Noorte taliolümpiamängud 2020 Lausanne'is 

Eesti Olümpiakomiteed toetavad:
3x3 jäähoki
Erik Potšinok
Marek Potšinok
Konrad Kudeviita
Freestyle-suusatamine
Kelly Sildaru
Iluuisutamine
Arlet Levandi
Eva-Lotta Kiibus
Kahevõistlus
Triinu Hausenberg
Markkus Alter
Markus Kägu
Kurling
Henry Grünberg
Katariina Klammer
Natali Vedro
Romet Mäesalu
Laskesuusatamine
Demi Heinsoo
Lisbeth Liiv
Miia Heleene Utsal
Markus Rene Epner
Andreas Koppa
Tuudor Palm
Murdmaasuusatamine
Johanna Udras
Eliisabet Kool
Kaspar Päärson
Anders Veerpalu
Mäesuusatamine
Hans Markus Danilas
Suusahüpped
Karel Rammo
  • Sünniaeg:
  • Pikkus:
  • Kodukoht:
  • Kool:
  • Klubi:
  • Treener:
  • Saavutused:
  • Eeskuju:

Eesti sportlaste ajakava / tulemused

KUUPÄEVKELL (KOHALIKUS AJAS)KELL (EESTI AJAS)VÕISTLEJADSPORDIALAVÕISTLUSALATULEMUSED
09.01  19:3020:30
NOORTE OLÜMPIAMÄNGUDE AVATSEREMOONIA
10.0110:0011:00Kurlingu segavõistkondKURLINGEesti - Lõuna-Korea3:15 

16:0017:00Arlet Levandi ILUUISUTAMINEMeeste lühikava13. Arlet Levandi 49,87 

16:00

17:30
17:00

18:30 
Erik Potšinok - "Brown";  Marek Potšinok - "Green"

Konrad Kudeviita - Blue
3 vs. 3 JÄÄHOKI"Black" vs "Brown"  (E.Potšinok)
"Yellow vs. "Green"  (M.Potšinok)


"Blue" (Kudeviita) vs. "Grey"
"Black" - "Brown" 11:13

"Yellow" - "Green" 5:10 

"Blue" - "Grey" 8:9
 11.01 10:00 11:00Kurlingu segavõistkond  KURLINGEesti - Hispaania 3:9

10:30 11:30 Demi Heinsoo, Lisbeth Liiv, Miia Heleene UtsalLASKESUUSATAMINE10 km individuaaldistants15. Demi Heinsoo (4) +3.20,0

58. Miia Heleene Utsal (5) +8.01,6

61. Lisbeth Liiv (11) +8.17,6

13:3014:30Markus Rene Epner, Andreas Koppa, Tuudor PalmLASKESUUSATAMINE12,5 km individuaaldistants39. Markus Rene Epner

42. Tuudor Palm (7) +5.16,2)

75. Andreas Koppa (10),  +8.25,2 

16:00 17:00 Eva-Lotta KiibusILUUISUTAMINENaiste lühikava14. 46,63 

10:30


16:00 / 17:30 
11:30


17:00 / 18:30 
Erik Potšinok - "Brown"; Marek Potšinok - "Green"

Konrad Kudeviita - "Blue"
3 vs. 3 JÄÄHOKI"Green" vs. "Brown"
"Blue" vs. "Orange"

"Blue" vs. "Black"

"Red" vs. "Green"
"Brown" vs. "Grey"
"Green" vs. "Brown" 8:6 
"Blue" vs. "Orange" 1:12

"Blue" vs. "Black"  8:14

"Red" vs. "Green" 8:9

"Brown" vs. "Grey" 16:6 
12.0110:3011:30Demi Heinsoo, Markus Rene EpnerLASKESUUSATAMINEPaarissegateatesõit14. Eesti  (4+18) +3.04,2 

14:0015:00Arlet Levandi ILUUISUTAMINEMeeste vabakava12. Levandi 154, 65
   09:00

16:00 / 17:30 
  10:00

17:00 / 18:30
Erik Potšinok - "Brown"; Marek Potšinok - "Green"; 
Konrad Kudeviita - "Blue"
 3 vs. 3 JÄÄHOKI"Orange" vs. "Brown"
"Green" vs. "Blue"

"Brown" vs. "Red"
"Grey" vs. "Green"

"Blue" vs. "Yellow"

 "Orange" vs. "Brown" 10:14
"Green" vs. "Blue" 11:6

"Brown" vs. "Red" 5:11 
"Grey" vs. "Green" 6:14
  18:00 19:00 Kurlingu segavõistkond KURLING Poola-Eesti 3:9
 13.01 10:00  11:00  Hans Markus Danilas  MÄESUUSATAMINEMeeste suurslaalom I sõit 47. +10,24
II sõit 40. +17,94
  14:0015:00Kurlingu segavõistkond KURLING Eesti - Venemaa 4:8
  14:00 15:00Eva-Lotta Kiibus ILUUISUTAMINE Naiste vabakava 14. Kiibus 138,70
 10:30




16:00 / 17:30 
 11:30




17:00 / 18:30 
Erik Potšinok - "Brown"

Marek Potšinok - "Green"

Konrad Kudeviita - "Blue"
 3 vs. 3 JÄÄHOKI
"Brown" vs. "Blue" 
"Green" vs. "Orange"


"Blue" vs. "Red"

"Brown" vs. "Yellow"
"Green" vs. "Black"
 "Brown" vs. "Blue" 14:2
"Green" vs. "Orange" 8:6 

"Blue" vs. "Red" 11:18

"Brown" vs. "Yellow" 8:6

"Green" vs. "Black" 4:6 
14.01 10:00 11:00 Kurlingu segavõistkond KURLINGKanada - Eesti 10:2
  10:30 11:30 Markus Rene Epner, Andreas Koppa, Tuudor Palm
 LASKESUUSATAMINEMeeste sprint 7,5 km 41. Palm (5) +2.45,0
56. Koppa (5) +3.27,3
  11:00 12:00Hans Markus Danilas  MÄESUUSATAMINE Meeste slaalom 29. Danilas +6,76
  12:00 / 13:30  13:00 / 14:30   Erik Potšinok - "Brown";
Marek Potšinok - "Green"


 3 vs. 3 JÄÄHOKI Poolfinaalid: 

"Green" vs. "Black" 
"Brown" vs. "Red"
 "Green" vs. "Black" 7:3

"Brown" vs. "Red" 7:9
  13:30 14:30Demi Heinsoo, Lisbeth Liiv, Miia Heleene Utsal LASKESUUSATAMINENaiste sprint 6 km 47. Liiv (4) +2.09,4
56. Heinsoo (4) +2.42,6
73. Utsal (3) +4.07,9
 15.01 10:30 11:30  LASKESUUSATAMINE Segateatesõit  16. Eesti (6+23) +7.24,9
  12:00 / 13:30 13:00 / 14:30 Erik Potšinok - "Brown";

Marek Potšinok - "Green"


 3 vs.3 JÄÄHOKIPronksimäng:
 "Brown" vs. "Black"

Finaal:
"Green" vs. "Red"
 "Brown" vs. "Black" 6:5, Erik Potšinokile pronksmedal

"Green"
vs. "Red" 10:4, Marek Potšinokile kuldmedal
  16:00 17:00 Arlet Levandi ILUUISUTAMINE  Rahvusvaheline segavõistlusMeesüksiksõidus 7. Levandi

Võistkonnavõistlusel kokku tiim "Julgus" kuldmedal
 18.01 09:30 kvalifikatsioon

12:30 lõppvõistlus
 10:30 kvalifikatsioon

13:30 lõppvõistlus
Kelly SildaruFREESTYLE - SUUSATAMINE Pargisõit 1. Kelly Sildaru 93.75
(kuldmedal)
  10:00 11:00  NZL/EST (Grünberg) - TUR/SWE KURLING Segapaarismäng  NZL/EST (Grünberg) - TUR/SWE 3:7
  10:30 / 14:00  11:30 / 15:00 Triinu HausenbergKAHEVÕISTLUSHüppevõistlus + 4 km murdmaasõit 20. Hausenberg +3.22,9
  11:00 12:00 Eliisabet Kool, Johanna Udras, Kaspar Päärson, Anders Veerpalu  MURDMAASUUSATAMINE Suusakross 19. Udras
49. Kool 
---
27. Päärson
30. Veerpalu
  11:30 12:30Markkus Alter,
Markus Kägu
KAHEVÕISTLUSHüppevõistlus + 6 km murdmaasõit 15. Alter +1.54,3
23. Kägu +3.17,3
  14:00  15:00 ITA/ESP vs. EST (Vedro)/NOR KURLING  Segapaarismäng   ITA/ESP vs. EST (Vedro)/NOR 8:6
 19.01 10:30 11:30 Triinu Hausenberg SUUSAHÜPPEDNormaalmägi DNS
  12:00 13:00 Eliisabet Kool, Johanna Udras, Kaspar Päärson, Anders Veerpalu MURDMAASUUSATAMINE Vabatehnikasprint 5. Udras
58. Kool
---
27. Päärson
49. Veerpalu
  14:00 15:00Markkus Alter, Karel Rammo SUUSAHÜPPED Normaalmägi 24. Alter 188,5 (76,5 m)
33. Rammo 148,0 (68,5 m)
  14:00 15:00 DEN/GBR vs. EST (Mäesalu) / JPN KURLING Segapaarismäng  DEN/GBR vs. EST (Mäesalu) / JPN 6:8
  18:00 19:00 EST (Klammer)/RUS vs. SUI/HUN KURLING Segapaarismäng   EST (Klammer)/RUS vs. SUI/HUN 6:4
 20.01 18:00 19:00 EST (Klammer)/RUS vs. LAT/JPN KURLINGVäljalangemismängud  EST (Klammer)/RUS vs. LAT/JPN 7:8
 21.01 11:00 12:00 Eliisabet Kool, Johanna Udras MURDMAASUUSATAMINE 5 km klassikatehnikas 16. Udras +1.07,6
42. Kool + 2.19,4
  13:00 14:00  Kaspar Päärson, Anders Veerpalu MURDMAASUUSATAMINE 10 km klassikatehnikas28. Päärson +2.19,9
33. Veerpalu +2.43,1 
 22.01    NOORTE OLÜMPIAMÄNGUDE LÕPUTSEREMOONIA

Lausanne'i noorte olümpiamängud:

  • Toimuvad 9. jaanuarist 22. jaanuarini

  • Esindatud 73 riiki, neist 12 teevad debüüdi - Albaania, Aserbaidžaan, Ekuador, Haiti, Hong Kong, Kosovo, Põhja-Korea, Katar, Singapur, Taimaa, Trinidad ja Tobago, Türkmenistan. Haiti, Katar ja Türkmenistan pole kunagi varem ühelgi taliolümpial võistelnud.

  • Üle 1800 sportlase.

  • 16 spordiala, Eesti võistleb neist üheksal.

  • 81 medaliala: 34 naistele, 34 meestele, 13 segavõistlusena.

  • Otseülekanded Olympic Channelis ja EOK koduleheküljel.

  • Maskott Yodli on omapärane isend, olles segu Šveitsile omastest loomadest nagu lehm, kits ja St Bernardi koer. 

  • Varasemalt on noorte olümpiamängudel osalenud nüüdseks juba Eesti olümpiasportlased, kahevõistleja Kristjan Ilves ja laskesuusataja Rene Zahkna, kes võitis 2012. aastal Innsbruckis noorte OM-il kaks hõbemedalit.