EOK järelkasvutiim

Eesti Olümpiakomitee järelkasvutiimi "Märka järgnevat põlvkonda" valitakse noorsportlased, kelles nähakse suurt perspektiivi tippspordis läbi löömiseks. Järelkasvutiimi liikmete ja vilistlaste seas on mitmeid üle maailma tuntud ja tunnustatud tippsportlasi, näiteks Julia Beljajeva, Epp Mäe, Rasmus Mägi, Janek Õiglane, Kelly Sildaru, Erika Kirpu, Kristjan Ilves, Katrina Lehis, Anett Kontaveit ja paljud teised.

EOK järelkasvutiimi valitakse sportlasi suve- ja taliolümpiaaladelt, mitteolümpiaaladelt, pallimängualadelt ja paraspordialadelt. Enamasti on tiimi pääsevad sportlased juba ka täiskasvanute tiitlivõistlustel silma paistnud. Eraldi stipendiumid määratakse andekamale üliõpilas- ja kaitseväesportlasele. Samuti teenivad stipendiumi järelkasvutiimi pääsenud sportlaste treenerid.

EOK järelkasvuprojekti 2019. aasta põhikoosseisu kuuluvad aastatel 1996-1999 sündinud sportlased, kes on võistelnud täiskasvanute tiitlivõistlustel. Täiendavalt on kaasatud põhikoosseisust nooremad talendid.

Järelkasvutiimi põhikoosseisu stipendiumid on 2000 eurot, eristipendiumid 1000 eurot. Treenerite stipendiumid on samuti 1000 eurot. Sportlaste stipendiumeid rahastab Eesti Olümpiakomitee, treenerite stipendiume Eesti Kultuurkapital. Üliõpilas- ja kaitseväesportlase stipendiume rahastab toetaja Estiko.

Eesti Olümpiakomitee käivitas „Märka järgnevat põlvkonda“ järelkasvuprojekti 2013. aastal. Seitsme aastaga on andekaid noorsportlasi ja nende treenereid projekti kaudu toetatud kokku poole miljoni euroga.