Osale rahvahääletusel: vali Eesti meistrivõistluste medali kujundus

19.06.2024
Tagasi
19.06.2024

Eesti Olümpiakomitee (EOK) kutsub rahvast valima välja 2025 – 2028 Eesti meistrivõistluste medalit. Medalitega autasustatakse järgneval neljal aastal Eesti meistrivõistluste esikolmikut enamikel spordialadel.


Rahvahääletusel osaleb viis kandidaati. Oma lemmiku valimiseks mine „Olen Olümpiafänn“ Facebooki leheküljele, vali viie foto seast oma lemmik ning reageeri sellele kas pöidla, südame või naerunäoga! Hääletada saab kuni 1. juuli südaööni ning võitja kuulutatakse välja neljapäeval, 18. juulil. Võitnud kavandi autorile on määratud preemia 1000€ (brutotasu).


Medalikandidaatide tutvustused:

  • Leegitsev uhkus – Medalil on tähtis roll spordiürituse sümboliseerimisel ja võistlustest mälestuspildi kujundamisel. Kujunduse peamiseks osaks on eritasapinnaline keskosas kaarjas ja servade suunas õhenev vorm, mis tähistab sportlase püüdlusi tipu suunas ja mustrina sisse graveeritud olümpiarõngastest inspireeritud motiiv kannab endas sportlase kirge ja tugevat vaimu.


  • Klassik – Medali kujunduses on kasutatud keskse elemendina EOK logo. Medal on ühest küljest ääritsetud EOK tunnusmustriga. Eesti Olümpiakomitee tunnusmuster järgib logo märgiosa leegile omast voolujoonelist joont ja väljendab spordile omast dünaamilisust.
  • Nike – Reljeefse kujunduse keskmes on sportlik võidujumalanna Nike võidu märgiks ülestõstetud kätega. Nike pea kohal on võitjat pärjav stiliseeritud tammelehtedest pärg. Niket ümbritsevad sporditähed, EOK ja Eesti sümboolika.

  • Stopper – Aeg on üks spordivõistluste olulisemaid komponente. Stopper (ajamõõtja) on spordivõistluste atribuut, mille klassikaline vorm on antud metallist medali kujunduse aluseks. Pääsukesed kui Eesti rahvuslinnud ja EOK logo on Eestit esindavaiks sümboleiks. Metallist tammelehed rõhutavad medali saaja au ja väärikust  • Teekond – Eesti meistrivõistluste medali kuju ei ole tavapärane ring, mis eristab teda klassikalistest medalitest. Medalil on kujutatud paralleelselt asetsevaid süvistatud jooni, mis sümboliseerivad võistluste keerdkäike, enese ületust ja teekonda ihaldatud võitudeni.