21, 21-15, 20-22 | |
13:25
|
NAISTE KORVPALLIKOONDIS
| 3X3 KORVPALL |
finaalmängud alates veerandfinaalist
|
Palova Arena
| HÕBEMEDAL (veerandfinaalEST- CZE 15-12, poolfinaal BLR-EST 14-15, finaal EST- FRA 8-21) | |
18:30
| KIRILL SERIKOV | POKS | -52 kg 1/8-finaal | Uruchie Sports Palace | kaotus Serikov - Cappai 0-5 | |
20:30 | RAUL MUST | SULGPALL | meeste üksikmängu B-alagrupp | Falcon Club | Moreels (BEL) - Must 17-21, 12-21 | |
T 25.06 |
9:28
|
JOOSEP KARLSON
|
AERUTAMINE |
C1 1000 m eelsõidud
|
Regatta Course ZASLAVL
| Pääses poolfinaali |
10:20 | KRISTJAN KALJURAND - RAUL KÄSNER | SULGPALL | meeste paarismängu B-alagrupp: GBR-EST | Falcon Club | GBR-EST 21-7, 21-14 | |
11:15
|
LAURA NURMSALU
|
VIBULASKMINE
| sportvibu 1/32-finaal, 1/16-finaal |
Olympic Sports Complex
| 1/32-finaal: Nurmsalu - Straka (AUT) 6-4 1/16-finaal: Nurmsalu - Boari (ITA) 2-6 | |
11:40
|
AIMAR ANDRUSE
|
MAADLUS
|
meeste vabamaadlus -74kg, 1/8-finaal |
Sports Palace
| kaotus, Andruse - Binenpaoum (GRE) 6-8 | |
13:00
|
NORMAN VAHTRA
|
JALGRATAS
|
meeste eraldistart
|
Minsk
| 18. koht | |
14:30
|
PEETER OLESK
|
LASKMINE
|
olümpiakiirlaskmine Q |
Shooting Centre
| 290 p (5.), edasipääs finaali | |
15:44
|
JOOSEP KARLSON
|
AERUTAMINE
|
C1 1000 m poolfinaal
|
Regatta Course ZASLAVL
| 9. koht | |
18:00
|
KATI-KREET MARRAN - HELINA RÜÜTEL
|
SULGPALL
|
C-alagrupp: EST-BLR |
Falcon Club
| EST-BLR 21-13, 21-17 | |
18:45
|
RAUL MUST
|
SULGPALL
|
meeste üksikmängu B-alagrupp
|
Falcon Club
| Durkinjak (CRO) - Must 19-21, 21-23 | |
19:30 |
KRISTIN KUUBA
| SULGPALL | naiste üksikmängu G-alagrupp |
Falcon Club
| Zetchiri (BUL)- Kuuba 16-21, 11-21 | |
20:00 | KERGEJÕUSTIKUKOONDIS | KERGEJÕUSTIK | veerandfinaal | Dinamo | 42 p (5. koht, ei pääsenud poolfinaali) 2. Verlin (100 m tj 13,71) | |
K 26.06 | 9:40 | KATI-KREET MARRAN - HELINA RÜÜTEL | SULGPALL | naiste paarismängu C-alagrupp: EST-BEL | Falcon Club | EST-BEL 21-13, 21-14 |
10:20 | KRISTJAN KALJURAND - RAUL KÄSNER | SULGPALL | meeste paarismängu B-alagrupp: IRL-EST | Falcon Club | IRL- EST 21-19, 21-16 | |
15:00 | RAUL MUST | SULGPALL | meeste üksikmängu B-alagrupp | Falcon Club | Antonsen (DEN)- Must 21-10, 21-10 | |
15:45 | KRISTIN KUUBA | SULGPALL | naiste üksikmängu G-alagrupp
| Falcon Club | Yigit (TUR) - Kuuba 21-13, 21-11 | |
13:00 | MEERI-MARITA PAAS | VIBULASKMINE | plokkvibu, alates veerandfinaalid | Olympic Sports Complex | 7. koht (veerandfinaalis 139-141 T. Ellisonile (SLO)) | |
12:30 | PEETER OLESK | LASKMINE | olümpiakiirlaskmine Q | Shooting Centre | 573 p (11.) | |
14:30 16:20 | JOOSEP KARLSON | AERUTAMINE | C1 200 m eelsõidud C1 200 m poolfinaal | Regatta Course ZASLAVL | 15. koht | |
N 27.06 | 9:15 Q | ANŽELA VORONOVA | LASKMINE | 50 m sportpüss 3 positsiooni | Shooting Centre | 1156 p (18.) |
11:55 | RAUL MUST | SULGPALL | meeste üksikmängu 1/8-finaal | Falcon Club | Lale (TUR) - Must 14-21, 16-21 | |
13:00 13:50 18:30 | EPP MÄE |
MAADLUS
| (-76kg) naistemaadluse 1/8-finaalid 1/4-finaalid 1/2-finaalid | Sports Palace | 1/8-finaal: Mäe-Zsanett (HUN) 3-0 1/4-finaal: Belinska (UKR)- Mäe 0-8 1/2-finaal: Mäe (EST) - Marzaliuk (BLR) 3-5 | |
15:00 | KRISTIN KUUBA | SULGPALL | naiste üksikmängu 1/8-finaal | Falcon Club | Kuuba (EST)- Li (GER) 13-21, 21-14, 11-21 | |
19.15 | KATI-KREET MARRAN - HELINA RÜÜTEL | SULGPALL | naiste paarismängu veerandfinaal | Falcon Club | RUS - EST 2-0 | |
R 28.06 | 14:10 | RAUL MUST | SULGPALL | meeste üksikmängu 1/4-finaal | Falcon Club | Must- Burestedt (SWE) 16-21, 21-12, 21-12 |
11:40 | HELARY MÄGISALU | MAADLUS | Kreeka-Rooma maadluse (-60kg) 1/8-1/2-finaalid | Sports Palace | Mägisalu (EST) - Arnaut (ROM) 2-7 | |
19:50 | EPP MÄE | MAADLUS | naistemaadluse pronksimatš | Sports Palace | Vorobeva (RUS) - Mäe (EST) 3-5; pronksmedal | |
L 29.06 | 11:40 | RAUL MUST | SULGPALL | meeste üksikmängu 1/2-finaal | Falcon Club | Must (EST) - Leverdez (FRA) 20-22; 8-21; pronksmedal |
12:10 | ARTUR VITITIN | MAADLUS | -130 kg 1/8-1/2-finaal | Sports Centre | Alxuc (ROU) - Vititin (EST) 3-0 | |
P 30.06 | 9:25 | NORMAN VAHTRA | TREKISÕIT | omnium | Minsk Arena | 10. koht |
12:00 | PAVEL ARTAMONOV | KARATE | -75 kg kumite | Chizhovka Arena | pronksmedal | |
21:00 | LÕPUTSEREMOONIA |
II Euroopa Mängud arvudes
- Toimuvad iga 4 aasta järel
- Esindatud on 50 Euroopa riiki
- Võistleb üle 4000 sportlase
- üle 18 000 akrediteeritud osaleja
- 15 spordiala, Eesti koondis võistleb neist 13 alal
- 2 spordialal Euroopa meistrivõistlused
- 8 spordialal kvalifitseerumine Tokyo 2020 olümpiale
- 200 medaliala: 91 meestele, 89 naistele, 20 segavõistlus
- Otseülekanded Olympic Channelis: olympicchannel.com
- Päeva kokkuvõtted ETV spordisaade
- I Euroopa Mängudelt 2015 Bakuus võitsid Eesti sportlased kolm medalit: epeevehklemise naiskond (Erika Kirpu, Julia Beljajeva, Irina Embrich ja Katrina Lehis) võitis hõbeda, Kirpu individiduaalselt pronksi ning Heiki Nabi teenis kreeka-rooma maadluses samuti pronksi