Juhtimis- ja kommunikatsioonikoolitused

EOK juhtimis- ja kommunikatsioonioskuste koolitusprogrammis on oodatud osalema EOK liikmesorganisatsioonid ja nende klubide esindajad.

Programmi eesmärk on pakkuda spordiorganisatsioonidele uusi teadmisi, kompetentse ja mõtteainet nii inimeste juhtimisel kui ka kommunikatsiooni strateegilisel korraldamisel ja sisu loomisel, suurendamaks ala kandepinda.

Kõik koolitused keskenduvad praktiliste oskuste arendamisele ning sellest lähtuvalt on ka koolitajateks oma ala tipp-praktikud. Maksimaalse õppimisvõimaluse tagamiseks toimuvad koolitused võimalikult väikestes gruppides. 

Registreerimisvormid:
Inimeste juhtimise koolitustele saab registreerida siin.
Kommunikatsiooni- ja turunduskoolitustele saab registreerida siin.

Küsimuste korral kirjutage
maris@eok.ee või helistage 5222426 (Maris Lindmäe, EOK).

2018 esimese poolaasta koolituskalender:

Inimeste juhtimise koolitusprogramm
24. jaanuaril kl 10.00-17.30 ja
20. märtsil kl 10.00-17.30
Metoodilise enesekehtestamise baas- ja kompleksoskused, grupp 3
10. aprillil kl 10.00-17.30 ja
24. mail kl 10.00-17.30
Metoodilise enesekehtestamise baas- ja kompleksoskused, grupp 4
28. mail kl 10.00-17.30
Koosolekute ja grupiprotsesside juhtimine
26. septembril kl 10.00-17.30 ja 
6. novembril kl 10.00-17.30 
Metoodilise enesekehtestamise baas- ja kompleksoskused,
alaliitude presidentide grupp

Kommunikatsiooni- ja turunduskoolituste programm
6. märtsil kl 10.00-17.00
Sotsiaalmeedia
7. märts kl 10.00-16.30
Videomontaaž
26. märtsil kl 10.00-17.00
Loojutustamine
9. aprillil kl 10.00-17.00
Audiovisuaalne loojutustamine
27. aprill kl 10.00-17.00
Fotokoolitus
18. mai kl 10.00-14.00Fototöötlemise praktiline workshop
24. mai kl 10.00-16.30Praktiline kirjutamise workshop
5. juunil kl 10.00-17.00
Intervjuutreening

EOK inimeste juhtimise koolitusprogramm

Eeskätt on oodatud spordiorganisatsioonide juhid, saavutusspordi- ja spordialade juhid ning koondiste treenerid.

Inimeste juhtimise koolitustel osalemiseks on vajalik läbida esmalt kahepäevane aluskoolitus "Enesekehtestamise baas- ja kompleksoskused", mille järel saab osaleda edasijõudnute teemakoolitustel, näiteks: tagasiside andmine, konfliktide vahendamine, läbirääkimisoskused jne.

Igas grupis on sõltuvalt koolitusest 10-12 osalejat. Kui koolitusele on rohkem soovijaid kui kohti, on prioriteet alaliitude esindajatel. Efektiivsema grupidünaamika tagamiseks püüame silmas pidada, et ühes koolitusgrupis ei oleks samast organisatsioonist mitu inimest.

Kõigil koolitustel on teoreetiline osa + praktiline videotreening.

Koolitaja: Tiit Kõnnussaar - 7. riikliku kutsetasemega suhtlemistreener ja juhtimiskoolitaja, kes on teiste seas koolitanud ka Swedbanki, Omniva, Cybernetica ja Skype juhte.

Inimeste juhtimise koolitustele saab registreerida siin.

Kahepäevane aluskoolitus "Metoodilise enesekehtestamise baas- ja kompleksoskused"

Koolitus annab metodoloogilisi oskusi (sh aktiivne kuulamine, kehtestav minasõnum, käiguvahetus, toimetulek vastupanuga jne) toimetulekuks keerulistes suhtlemis- ja läbirääkimisolukordades ning aitab efektiivsemalt toime tulla raskete suhtlemispartneritega.

Koolituse tulemusena oskavad osalejad erinevates suhtlussituatsioonides senisest teadlikumalt valida tõhusaid enesekehtestamisstrateegiaid.

Mõlemal koolituspäeval on teoreetiline osa + praktiline videotreening osalejate praktikast pärit keeruliste juhtumitega.

Grupp 3 (grupp täis):

 • 24. jaanuaril kl 10.00-17.30 enesekehtestamise baasoskused
 • 20. märtsil kl 10.00-17.30 enesekehtestamise kompleksoskused
Grupp 4 (grupp täis):
 • 10. aprillil kl 10.00-17.30 enesekehtestamise baasoskused
 • 24. mail kl 10.00-17.30 enesekehtestamise kompleksoskused
Alaliitude presidentidele:
 • 26. septembril kl 10.00-17.30 enesekehtestamise baasoskused
 • 6. novembril kl 10.00-17.30 enesekehtestamise kompleksoskused 
Koolituse kahe päeva tasu on kokku 100 eurot, mis sisaldab käibemaksu, materjale ja kohvipause (kuid mitte lõunasööki). Koolituste läbiviimist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Tagasiside andmise ja vastupanekuga toimetuleku praktiline treening*

 • 29. märtsil kl 10.00-17.30
* Koolitusel osalemise eelduseks on, et eelnevalt on läbitud kahepäevane koolitus "Metoodilise enesekehtestamise baas- ja kompleksoskused".

Treeningu tulemusena teavad osalejad, kuidas luua tagasiside vastuvõtmiseks sobiv emotsionaalne keskkond, milline roll on erinevatel tagasiside vormidel ja tehnikatel (positiivne, korrigeeriv, neutraalne, edasiside), kuidas tekib vastupanu, millised on vastupanu liigid ja vastupanuga toimetuleku tehnikad. Osalejad õpivad kombineerima ja kasutama suhtlemise baasoskusi tõhusa tagasiside andmiseks ning vastupanuga toimetulekuks, samuti ise tagasisidet vastu võtma. Toimub praktiline oskuste harjutamine (videoharjutused tagasiside andmise ja vastupanuga toimetuleku kohta).

Koolituspäeva tasu on 50 eurot, mis sisaldab käibemaksu, materjale ja kohvipause (kuid mitte lõunasööki). Koolituste läbiviimist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Koosolekute ja grupiprotsesside juhtimine

 • 28. mail kl 10.00-17.30
Treeningu eesmärgiks on parandada koosolekute kvaliteeti ning lihvida koosoleku juhtimise praktilisi oskusi sealhulgas toimetulekut “raskete tüüpide” ja vaenulike küsimustega.

Treeningu tulemusena teavad osalejad tõhusa koosoleku läbiviimise põhimõtteid ning oskavad neid koosoleku juhtimisel rakendada. Osalejad õpivad tundma grupis toimuvate protsesside seaduspärasusi ja neid koosoleku töö parandamiseks ning koostöö saavutamiseks ära kasutama. Õpitakse ära tundma erinevaid “raskeid tüüpe” koosolekutel ning teatakse, millised on strateegiad nende kontrolli alla saamiseks. Lisaks õpitakse koosolekul vastutust jagama ning toime tulema ka vaenulike küsimustega. Toimub praktiline oskuste harjutamine (videoharjutused koosoleku läbiviimise ja raskete tüüpidega toimetuleku kohta).

Koolituspäeva tasu on 50 eurot, mis sisaldab käibemaksu, materjale ja kohvipause (kuid mitte lõunasööki). Koolituste läbiviimist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

EOK kommunikatsiooni- ja turunduskoolitused

Koolitusi viivad läbi iga vastava valdkonna praktikud. Igas grupis on sõltuvalt koolitusest 10-15 osalejat.

Koolitused toimuvad Tallinnas.    

Koolituspäeva tasu on 30 eurot, mis sisaldab käibemaksu, materjale ja kohvipause (kuid mitte lõunasööki). Koolituste läbiviimist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Kommunikatsiooni- ja turunduskoolitustele saab registreerida siin.

Sotsiaalmeedia

 • 6. märtsil kell 10.00-17.00
Koolitused teemad: Miks on oluline olla sotsiaalmeedias kohal ja nähtav, sotsiaalmeedia kui imeline meediaväljund, sotsiaalmeedia kanalid ja nende erinevused (Instagram, Facebook, Snapchat), millist sisu vastavatele platvormidele toota ja kuidas olla loov; analüütika (mida jälgida, kuhu ressurssi paigutada). Lisaks osalejate näidete analüüs ja praktiline workshop koos analüüsiga.

Koolitaja: Liisa Ennuste, Nike brändikommunikatsioonijuht

Videomontaaž

 • 7. märts kell 10.00-16.30
Praktiline workshop, kus õpetatakse video monteerimise põhitõdesid ja võtteid erinevate kanalite jaoks (sotsiaalmeedia, meedia). Vajalik on mõne videoprogrammiga arvuti olemasolu. Must materjal võib olla enda oma või võib kasutada korraldajate oma.

Koolitajad: Ester Vaitmaa, Ekspress Grupi loovjuht ning varasem pikaaegne foto- ja videotoimetuse juht, ning Taavi Arus (operaator)

Loojutustamine

 • 26. märtsil kell 10.00-17.00 
Koolituspäeva esimene pool keskendub sellele, miks me vajame lugusid ja kuidas publik üldse kaasa haarata; teises pooles vaatame lähemalt kujutamise eripärasid ja rõhutamise viise, mis aitavad auditooriumit aktiivselt kaasas hoida. Koolitusel on kavas ka praktilised harjutused ja nende analüüs.

Koolitaja: Brit Laak, Tartu Ülikooli teleajakirjanduse õppejõud, kes enne ülikoolis õpetamist töötas ajakirjaniku ja toimetaja-saatejuhina Eesti Rahvusringhäälingus (Aktuaalne Kaamera, Kapital)

Audiovisuaalne loojutustamine

 • 9. aprillil kell 10.00-17.00
Eetriteksti toimetamine ja videopildiga jutustamine, sh montaaživõtted. Koolitus pakub nippe, kuidas teha suupärase teksti koostamisega oma elu lihtsamaks, praktiliste harjutustega lihvime osalejate kõnet ja esinemist.

Koolitaja: Brit Laak, Tartu Ülikooli teleajakirjanduse õppejõud, enne ülikoolis õpetamist töötas ajakirjaniku ja toimetaja-saatejuhina Eesti Rahvusringhäälingus (Aktuaalne Kaamera, Kapital)

Fotokoolitus

 • 27. aprill kell 10.00-17.00

Sissejuhatus fotograafiasse, tehniline pool säriajast kaamerateni; hea (spordi)foto kompositsioon, värv, hetk, emotsioon; erilahendused (erinevate nurkade valik, kunstvalgus, nö kastist välja mõtlemine), näidispildistamine

Koolitaja: Joosep Martinson, spordifotograaf, Getty Images lepinguline fotograaf, Aasia ja Vaikse ookeani regiooni aasta pressifoto laureaat 2015, Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) aasta kergejõustikufoto 2017 finalist

Fototöötlemise praktiline workshop

 • 10.  mai
Koolitaja: Joosep Martinson, spordifotograaf, Getty Images lepinguline fotograaf, Aasia ja Vaikse ookeani regiooni aasta pressifoto laureaat 2015, Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) aasta kergejõustikufoto 2017 finalist

Praktiline kirjutamise workshop

 • 24. mail kell 10.00-16.30
Käsitleme erinevate meediatekstide (pressiteated, pressikutsed, artiklid jne) kirjutamise reegleid ja erinevaid võimalusi, harjutame praktilist kirjutamist koos analüüsiga. 

Koolitaja: Maris Lindmäe, EOK kommunikatsioonijuht

Intervjuutreening

 • 5. juunil kell 10.00-17.00
Koolituse teemad: kuulamisoskuste treening, sõnumi selgus, küsitlemis- ja vastamistehnikad intervjuus, praktiline kaameratreening. Käsitleme nii uudis- kui ka vestlusintervjuud.

Koolitus käsitleb mõlemat: kuidas olla intervjuus nii vastaja kui ka küsija rollis (sisuloome).

Koolitusele on oodatud on kõik, kes annavad intervjuusid/kommentaare ja/või kes teevad ise oma alaliidus/klubis sportlaste jt-ga intervjuusid meedia või sotsiaalmeedia jaoks.

Koolitaja: Brit Laak, Tartu Ülikooli teleajakirjanduse õppejõud, kes enne ülikoolis õpetamist töötas ajakirjaniku ja toimetaja-saatejuhina Eesti Rahvusringhäälingus (Aktuaalne Kaamera, Kapital)

Samuti palume teada anda, kui on huvi eelmisel aastal korduvalt korraldatud koolituste vastu:
 • Kommunikatsiooni planeerimise koolitus
 • Videokoolitus