Toimunud koolitused - sportlaskarjäär tervikuna

Koolituse vaatamise soovist kirjuta piret@eok.ee

SPORTLASE KARJÄÄRIKÕVER (90min)


Raul Rebane - kommunikatsiooniekspert, koolitaja, Gerd Kanteri tiimi looja ja juht

Ettekandes tutvustab Raul Rebane sportlase karjäärikõverat ning jagab praktilisi kogemusi, kuidas sellel teekonnal ettetulevaid riske maandada. Ettekanne on täis põnevaid fakte ja statistikat. Näiteks kas teadsid, et tippsportlased elavad keskmiselt 5 aastat kauem kui mittesportlased?

Lisaks saad teada, kuidas sportlasena murda enda „klaaslage“? Milline on spordi konkurentsieelis teiste valdkondade ees ning mis saab elust pärast sporti?

KUIDAS TAGASILÖÖKIDEGA TOIME TULLA? (180min)

Raimo Ülavere - koolitaja ja spordicoach
Marko Albert - endine tippsportlane

  • Mis asi on enesekindlus spordis, kuidas see tekib, kaob ja kuidas seda teadlikult kasvatada?
  • Kuidas suunata ja hoida oma tähelepanu tegevustel, mis toovad tulemusi?
  • Miks tagasilöögid tekivad, kuidas me neid ise tekitame ning kuidas nendega toime tulla?
  • Endine tippsportlane jagab ausalt lugusid enda valusatest tagasilöökidest ning sellest, kuidas ta nendega toime on tulnud.  

USU ENDASSE EHK KUKU KUUS, TÕUSE PÜSTI SEITSE KORDA (45min)

Janika Lõiv - jalgrattur
Raimo Ülavere - koolitaja ja spordicoach

Janika alustas tippspordiga alles täiskasvanueas, eesmärgiks ei vähem ega rohkem kui pääs Olümpiamängudele. Ta jagab enda inspireerivat teekonda, mis tõestab, et kõik on võimalik kui ümbritsed end õigete inimestega ning usud endasse.

Sportlasteekonnal tuleb ebaõnnestumisi ette rohkem kui võite ja eneseületusi. Spordicoach Raimo jagab kogemusi, kuidas leida eneseusk isegi lootusetus seisus ning toob Janika põhjal näiteid, kuidas kukkudes põlvedelt tolm maha pühkida ning uuesti püsti tõusta.


KONFLIKT TREENERI VÕI MEESKONNAKAASLASTEGA - TOIMETULEK JA LAHENDAMINE (60min)

Katrin Roosileht - koolitaja

Konfliktid on aeg-ajalt vältimatud ning neid võib ette tulla nii treeneri, meeskonnakaaslaste kui ka konkurentidega. Konflikte ei tasu vältida, kuid oluline on oskus neid lahendada.

Konfliktide lahendamine vajab väga ratsionaalset lähenemist, emotsioonide juhtimist, hästitoimivate tehnikate järjepidevat rakendamist ja eelkõige positiivset avatud hoiakut konfliktist kui võimalusest muutuse ellukutsumiseks. Ettekandest leiad kontseptsioone, harjutusi ja praktilisi meetodeid, mida saab konfliktide lahendamiseks kasutada.


VIGASTUSTE RISKI VÄHENDAMISEST (60min)

Katre Lust-Mardna - füsioterapeut

Värskeid teadmisi Rahvusvahelise Olümpiakomitee spordifüsioteraapia õppest ja käigust Norra olümpiaettevalmistuskeskusesse jagab füsioterapeut Katre Lust-Mardna. Põnevast ettekandest saad teada, mis võiks olla norrakate kuldmedalite taga ja kuidas meie siin saaks võimalikult vigastuste vabalt treenida. Katre räägib ka sellest, et ei pääse me venitusteta ja ka sellest, kui oluline on ikkagi lihastreening.

Kohustuslik kuulamine igale sportlasele, kes soovib vigastuste vabalt treenida!  


MINU TEEKOND TOITUMISHÄIRETENI (60min)

Grete Gaim - laskesuusataja
Anna-Liisa Sutt - võrkpallur
Johanna Allik - iluuisutaja
Kerstin Joandi - Team Estonia toitumisspetsialist, ROK-i poolt tunnustatud toitumisnõustaja

Söömishäire kontrollib paljude sportlaste elu, kuid seda ei märgata alati või sellest ei räägita väga tihti. Aastaid kestev õudus omab laastavat mõju sportlase tervisele ja karjäärile. Kolm endist tippsportlast jagavad enda kogemusi võitlusest söömishäiretega. Saad teada, kuidas söömishäireid märgata, kust leida abi ning teha nii, et söömishäired sinu unistusi ja tervist ei hävitaks.

Team Estonia koordinaator:

Raido Mitt

TEAM ESTONIA JA ALALIITUDE KOORDINAATOR

Tel: 5564 7241
E-mail: raido@eok.ee