Euroopa noorte olümpiafestival Sarajevo 2019

Eesti Olümpiakomiteed toetavad:

Eesti koondis

Eestit esindab Sarajevos 17 sportlast neljal spordialal: iluuisutamine, laskesuusatamine, murdmaasuusatamine ja mäesuusatamine.
Iluuisutamine
Eva-Lotta Kiibus
Mihhail Selevko
Laskesuusatamine
Joosep Perv
Markus Rene Epner
Markus Faster
Tuudor Palm
Gerda Narusk
Kerstin Ojavee
Lisbeth Liiv
Murdmaasuusatamine
Aleksander Tamm
Albert Unn
Karl Sebastian Dremljuga
Johanna Udras
Keidy Kaasiku
Kaidy Kaasiku
Mäesuusatamine
Carmen Piho
Erik Sume
  • Sünniaeg:
  • Pikkus:
  • Kodukoht:
  • Kool:
  • Klubi:
  • Treener:
  • Saavutused:
  • Eeskuju:

Eesti koondis võistlustules

KuupäevKellaaeg
(Sarajevo ajas / Eesti ajas)
AlaDistants / distsipliinVõistlejadTulemus
P 10.0219.00 / 20.00Euroopa noorte olümpiafestivali avatseremoonia
E 11.0210.00 / 11.00mäesuusatamineNB! Muudatus - seoses prognoositavate keeruliste ilmastikuoludega on 11.02 suurslaalomi asemel kavas hoopis neiude slaalom!Carmen Piho45. koht
10.00 / 11.00 murdmaasuusatamine neiud 7,5km klassika
Kaidy Kaasiku
Johanna Udras
Keidy Kaasiku

Kaasiku Kaidy 35. koht (28:59.1)

Udras 39. koht (29:23.3)

Kaasiku Keidy 40. koht (29.24.4)

    
12.00 / 13.00 murdmaasuusatamine noormehed 10km klassika
Aleksander Tamm
Karl Sebastian Dremljuga
Albert Unn

Unn 49. koht (35:12.2)

Tamm 59. koht (35:56.9)

Dremljuga DNF
T 12.0210.00 / 11.00 mäesuusatamine NB! Muudatus - seoses prognoositavate keeruliste ilmastikuoludega on 12.02 suurslaalomi asemel kavas hoopis  slaalom!Erik SumeDNF
10.00 / 11.00 murdmaasuusatamine neiud 5km vaba Keidy Kaasiku
Kaidy Kaasiku
Johanna Udras

Keidy Kaasiku 6. koht (15:39.5)

Kaidy Kaasiku 16. koht (15:57.1)

Udras 21. koht (16:09.5)


10.00 / 11.00 laskesuusatamine noormehed 7,5km sprint
Markus Epner
Markus Faster
Joosep Perv
Tuudor Palm
Palm 41. koht
Epner 50. koht
Perv 54. koht
Faster 83. koht
12.00 / 13.00 murdmaasuusatamine noormehed 7,5km vaba Aleksander Tamm
Albert Unn

Aleksander Tamm 37. koht (21:34.3)

Albert Unn 67. koht (22:51,1)


13.00 / 14.00 laskesuusatamine neiud 6km sprintGerda Narusk
Kerstin Ojavee
Lisbeth Liiv
Ojavee 24. koht
Liiv 42. koht
Narusk 57. koht
K 13.0210.00 / 11.00 mäesuusatamine neiud suurslaalomCarmen Piho56. koht (2:41.26)
10.00 / 11.00 laskesuusatamine noormehed 12,5km indiv. Markus Epner
Markus Faster
Joosep Perv
Tuudor Palm
Palm 13.koht (+4:45.1; 4)
Perv 18. koht (+5:05.6; 3)
Epner 27. koht (+5:43.5; 7)
Faster 62. koht (+10:36.2; 6)
13.00 / 14.00 laskesuusatamine neiud 10km indiv. Gerda Narusk
Kerstin Ojavee
Lisbeth Liiv
Liiv 10. koht (+2:28.0; 3)
Ojavee 43. koht (+5:33.6; 7)
Narusk 49. koht (+6:13.2; 4)
13.30 / 14.30iluuisutamineneiud lühikavaEva-Lotta Kiibus5. koht, 54,21 punkti
17.40 / 18.40iluuisutaminenoormehed lühikavaMihhail Selevko2. koht, 68,31 punkti 
N 14.02      10.00 / 11.00mäesuusataminenoormehed suurslaalomErik SumeDNF
10.30 / 11.30murdmaasuusatamineneiud/noormehed spint kvalifikatsioon - klassika Keidy Kaasiku
Kaidy Kaasiku
Johanna Udras
Aleksander Tamm
Karl Sebastian Dremljuga
Albert Unn
Kaasiku Kaidy 3:49.03 (13)
Kaasiku Keidy 3:49.62 (16)
Udras 3:52.38 (25)
Drjemluga 3:11.11 (6)
Unn 3:16.46 (19)
Tamm 3:27.32 (51)
13.00 / 14.00murdmaasuusatamine neiud/noormehed spindi finaal Keidy Kaasiku
Kaidy Kaasiku
Johanna Udras
Karl Sebastian Dremljuga
Albert Unn
Kaidy Kaasiku 8. koht
Keidy Kaasiku 12. koht
Udras 28. koht

Dremljuga 6. koht
Unn 18. koht

Tamm 51. koht
13.00 / 14.00iluuisutamineneiud vabakava Eva-Lotta Kiibus
4. koht (155,93 punkti)
18.10 / 19.10 iluuisutamine
noormeeste vabakava Mihhail Selevko
2. koht (180,29 punkti)
R 15.0210.00 / 11.00laskesuusataminesegateade 2x7,5km & 2x6km

Lisbeth Liiv
Kerstin Ojavee
Joosep Perv
Tuudor Palm

14. koht
10.30 / 11.30murdmaasuusataminesegateade 4x5kmKarl Sebastian Dremljuga
Kaidy Kaasiku
Aleksander Tamm
Keidy Kaasiku
10. koht
19.00 / 20.00Euroopa noorte olümpiafestivali lõputseremoonia

Eesti medalid talvistelt olümpiafestivalidelt

Läbi aastate on Eesti noortekoondis võitnud talialade olümpiafestivalilt seitse medalit:

  • Mihhail Selevko pälvis 2019. aastal iluuisutamises hõbemedali,
  • Kristo Siimer 2017. aastal laskesuusasprindis hõbemedali,
  • Tuuli Tomingas 2013. aastal laskesuusatamises pronksmedali,
  • Viktor Romanenkov 2009. aastal iluuisutamises kuldmedali,
  • Katrin Šmigun 1995. aastal hõbemedali ning
  • Kristina Šmigun võitis 1993. aastal hõbe- ja pronksmedali.

Euroopa noorte oümpiafestivalist

Iga kahe aasta tagant peetaval talvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil võistlevad sõltuvalt alast seekord sportlased sünniaastatega 2000-2004.

Tänavuses programmis on kaheksa spordiala: curling, iluuisutamine, jäähoki, kiiruisutamine, laskesuusatamine, lumelaud, murdmaasuusatamine, mäesuusatamine. Kokku võtab olümpiafestivalist osa ligi 1600 sportlast ja ametnikku 46 riigist.