Kaitsevägi

Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Kaitseväe koostöö raames võimaldatakse kohustuslikku ajateenistusse kutsutud tippsportlastel jätkata treeningutega ka ajateenistuse läbimise ajal.

Tippsportlased on koondatud Tallinnas paiknevasse Staabi- ja sidepataljoni, talialade sportlastel on võimalik aega teenida ka Kuperjanovi jalaväepataljonis. Sportlase ajateenistust saab läbida kaks korda aastas: suvel ja sügisel, Kuperjanovi pataljonis ainult sügisel.

Sportlaste ajateenistusesse saavad reeglina kandideerida sportlased, kes on:
  • saavutanud rahvusvahelistel tiitlivõistlustel (MM või EM) täiskasvanute arvestuses koha 30 seas,
  • saavutanud noorte või juunioride rahvusvahelistel tiitlivõistlustel koha esikümnes,
  • pallimängude puhul esindanud täiskasvanute rahvuskoondist või kvalifitseerunud noorte või juunioride rahvuskoondisega rahvusvaheliste tiitlivõistluste finaalturniirile. 
Sportlane, kes soovib kandideerida, peab oma sooviga pöörduma alaliitu. Alaliit omakorda informeerib Eesti Olümpiakomiteed. Kohtade arv on piiratud, nimekiri pannakse paika pingerea alusel. Lõpliku otsuse teeb Kaitseväe spordikomisjon.

NB! Info kandidaadist peab EOK-sse jõudma enne esimest arstlikus komisjonis käimist, ehk alaliitu tuleb pöörduda kohe, kui saabub esimene kutse arstlikusse komisjoni.

Staabi- ja sidepataljoni koosseisus tegutseb lisaks veel kehakultuuri- ja spordiarenduskeskuse spordirühm, kuhu kuuluvad 2017. aasta seisuga teiste seas Heiki Nabi, Tõnu Endrekson, Kaspar Taimsoo, Andrei Jämsä, Marko Albert, Martin Kupper. Kaitseväe palgal olevad professionaalsed sportlased võistlevad lisaks rahvusvahelistele tiitlivõistlustele ka CISMi (International Military Sports Council) korraldatavatel võistlustel.