Juhtimis- ja kommunikatsioonikoolitused

EOK juhtimis- ja kommunikatsioonioskuste koolitusprogrammis on oodatud osalema EOK liikmesorganisatsioonid ja nende klubide esindajad.

Programmi eesmärk on pakkuda spordiorganisatsioonidele uusi teadmisi, kompetentse ja mõtteainet nii inimeste juhtimisel kui ka kommunikatsiooni strateegilisel korraldamisel ja sisu loomisel, suurendamaks ala kandepinda.

Kõik koolitused keskenduvad praktiliste oskuste arendamisele ning sellest lähtuvalt on ka koolitajateks oma ala tipp-praktikud. Maksimaalse õppimisvõimaluse tagamiseks toimuvad koolitused võimalikult väikestes gruppides. 

Küsimuste korral kirjutage
maris@eok.ee või helistage 5222426 (Maris Lindmäe, EOK).

2018 teise poolaasta koolituskalender:

Inimeste juhtimise koolitusprogramm
26. septembril kl 10.00-17.30 ja
6. novembril kl 10.00-17.30
Metoodilise enesekehtestamise baas- ja kompleksoskused,
alaliitude presidentide grupp
27. septembril kl 10.00-17.30 ja
31. oktoobril kl 10.00-17.30
Metoodilise enesekehtestamise baas- ja kompleksoskused, grupp 5
16. oktoobril kl 10.00-17.30
Tagasiside andmine
29. novembril kell 10.00-17.30Konfliktide vahendamine
 6. detsember kell 10.00-17.30Muutuste juhtimine


EOK kommunikatsiooni- ja turunduskoolitused

Koolitusi viivad läbi iga vastava valdkonna praktikud. Igas grupis on sõltuvalt koolitusest 10-15 osalejat.

Koolitused toimuvad Tallinnas.    

Koolituspäeva tasu on 30 eurot, mis sisaldab käibemaksu, materjale ja kohvipause (kuid mitte lõunasööki). Koolituste läbiviimist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Sotsiaalmeedia

  • 6. märtsil kell 10.00-17.00
Koolitused teemad: Miks on oluline olla sotsiaalmeedias kohal ja nähtav, sotsiaalmeedia kui imeline meediaväljund, sotsiaalmeedia kanalid ja nende erinevused (Instagram, Facebook, Snapchat), millist sisu vastavatele platvormidele toota ja kuidas olla loov; analüütika (mida jälgida, kuhu ressurssi paigutada). Lisaks osalejate näidete analüüs ja praktiline workshop koos analüüsiga.

Koolitaja: Liisa Ennuste, Nike brändikommunikatsioonijuht

Videomontaaž

  • 7. märts kell 10.00-16.30
Praktiline workshop, kus õpetatakse video monteerimise põhitõdesid ja võtteid erinevate kanalite jaoks (sotsiaalmeedia, meedia). Vajalik on mõne videoprogrammiga arvuti olemasolu. Must materjal võib olla enda oma või võib kasutada korraldajate oma.

Koolitajad: Ester Vaitmaa, Ekspress Grupi loovjuht ning varasem pikaaegne foto- ja videotoimetuse juht, ning Taavi Arus (operaator)

Loojutustamine

  • 26. märtsil kell 10.00-17.00 
Koolituspäeva esimene pool keskendub sellele, miks me vajame lugusid ja kuidas publik üldse kaasa haarata; teises pooles vaatame lähemalt kujutamise eripärasid ja rõhutamise viise, mis aitavad auditooriumit aktiivselt kaasas hoida. Koolitusel on kavas ka praktilised harjutused ja nende analüüs.

Koolitaja: Brit Laak, Tartu Ülikooli teleajakirjanduse õppejõud, kes enne ülikoolis õpetamist töötas ajakirjaniku ja toimetaja-saatejuhina Eesti Rahvusringhäälingus (Aktuaalne Kaamera, Kapital)

Audiovisuaalne loojutustamine

  • 9. aprillil kell 10.00-17.00
Eetriteksti toimetamine ja videopildiga jutustamine, sh montaaživõtted. Koolitus pakub nippe, kuidas teha suupärase teksti koostamisega oma elu lihtsamaks, praktiliste harjutustega lihvime osalejate kõnet ja esinemist.

Koolitaja: Brit Laak, Tartu Ülikooli teleajakirjanduse õppejõud, enne ülikoolis õpetamist töötas ajakirjaniku ja toimetaja-saatejuhina Eesti Rahvusringhäälingus (Aktuaalne Kaamera, Kapital)

Fotokoolitus

  • 27. aprill kell 10.00-17.00

Sissejuhatus fotograafiasse, tehniline pool säriajast kaamerateni; hea (spordi)foto kompositsioon, värv, hetk, emotsioon; erilahendused (erinevate nurkade valik, kunstvalgus, nö kastist välja mõtlemine), näidispildistamine

Koolitaja: Joosep Martinson, spordifotograaf, Getty Images lepinguline fotograaf, Aasia ja Vaikse ookeani regiooni aasta pressifoto laureaat 2015, Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) aasta kergejõustikufoto 2017 finalist

Fototöötlemise praktiline workshop

  • 10.  mai
Koolitaja: Joosep Martinson, spordifotograaf, Getty Images lepinguline fotograaf, Aasia ja Vaikse ookeani regiooni aasta pressifoto laureaat 2015, Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) aasta kergejõustikufoto 2017 finalist

Praktiline kirjutamise workshop

  • 24. mail kell 10.00-16.30
Käsitleme erinevate meediatekstide (pressiteated, pressikutsed, artiklid jne) kirjutamise reegleid ja erinevaid võimalusi, harjutame praktilist kirjutamist koos analüüsiga. 

Koolitaja: Maris Lindmäe, EOK kommunikatsioonijuht

Intervjuutreening

  • 5. juunil kell 10.00-17.00
Koolituse teemad: kuulamisoskuste treening, sõnumi selgus, küsitlemis- ja vastamistehnikad intervjuus, praktiline kaameratreening. Käsitleme nii uudis- kui ka vestlusintervjuud.

Koolitus käsitleb mõlemat: kuidas olla intervjuus nii vastaja kui ka küsija rollis (sisuloome).

Koolitusele on oodatud on kõik, kes annavad intervjuusid/kommentaare ja/või kes teevad ise oma alaliidus/klubis sportlaste jt-ga intervjuusid meedia või sotsiaalmeedia jaoks.

Koolitaja: Brit Laak, Tartu Ülikooli teleajakirjanduse õppejõud, kes enne ülikoolis õpetamist töötas ajakirjaniku ja toimetaja-saatejuhina Eesti Rahvusringhäälingus (Aktuaalne Kaamera, Kapital)

Samuti palume teada anda, kui on huvi eelmisel aastal korduvalt korraldatud koolituste vastu:
  • Kommunikatsiooni planeerimise koolitus
  • Videokoolitus