ENG

PyeongChang 2018 taliolümpiamängud

Eesti Olümpiakomiteed toetavad:

Eesti sportlased

PyeongChang 2018 taliolümpiamängudel osaleb Eestist 22 sportlast.

Kahevõistlus
Kristjan Ilves
Karl-August Tiirmaa
Kiiruisutamine
Saskia Alusalu
Marten Liiv
Laskesuusatamine
Kauri Kõiv
Roland Lessing
Kalev Ermits
Rene Zahkna
Johan Talihärm
Johanna Talihärm
Murdmaasuusatamine
Karel Tammjärv
Raido Rankel
Marko Kilp
Andreas Veerpalu
Anette Veerpalu
Tatjana Mannima
Algo Kärp
Mäesuusatamine
Tormis Laine
Anna Lotta Jõgeva
Suusahüpped
Artti Aigro
Martti Nõmme
Kevin Maltsev
  • Sünniaeg:
  • Treener:
  • Klubi:
  • Saavutused:

Eestlased võistlustules

Kuupäev
Kellaaeg
Võistlejad/TULEMUSED
Spordiala
Võistlusala
8. veebr

Martti Nõmme - 48. koht
Artti Aigro - 55. koht
Kevin Maltsev - 56. koht
Suusahüpped
M normaalmäe kvalifikatsioon
9. veebr
AVATSEREMOONIA  
10. veebr        
Tatjana Mannima - 56. kohtMurdmaasuusatamineN 7,5x7,5 km suusavahetusega sõit
 
Johanna Talihärm - 22. kohtLaskesuusatamineN 7,5 km sprint
 
Martti Nõmme - 47. kohtSuusahüppedM Normaalmägi
11. veebr     Karel Tammjärv - 32. koht
Andreas Veerpalu - 47. koht
Murdmaasuusatamine M 15x15 km suusavahetusega sõit
 
Kalev Ermits - 36. koht
Roland Lessing - 41. koht
Rene Zahkna - 75. koht
Kauri Kõiv - 76. koht
LaskesuusatamineM 10 km sprint
12. veebr
Anna Lotta Jõgeva - võistlus edasi lükatud 15. veebruarileMäesuusatamineNaiste suurslaalom (1. ja 2. sõit)

 12:10 - 13:00Johanna Talihärm - 26. kohtLaskesuusatamine N 10 km jälitussõit
  14:00 - 14:55Kalev Ermits - 41. koht
Roland Lessing - 53. koht
LaskesuusatamineM 12,5 km jälitussõit
13. veebr  10:30 - 11:45
13:00 - 15:00
Tatjana Mannima - 39. koht
Marko Kilp - 15. koht ja pääs veerandfinaali
Raido Ränkel - 31. koht
Karel Tammjärv - 52. koht
MurdmaasuusatamineN klassikasprindi kvalifikatsioon
M klassikasprindi kvalifikatsioon
  12:00 - 14:45Marten Liiv - 33. kohtKiiruisutamineM 1500 m
  13.31Marko Kilp - 18. kohtMurdmaasuusatamineM klassikaprindi veerandfinaal
14. veebr    04:45 - 06:15
08:45 - 10:25
Anna Lotta Jõgeva - võistlus lükatud edasi 16. veebruarileMäesuusatamineN slaalom (1. ja 2. sõit)
 08:00 - 08:55
10:45 - 11:45
Kristjan Ilves - 16. koht
Karl-August Tiirmaa - 43. koht
KahevõistlusNormaalmäe hüpped
10 km suusatamine
  13:05 - 15:00Johanna Talihärm - võistlus lükatud edasi 15. veebruarileLaskesuusatamineN 15 km
  15. veebr  02:30 - 04:30
06:15 - 08:15
Anna Lotta Jõgeva - DNFMäesuusatamineN suurslaalom (1. ja 2. sõit)

 08:30 - 10:15Tatjana Mannima - 50. kohtMurdmaasuusatamineN 10 km vabatehnika
  13:00 - 15:00Kalev Ermits - 32. koht
Rene Zahkna - 65. koht
Kauri Kõiv - 68. koht
Roland Lessing - 70. koht
LaskesuusatamineM 20 km
  Johanna Talihärm - 50. kohtLaskesuusatamineN 15 km
  16. veebr   Anna Lotta Jõgeva - 48. kohtMäesuusatamineN slaalom (1. ja 2. sõit)
 08:00 - 09:50Karel Tammjärv - 22. koht
Andreas Veerpalu - 58. koht
Raido Ränkel - 59. koht
MurdmaasuusatamineM 15 km vabatehnikas
 14:30 - 15:35Artti Aigro - 36. koht, Q
Martti Nõmme - 41. koht, Q
Kevin Maltsev - DSQ
SuusahüppedM suure mäe kvalifikatsioon
17. veebr  14:30 - 16:15Artti Aigro, Martti NõmmeSuusahüppedM suur mägi
 13:15 - 14:10Johanna TalihärmLaskesuusatamineN 12,5 km ühisstart
18. veebr    03:15 - 05:10
06:45 - 08:45 
Tormis LaineMäesuusatamineM suurslaalom
 08:15 - 10:05EESTI KOONDIS
MurdmaasuusatamineM 4x10 km teatesõit
 13:15 - 14:15Kauri Kõiv, Roland Lessing, Kalev Ermits, Rene Zahkna,
Johan Talihärm (varu)  
LaskesuusatamineM 15 km ühisstart
 20. veebr12:00 - 12:55
14:45 - 15:45
Kristjan Ilves, Karl-August TiirmaaKahevõistlusSuure mäe hüpped
10 km suusatamine
 21. veebr  10:00 - 11:30 
12:00 - 13:20
Tatjana Mannima
Marko Kilp, Karel Tammjärv, Raido Ränkel, Andreas Veerpalu
MurdmaasuusatamineMeeste ja naiste teatesõit sprindis
22. veebr03:15 - 05:10
06:45 - 08:40
  Tormis LaineMäesuusatamineM slaalom
23. veebr13:15 - 13:45  Kauri Kõiv, Roland Lessing, Kalev Ermits, Rene Zahkna,
Johan Talihärm (varu)
LaskesuusatamineM 4x7,5 km teatesõit
 12:00 - 13:35 Marten LiivKiiruisutamineM 1000 m
24. veebr07:00 - 10:00 Karel Tammjärv, Raido Ränkel, Andreas Veerpalu, Algo KärpMurdmaasuusatamineM 50 km ühisstart klassika
 13:00 - 15:40 Saskia AlusaluKiiruisutamineN massstart
25. veebr08:15 - 10:15 Tatjana Mannima, Anette VeerpaluMurdmaasuusatamineN 30 km ühisstart klassika
 13:00 - 15:00 LÕPUTSEREMOONIA  

PyeongChang 2018 taliolümpiamängud

XXIII taliolümpiamängud toimuvad 09.-25. veebruaril 2018. a PyeongChangis Lõuna-Koreas. 

Mängudel osalevad 94 riigi esindused, neist ajaloos esimest korda võistlevad taliolümpiamängudel sportlased Ecuadorist, Eritreast, Kosovost, Malaisiast, Nigeeriast ja Singapurist.

Võistlused toimuvad PyeongChangi mäestiku piirkonnas ja Gangeneungi rannikualal peamiselt kahes võistluskeskuses - Alpensia spordipargis ja Gangeneungi olümpiapargis. Lisaks neile kahele suurele võistluskeskusele toimuvad olümpiavõistlused veel ka Bokwangi lumepargis (vigursuusatamine ja lumelauasõit), Jengseon mäesuusakeskus (mäesuusatamine) ja Kwandong jäähoki keksuses (naiste jäähoki).

Vaata võistluspaikade asukohti ja tutvustust SIIT.

Mängude programmis on 15 spordiala ja välja jagatakse 102 komplekti olümpiamedaleid. 
Kavas olevad spordialad: mäesuusatamine, laskesuusatamine, murdmaasuusatamine, kahevõistlus, suusahüpped, curling, bobisõit, kelgutamine, jäähoki, vigursuusatamine, lumelauasõit,  kiir- lühiraja- ja iluuisutamine. 
Uute võistlusaladena on kavas kiiruisutamise ühisstardist sõidud, curlingu segapaaride võistlus, lumelaua hüpped ehk Big Air ja mäesuusatamise võistkonnavõistlus.
Olümpiamängude täisprogramm

Mängude maskottiks on valge tiiger Soohorang.