Suvine Euroopa noorte olümpiafestival 2022 Banska Bystricas
Uudised
- Sünniaeg:
- Pikkus:
- Kodukoht:
- Kool:
- Klubi:
- Treener:
- Saavutused:
- Eeskuju:
- Muusikapala enne starti:
KUUPÄEV | KELL EESTI AJA JÄRGI | KELL KOHALIKU AJA JÄRGI | VÕISTLEJAD | SPORDIALA | VÕISTLUSALA | TULEMUS |
24.07. | 21:30 | 20:30 | EESTI KOONDIS | AVATSEREMOONIA | ||
25.07 | 10:30 eelujumised / 19:00 finaalid | 09:30 eelujumised / 18:00 finaalid | Artjom Alteberg | Ujumine | 200 m rinnuli | 2,28,18, pääs poolfinaali / 16. Alteberg 2.27,05 |
Kirke Madar | Ujumine | 100 m vabalt | 59,35 pääs poolfinaali / 13. Madar 58,61 | |||
Miriam Jürisoo |
Ujumine
| 200 m liblikat | 2.39,63 pääs poolfinaali / 13. Jürisoo 2.29,62 | |||
Egle Salu | Ujumine | 200 m selili | 34. Salu 2.45,49 | |||
12:00 | 11:00 | Samuel Mandelkorn - Ilham Bakshaliyev (AZE) | Tennis | Individuaalturniiri 1. ring | 6:2, 6:0 | |
12:05 / 14:25 | 11:05 / 15:25 | Andrei Schmidt - Santiago Batalha (POR); Andrei Schmidt - Romeo Makboul (SWE) | Sulgpall | Individuaalturniiri eelringid | Andrei Schmidt - Santiago Batalha (POR) 14:21, 19:21; Andrei Schmidt - Romeo Makboul (SWE) 10:21, 11:21. | |
12:15 / 18:45 | 13:15 / 17:45 | Emilia Šapovalova - Lucie Krulova (CZE); Emilia Šapovalova - Carolin Rauner (ITA) | Sulgpall | Individuaalturniiri eelringid | Emilia Šapovalova - Lucie Krulova (CZE) 13:21, 12:21; Emilia Šapovalova - Carolin Rauner (ITA) 21:19, 23:21 | |
17:15 | 16:15 | Samuel Mandelkorn, Adriana Roots - Kumstat, Slamenikova (CZE) | Tennis | Paarismängu eelringid | Samuel Mandelkorn, Adriana Roots - Kumstat, Slamenikova (CZE) 2:6, 1:6 | |
18:15 | 17:15 | Andreas Kase | Kergejõustik | 100 m eeljooks | 10,86, pääses finaali | |
19:30 | 18:30 | Hedi Andre | Kergejõustik | 400 m eeljooks | 12. Andre 58,44 | |
26.07 | 10:30 eelujumised / 19:00 poolfinaalid | 09:30 eelujumised / 18:00 poolfinaalid | Kennert Jõgis, Ilja Alimov | Ujumine | 100 m vabalt | 36. Jõgis 40. Alimov |
Artjom Alteberg | Ujumine | 200 m kompleksi | 30. 2.16,89 | |||
Egle Salu, Mirtel Merimaa | Ujumine | 200 m rinnuli | Merimaa pääses poolfinaali 2.40,69, 24. Salu 2.44,18 | |||
Kennert Jõgis, Ilja Alimov, Miriam Jürisoo, Kirke Madar | Ujumine | 4x100 m vabalt | 14. Eesti 3.46,53 | |||
11:10 | 10:10 | Miia Ott | Kergejõustik | 100 m eeljooks | 12,11, pääses finaali | |
12:00 | 11:00 | Maria Treier, Natali Nora Nigul, Zlata Broniševskaja | Jalgrattasport | Temposõit |
28. Zlata Broniševskaja 13.06,58 | |
12:45 | 11:45 | Livia Filipozzi | Kergejõustik | N 400 m tõkkejooks eeljooks | 11. Filipozzi 65,35 | |
13:25 | 12:25 | Andrei Schmidt - Dylan Noble (IRL) | Sulgpall | Sulgpalli alagrupimängud | Schmidt andis loobumisvõidu haigestumise tõttu | |
17:00 | 16:00 | Ron Rooni, Henri Arjus, Richard Ründva | Jalgrattasport | Temposõit | 16. Henri Arjus 11.16,01
26. Ron Rooni 11.24,64
53. Richard Ründva 11.46,06 | |
16.50 | 15.50 | Emilia Šapovalova - Elisabed Zumbulidze (GEO) | Sulgpall | Individuaalturniiri 1. ring | Emilia Šapovalova - Elisabed Zumbulidze (GEO) 21:18, 22:20 | |
21:20 | 20:20 | Andreas Kase | Kergejõustik | 100 m finaal | 4. Kase 10,80 | |
27.07 | 10:30 eelujumised / 19:00 finaalid | 09:30 eelujumised / 18:00 finaalid | Nikita Kazarevski, Kennert Jõgis, Ilja Alimov, Artjom Alteberg | Ujumine | 4x100 m vabalt | 11. 3.37,38 |
Miriam Jürisoo, Kirke Madar | Ujumine | 100 m liblikat | Madar
1.04,40, pääs poolfinaali 25. Jürisoo 1.05,47 | |||
Kirke Madar, Egle Salu, Mirtel Merimaa, Miriam Jürisoo | Ujumine | 4x100 m vabalt | 12. 4.02,72 | |||
11:00 / 17:00 | 10:00 / 16:00 | Anna Liisa Nurm | Judo | kuni 57 kg eelringid / finaal | Anna Liisa Nurm - Elise Bjoeraas (NOR) 1:0 Anna Liisa Nurm - Sara Joy Bauer (GER) võit ipponiga Anna Liisa Nurm - Julia Bulanda (POL) Kokkuvõttes 7. koht | |
Randy Nagel | Judo | kuni 73 kg eelringid / finaal | Randy Nagel - Gadir Huseynov (AZE) vastane võitis ipponiga | |||
11:05 | 10:05 | Steven Leppoja | Kergejõustik | 110 m tõkkejooksu eeljooks | Leppoja 13,95, pääs finaali | |
11:30 | 10:30 | Ruth Mary Onga | Kergejõustik | Kolmikhüpe Q | Onga 11.55 | |
11:40 | 10:40 | Miia Ott | Kergejõustik | 200 m eeljooks | Ott 25,38, pääs poolfinaali | |
13:00 | 12:00 | Emilia Šapovalova - Maja Janko (POL) | Sulgpall | 1/8-finaal | Emilia Šapovalova - Maja Janko (POL) 15:21, 18:21 | |
13:00 | 12:00 | Samuel Mandelkorn - Arturs Zagars (LAT) | Tennis | 1/8-finaal | Samuel Mandelkorn - Arturs Zagars (LAT) 3:6, 1:6 | |
17:30 | 16:30 | Heti Väät | Kergejõustik | Odavise finaal | 2. Väät 49.95 | |
20:00 | 19:00 | Miia Ott | Kergejõustik | 100 m finaal | 7. Ott 12,18 | |
28.07 | 10:30 eelujumised / 19:00 finaalid | 09:30 eelujumised / 18:00 finaalid | Ilja Alimov, Nikita Kazarevski | Ujumine | 50 m vabalt | 31. Alimov 24,73, 38. Kazarevski 25,50 |
Artjom Alteberg | Ujumine | 100 m rinnuli | 1.07,18, pääs poolfinaali - 10. koht 1.06,57 | |||
Nikita Kazarevski | Ujumine | 100 m liblikat | 27. 1.08, 78 | |||
Ilja Alimov, Kennert Jõgis | Ujumine | 200 m vabalt | 33. Alimov 2.03,35 34. Jõgis 2.03,61 | |||
Mirtel Merimaa, Artjom Alteberg, Kirke Madar, Kennert Jõgis | Ujumine | 4x100 m kompleksi | 15. 4.11,87 | |||
Miriam Jürisoo, Mirtel Merimaa | Ujumine | 100 m selili | 28. Merimaa
1.07,53 , 36. Jürisoo 1.09,35 | |||
Mirtel Merimaa | Ujumine | 200 m kompleksi | 28. Merimaa 1.07,53 | |||
Egle Salu | Ujumine | 100 m rinnuli | 1.12,88, pääs poolfinaali - 1.11,76, pääs finaali | |||
10:45 | 09:45 | Maia Toomsalu | Kergejõustik | 100 m tõkkejooks eeljooks | Toomsalu 14,99 | |
11:00 eelringid / 17:00 finaalid | 10:00 eelringid / 16:00 finaalid | Valeria Ušanova | Judo | kuni 70 kg eelringid / finaal | Kaotas avaringis | |
Karl-Johannes Pilt | Judo | kuni 81 kg eelringid / finaal | 7. koht | |||
Jakob Vares | Judo | kuni 90 kg eelringid /finaal | 9. koht | |||
11:10 | 10:10 (Seitsmevõistluse edasine ajakava: 11:30 kõrgushüpe; 18:00 kuulitõuge; 19:30 200 m jooks) | Viola Hambidge | Kergejõustik | Seitsmevõistlus | Tõkkejooks 14,20 Kõrgushüpe 1.68 Kuulitõuge 10.77 200 m 24,17 | |
12:00 | 11:00 | Maria Treier, Natali Nora Nigul, Zlata Broniševskaja | Jalgrattasport | Grupisõit | 55. Zlata Broniševskaja 1:38.13; 60. Natali Nora Nigul 1:43.12; 63. Maria Treier 1:43.12 | |
12:42 | 11:42 | Miia Ott | Kergejõustik | 200 m poolfinaal | 12. Ott 25,48 | |
17:30 | 16:30 | Ron Rooni, Henri Arjus, Richard Ründva | Jalgrattasõit | Grupisõit | 30. Arjus 1:35.40 68. Rooni 1:41.50 80. Ründva 1:46.03 | |
17:35 | 16:35 | Valeria Smirnova | Kergejõustik | Kõrgushüpe Q | 1.70, pääses finaali | |
18:50 | 17:50 | Steven Leppoja |
Kergejõustik
| 110 m tõkkejooks F | 4. Leppoja 13,98 | |
29.07 | 10:30 | 09:30 (Seitsmevõistluse edasine ajakava: 17:30 odavise; 19:15 800 m jooks) | Viola Hambidge | Kergejõustik | Seitsmevõistlus | Tõkkejooks 14,20 Kõrgushüpe 1.68 Kuulitõuge 10.77 200 m 24,17 Kaugushüpe 5.34 Odavise 37.04 800 m jooks 2.15,41 |
10:30 eelujumised / 19:00 finaalid | 09:30 eelujumised / 18:00 finaalid | Nikita Kazarevski, Kennert Jõgis, Ilja Alimov, Artjom Alteberg | Ujumine | 4x100 m kompleksi | DSQ | |
Kirke Madar, Miriam Jürisoo | Ujumine | 50 m vabalt | Madar 26,81 pääs poolfinaali, seal 7. koht 26,71; 36. Jürisoo 28,05 | |||
Kirke Madar, Egle Salu, Mirtel Merimaa, Miriam Jürisoo | Ujumine |
4x100 m kompleksi
| 4,24.03 | |||
11:00 / 17:00 | 10:00 / 16:00 | Kabriel Kirna | Judo | kuni 100 kg eelringid / finaal | Kirna kaotas teises ringis | |
11:05 | 10:05 | Maia Toomsalu, Miia Ott, Livia Filipozzi, Hedi Andre | Kergejõustik | Väike-Rootsi teatejooks | 2.16,61 | |
11:12 | 10:12 | Valeria Smirnova | Kergejõustik | Kõrgushüpe | 11. Smirnova 1.65 | |
11:42 | 10:42 | Benjamin Rannik | Kergejõustik | Kettaheide finaal | 8. Rannik 49.95 | |
11:50 | 10:50 | Ron Sebastian Puiestee | Kergejõustik | Kaugushüpe finaal | 6. Puiestee 6.54 | |
19:10 | 18:10 | Karl Kristjan Pohlak |
Kergejõustik
| Teivashüpe finaal | 2. Pohlak 4.90 | |
19:40 | 18:40 | Egle Salu | Ujumine | 100 m rinnuli finaal | 4. Salu 1.12,08 | |
30.07 | 21:30 | 20:30 | EESTI KOONDIS | Lõputseremoonia | ||
- Euroopa noorte olümpiafestivali eesmärk on propageerida sporti ja olümpiaväärtusi, inspireerida noori spordiga tegelema ning edendada ausat mängu ja sallivust.
- 2022. aasta suvise Euroopa noorte olümpiafestivali programmis Banska Bystricas on kümme spordiala ja kokku jagatakse välja 298 medalikomplekti. Osaleb ligi 3600 sportlast-treenerit 48 riigist.
- Iga kahe aasta tagant korraldataval noorte olümpiafestivalil saavad osaleda sportlased vanuses 14-18 aastat. Erinevatel spordialadel on erinevad vanusepiirangud.
Eesti noorsportlased on 16 suviselt olümpiafestivalilt võitnud kokku 13 kuldmedalit, 12 hõbemedalit ja 9 pronksmedalit.
- Eelmisel, 2022. aastal peetud Banska Bystrica olümpiafestivalil võitis Eesti koondis kolm hõbemedalit kui Heti Väät oli edukas odaviskes, Viola Hambidge seitsmevõistluses ja Karl Kristjan Pohlak teivashüppes