Eesti koondis II Euroopa Mängudel Minskis 21.-30.06

Eesti Olümpiakomiteed toetavad:
Euroopa Mängud on Euroopa meistrivõistlusteks järgmistel spordialadel:
judo, poks.

Euroopa Mängud lähevad arvesse Tokyo 2020 olümpiakvalifikatsioonis järgmistel aladel: 
laskmises, lauatennises ja vibulaskmises jagatakse olümpiapääsmeid;
jalgrattaspordis, judos, karates, kergejõustikus, sulgpallis on võimalik teenida punkte või täita olümpianormi.

Aerutamine
Joosep Karlson
Iluvõimlemine
Laurabell Kabrits
Vasilina Kuksova
Arina Okamanchuk
Carmely Reiska
Lera Teino
Jalgrattasport
Mae Lang
Alo Jakin
Martin Laas
Karl Patrick Lauk
Mihkel Räim
Norman Vahtra
Judo
Ants Oscar Pertelson
Kristjan Tõniste
Klen-Kristofer Kaljulaid
Mattias Kuusik
Grigori Minaškin
Karate
Pavel Artamonov
Kergejõustik
Hans-Christian Hausenberg
Maarja Kalev
Liina Laasma
Karl Lumi
Keiso Pedriks
Kreete Verlin
Jaak-Heinrich Jagor
Helin Meier
Marek Niit
Liis Roose
Rasmus Kisel
Kelly Nevolihhin
Tony Nõu
Annika Sakkarias
Mirell Luik
Johannes Treiel
Enari Tõnström
Merilyn Uudmäe
Sten Ütsmüts
Korvpall 3x3
Kristjan Evart
Egert Haller
Renato Lindmets
Sander Viilup
Merike Anderson
Kadri-Ann Lass
Annika Köster
Janne Pulk
Laskmine
Peeter Olesk
Anžela Voronova
Maadlus
Epp Mäe
Aimar Andruse
Helary Mägisalu
Artur Vititin
Poks
Stiven Aas
Pavel Kamanin
Semjon Karhanin
Ainar Karlson
Kirill Serikov
Valeri Tsernoglavski
Sambo
Vadim Fomin
Anna Ovtsarenko
Sulgpall
Kristin Kuuba
Raul Must
Kati-Kreet Marran
Helina Rüütel
Kristjan Kaljurand
Raul Käsner
Vibulaskmine
Laura Nurmsalu
Märt Oona
Meeri-Marita Paas
  • Sünniaeg:
  • Pikkus:
  • Kodukoht:
  • Kool:
  • Klubi:
  • Treener:
  • Saavutused:
  • Eeskuju:

Eesti sportlased võistlustules

KUUPÄEVKELLSPORTLANESPORDIALAVÕISTLUSALAASUKOHTTULEMUSED
R 21.06



     
22:00
AVATSEREMOONIA


9:45 MÄRT OONA VIBULASKMINE sportvibu Q Olympic Sports Complex 616p (45.)
9:45MEERI-MARITA PAASVIBULASKMINEplokkvibu Q
Olympic Sports Complex 694p (9.)
10:50NAISTE KORVPALLIKOONDIS3x3 KORVPALLD-alagrupi mängud: Eesti - HispaaniaPalova ArenaEST-ESP 13-15
14:45LAURA NURMSALUVIBULASKMINEsportvibu Q Olympic Sports Complex
623p (27.)
 15:00AINAR KARLSONPOKS-91 kg eelringidUruchie Sports Palace Karlson - Niedzwiecki (POL) 3-2
 16:40MEESTE KORVPALLIKOONDIS3x3 KORVPALLC-alagrupi mängud: Leedu-EestiPalova Arena LTU-EST 21-13
 16:45LAURA NURMSALU, MÄRT OONAVIBULASKMINEsportvibu segatiimi eelringidOlympic Sports Complex EST-FIN 0-6
 L 22.06         12:30MAE LANGJALGRATASnaiste maanteesõitMinsk 44. koht
 14:00PAVEL KAMANINPOKS-69 kg eelringidUruchie Sports Palace  edasipääs 3-2
 16:20MEERI-MARITA PAASVIBULASKMINEplokkvibu 1/8-finaalOlympic Sports Complex edasipääs veerandfinaali
 18:30VALERI TSERNOGLAVSKIPOKS-60 kg eelringidUruchie Sports Palace  kaotus
 20:45 STIVEN AASPOKS-81 kg eelringidUruchie Sports Palace  kaotus 2-3
 P 23.06                             9:15 PEETER OLESK LASKMINE 10 m õhupüstol Shooting Centre  574p (17.)
10:33VADIM FOMIN SAMBO-62 kg eelringidSports Palace Fomin - Aniskevich (BLR) kaotus 0-10, 
lohutusringis Fomin - Garayev (AZE) kaotus 0-1
10:46 ANNA OVTSARENKOSAMBO-60 kg eelringidSports Palace Ovtsarenko- Kosenko (RUS) kaotus 0-9, 
lohutusringis Ovtsarenko - Ionescu (ROM) kaotus 0-1   
 11:00NAISTE KORVPALLIKOONDIS3x3 KORVPALLD-alagrupi mäng: Läti-EestiPalova ArenaLAT-EST 6-22
 11:09ANTS OSCAR PERTELSONJUDO-73 kg eelringidChizhovka Arena kaotus ipponiga 
Pertelson - Zingg (GER)
 12:00 
ALO JAKIN, MARTIN LAAS, KARL PATRICK LAUK, MIHKEL RÄIM, NORMAN VAHTRA
JALGRATASmeeste maanteesõitMinskHÕBEMEDAL
2. Jakin +16

...13. Lauk +54
...14. Räim +54
...69. Vahtra +1.03
...107. Lauk +12.22
 12:06KRISTJAN TÕNISTEJUDO-81 kg eelringidChizhovka Arena Tõniste - Ntanatsidis  (GRE) 0-1 
 13:15NAISTE KORVPALLIKOONDIS3x3 KORVPALL D-alagrupi mäng: Eesti - UkrainaPalova Arena EST-UKR 17-20
Eesti esimesena alagrupist edasi
 14:24KERGEJÕUSTIKUKOONDISKERGEJÕUSTIKGrupp 2 QDinamo Stadium 

Edasipääs veerandfinaali:

2. Laasma (N odavise 61.88)
3. Lumi (M kõrgushüpe 2.11)
5. Verlin (N 100 m tj 13,98)
5. 4x400 teatenelik Roose, Meier, Jagor, Niit (3.25,88)
6. Verlin (N kaugushüpe, 5.76)
6. Kalev (N 100 m 12,11)
6. Hausenberg  (N 100 m 11,12)
6. Jälitusteanelik Nevolihhin, Sakkarias, Kisel, Nõu (4.53,42)
6. Treiel (M 100 m tj)

 15:00AINAR KARLSONPOKS-91 kg 1/8-finaalUruchie Sports Palace kaotus Karlson-Clarke (GBR) 0-5
16.00
Eesti: 16:37 5 palli, 17:47 rõngad/kurikad)
LAURABELL KABRITS, VASILINA KUKSOVA, ARINA OKAMANCHUK, CARMELY REISKA, LERA TEINO
ILUVÕIMLEMINE5 palli, 3 rõngast & neli kurikat, rühmvõistlus Minsk Arena 44,750 p (7.) 
 16:50MEESTE KORVPALLIKOONDIS3x3 KORVPALLC-alagrupi mängud: Eesti-SloveeniaPalova Arena EST-SLO 14-12
 18:45 SEMJON KARHAHINPOKS -64 kg eelringidUruchie Sports Palace  kaotus Karhanin - Safaryants (BLR) 2-3
 19:05MEESTE KORVPALLIKOONDIS3X3 KORVPALLC-alagrupi mängud: Valgevene - EestiPalova Arena BLR-EST 21-14
 E 24.06                  8:00
ANŽELA VORONOVA
LASKMINE 10m õhupüss
Shooting Centre 609,1p (41.)
9:40
KATI-KREET MARRAN - HELINA RÜÜTEL
SULGPALL
naiste paarismängu C-alagrupp: FRA-EST 
Falcon Club
 FRA-EST 21-19, 23-21
10:00
MÄRT OONA
VIBULASKMINE
sportvibu eliminatsiooniring
Olympic Sports Complex
 kaotus Oona-Galiazzo (ITA) 1-7
10:30
GRIGORI MINAŠKIN
JUDO
-100 kg alates 1/32
Chizhovka Arena
 võit ipponiga Daniel Dichev (BUL)
1/16-finaalis kaotus Elmar Gasinovile (AZE) ipponiga
10:57
KLEN-KRISTOFER KALJULAID, MATTIAS KUUSIK
JUDO -90 kg alates 1/32 Chizhovka Arena  kaotus
Kaljulaid - Gviniashvili (GEO),
kaotus Kuusik - Mungai (ITA)
11:00
KRISTJAN KALJURAND - RAUL KÄSNER
SULGPALL
meeste paarismängu B-alagrupp: EST-FRA 
Falcon Club
 EST-FRA 17-21, 10-21
11:15
KRISTIN KUUBA
SULGPALL
naiste üksikmängu G-alagrupp   
Falcon Club
 Ulitina (UKR) - Kuuba 15-21, 21-15, 20-22
13:25
NAISTE KORVPALLIKOONDIS
3X3 KORVPALL  finaalmängud alates veerandfinaalist
Palova Arena
 HÕBEMEDAL
(veerandfinaalEST- CZE 15-12,
poolfinaal BLR-EST 14-15,
finaal EST- FRA 8-21) 
18:30
KIRILL SERIKOV POKS -52 kg 1/8-finaal Uruchie Sports Palace  kaotus Serikov - Cappai 0-5
20:30 RAUL MUST SULGPALL meeste üksikmängu B-alagrupp Falcon Club  Moreels (BEL) - Must 17-21, 12-21
 T 25.06                           9:28
JOOSEP KARLSON
AERUTAMINE
C1 1000 m eelsõidud
Regatta Course ZASLAVL
 Pääses poolfinaali
10:20 KRISTJAN KALJURAND - RAUL KÄSNER  SULGPALL meeste paarismängu B-alagrupp: GBR-EST Falcon Club  GBR-EST 21-7, 21-14
11:15
LAURA NURMSALU
VIBULASKMINE
sportvibu 1/32-finaal,
1/16-finaal
Olympic Sports Complex
 1/32-finaal: Nurmsalu - Straka (AUT) 6-4
1/16-finaal: 
Nurmsalu - Boari (ITA) 2-6
11:40
AIMAR ANDRUSE
MAADLUS
meeste vabamaadlus -74kg, 1/8-finaal 
Sports Palace
 kaotus, Andruse - Binenpaoum (GRE) 6-8
13:00
NORMAN VAHTRA
JALGRATAS
meeste eraldistart
Minsk
 18. koht
14:30
PEETER OLESK
LASKMINE
olümpiakiirlaskmine Q  
Shooting Centre
 290 p (5.), edasipääs finaali
15:44
JOOSEP KARLSON
AERUTAMINE
C1 1000 m poolfinaal
Regatta Course ZASLAVL
 9. koht
18:00
KATI-KREET MARRAN - HELINA RÜÜTEL
SULGPALL
C-alagrupp: EST-BLR 
Falcon Club
EST-BLR 21-13, 21-17
18:45
RAUL MUST 
SULGPALL
meeste üksikmängu B-alagrupp
Falcon Club
 Durkinjak (CRO) - Must 19-21, 21-23
19:30 KRISTIN KUUBA
SULGPALL naiste üksikmängu G-alagrupp Falcon Club
 Zetchiri (BUL)- Kuuba 16-21, 11-21
20:00KERGEJÕUSTIKUKOONDISKERGEJÕUSTIKveerandfinaalDinamo 42 p (5. koht, ei pääsenud poolfinaali) 

2. Verlin (100 m tj 13,71)
3. Luik (N odavise 53.81)

3. Lumi (M kõrgushüpe 2.12)
4. Roose, Jagor, Niit, Meier (4x400 m segateade 3.24,11)
5. Treiel (110 m tj 14,68)
5. Nõu, Kisel, Sakkarias, Nevolihhin (jälitusteade 4.36,07)
6. Uudmäe (N kaugushüpe 5.75)
6. Kalev (N 100 m 12,27)
6. Nõu (M 100 m, 10,97)


 K 26.06                            9:40

KATI-KREET MARRAN - HELINA RÜÜTEL SULGPALL naiste paarismängu C-alagrupp: EST-BEL Falcon Club EST-BEL 21-13, 21-14
10:20  KRISTJAN KALJURAND - RAUL KÄSNERSULGPALL meeste paarismängu B-alagrupp: IRL-ESTFalcon Club IRL- EST  21-19, 21-16
15:00 RAUL MUSTSULGPALL meeste üksikmängu B-alagruppFalcon Club  Antonsen (DEN)- Must 21-10, 21-10

15:45
KRISTIN KUUBASULGPALL naiste üksikmängu G-alagrupp
Falcon Club  Yigit (TUR) - Kuuba 21-13, 21-11
13:00MEERI-MARITA PAASVIBULASKMINEplokkvibu, alates veerandfinaalidOlympic Sports Complex 7. koht (veerandfinaalis 139-141 T. Ellisonile (SLO))
12:30
PEETER OLESKLASKMINEolümpiakiirlaskmine Q
Shooting Centre 573 p (11.)
14:30

16:20
JOOSEP KARLSONAERUTAMINEC1 200 m eelsõidud

C1 200 m poolfinaal
Regatta Course ZASLAVL 15. koht 
 N 27.06              9:15 Q

ANŽELA VORONOVALASKMINE50 m sportpüss 3 positsiooniShooting Centre 1156 p (18.) 
11:55RAUL MUSTSULGPALLmeeste üksikmängu 1/8-finaalFalcon Club Lale (TUR) - Must 14-21, 16-21
13:00

13:50

18:30
EPP MÄE MAADLUS
(-76kg) naistemaadluse
1/8-finaalid
1/4-finaalid
1/2-finaalid
Sports Palace 1/8-finaal: Mäe-Zsanett (HUN) 3-0

1/4-finaal: Belinska (UKR)- Mäe 0-8 

1/2-finaal: Mäe (EST) - Marzaliuk (BLR) 3-5 
15:00 KRISTIN KUUBA  SULGPALL naiste üksikmängu 1/8-finaal Falcon Club   Kuuba (EST)- Li (GER) 13-21, 21-14, 11-21
  19.15KATI-KREET MARRAN - HELINA RÜÜTEL  SULGPALL naiste paarismängu veerandfinaal  Falcon Club  RUS - EST 2-0
 R 28.06                      14:10RAUL MUSTSULGPALLmeeste üksikmängu 1/4-finaalFalcon Club  Must- Burestedt (SWE) 16-21, 21-12, 21-12
11:40HELARY MÄGISALUMAADLUSKreeka-Rooma maadluse (-60kg) 1/8-1/2-finaalidSports PalaceMägisalu (EST) - Arnaut (ROM) 2-7
19:50EPP MÄEMAADLUSnaistemaadluse pronksimatšSports PalaceVorobeva (RUS) - Mäe (EST) 3-5; pronksmedal
 L 29.06                  11:40RAUL MUSTSULGPALLmeeste üksikmängu 1/2-finaalFalcon ClubMust (EST) - Leverdez (FRA) 20-22; 8-21;
pronksmedal
12:10ARTUR VITITINMAADLUS-130 kg 1/8-1/2-finaalSports CentreAlxuc (ROU) - Vititin (EST) 3-0
 P 30.06              9:25NORMAN VAHTRATREKISÕITomniumMinsk Arena 10. koht
12:00PAVEL ARTAMONOVKARATE-75 kg kumiteChizhovka Arena pronksmedal
21:00  LÕPUTSEREMOONIA   

Võistluste ajakava ja tulemuste protokollid: https://minsk2019.by/en/tsrd/schedule

II Euroopa Mängud arvudes

  • Toimuvad iga 4 aasta järel
  • Esindatud on 50 Euroopa riiki
  • Võistleb üle 4000 sportlase
  • üle 18 000 akrediteeritud osaleja
  • 15 spordiala, Eesti koondis võistleb neist 13 alal
  • 2 spordialal Euroopa meistrivõistlused
  • 8 spordialal kvalifitseerumine Tokyo 2020 olümpiale
  • 200 medaliala: 91 meestele, 89 naistele, 20 segavõistlus
  • Otseülekanded Olympic Channelis: olympicchannel.com
  • Päeva kokkuvõtted ETV spordisaade
  • I Euroopa Mängudelt 2015 Bakuus võitsid Eesti sportlased kolm medalit: epeevehklemise naiskond (Erika Kirpu, Julia Beljajeva, Irina Embrich ja Katrina Lehis) võitis hõbeda, Kirpu individiduaalselt pronksi ning Heiki Nabi teenis kreeka-rooma maadluses samuti pronksi