Team Estonia sportlased

TEAM ESTONIA tipud

Rasmus Mägi B kategooria
Janek Õiglane B kategooria
Epp Mäe A kategooria
Allar Raja B kategooria
Tõnu Endrekson B kategooria
Kaspar Taimsoo B kategooria
Jüri-Mikk Udam B kategooria
Anett Kontaveit A kategooria
Katrina Lehis A+ ja 1C kategooria
Julia Beljajeva
Irina Embrich
Erika Kirpu
Kelly Sildaru
Kristjan Ilves
Marten Liiv

Autosport

Ken Torn
Robert Virves
Kauri Pannas
Kaspar Kasari
Egon Kaur
Marko Andreas Muru
Martin Juga
Ruben Volt
Mattias Vahtel
Oliver Randalu
Kristjan Salmre
Nikita Ljubimov
Siim Leedmaa
Markus Kajak
Mark Dubnitski

Aerutamine

Joosep Karlson C kategooria
Aron Faber Noorsportlane
Elizaveta Fedorova Noorsportlane
Albert Orlov Noorsportlane
Alexander Pekhenko Noorsportlane

Iluvõimlemine

Anette Vaher
Ester Kreitsman

Jalgrattasport

Rein Taaramäe C kategooria
Martin Laas C kategooria
Janika Lõiv C kategooria
Madis Mihkels Noorsportlane
Joonas Kurits Noorsportlane
Romet Pajur Noorsportlane
Frank Aron Ragilo Noorsportlane
Elisabeth Ebras Noorsportlane
Laura Lizette Sander Noorsportlane

Judo

Klen-Kristofer Kaljulaid C kategooria
Emma Melis Aktas
Kabriel Kirna
Viljar Lipard
Darja Mihhailova
Karl Tani Priilinn-Türk
Jakob Vares

Kergejõustik

Rasmus Mägi B kategooria
Janek Õiglane B kategooria
Maicel Uibo B kategooria
Karmen Bruus B kategooria
Johannes Erm B kategooria
Hans-Christian Hausenberg C+ kategooria
Karl Erik Nazarov C+ kategooria
Tiidrek Nurme C kategooria
Keiso Pedriks C kategooria
Risto Lillemets C kategooria
Kristjan Rosenberg
Kati Ojaloo
Kaur Kivistik
Marielle Kleemeier
Gedly Tugi
Pippi Lotta Enok
Eerik Haamer
Viola Hambidge
Lishanna Ilves
Ann Marii Kivikas
Uku Renek Kronbergs
Lukas Lessel
Liisa-Maria Lusti
Andri Matrov
Anna Maria Millend
Jekaterina Mirotvortseva
Viktor Morozov
Marleen Mülla
Anna Panenko
Karl Kristjan Pohlak
Rasmus Roosleht
Kevin Sakson
Miia Tillmann
Heti Väät

Korvpall 3x3

Mehed
Naised
Noormehed
Neiud

Kurling

Harri Lill
Marie Kaldvee
Hettel Weddro
Natali Weddro

Laskesuusatamine

Tuuli Tomingas
Susan Külm
Mehis Udam
Jakob Kulbin
Markus Rene Epner
Tuudor Palm
Lisbeth Liiv
Joosep Perv
Mark Markos Kehva
Ivar Všivtsev
Violetta Konopljova

Laskmine

Peeter Olesk
Peeter Jürisson
Marleen Riisaar
Katrin Smirnova
Marja Kirss
Anastassia Olewicz

Maadlus

Epp Mäe A kategooria
Helary Mägisalu
Viktoria Vesso
Aimar Andruse
Richard Karelson
Lisette Böttker
Artur Jeremejev
Robi Kristjuhan
Robin Uspenski
Max Hristjuk

Male

Mai Narva
Triin Narva
Sofia Blokhin
Anastassija Sinitsõna
Margareth Olde

Moodne viievõistlus

Johanna Maria Jõgisu

Motosport

Tanel Leok
Hannes Soomer
Gert Gordejev
Priit Biene
Kevin Saar
Hardi Roosiorg
Jörgen-Matthias Talviku
Harri Kullas
Martin Michelis
Egert Pihlak
Meico Vettik
Keity Meier
Gert Krestinov

Orienteerumine

Daisy Kudre
Timo Sild
Lauri Sild
Kenny Kivikas
Ats Sõnajalg
Evely Kaasiku
Annika Rihma
Marianne Haug
Margret Zimmermann

Poks

Joosep Palm
Anton Vinogradov
Aleksandra Meliss

Purjetamine

Ingrid Puusta
Karl-Martin Rammo
Mia Marin Lilienthal
Elisabeth Ristmets
Joonas Mik
Emma Viktoria Millend
Romi Safin

Rannavõrkpall

Mart Tiisaar
Kusti Nõlvak
Heleene Hollas
Liisa Soomets
Kaur Erik Kais
Rasmus Meius
Liisa Lotta Jürgenson
Eva Liisa Kuivonen

Ratsutamine

Dina Ellermann

Sulgpall

Kristin Kuuba
Kati-Kreet Marran
Helina Rüütel
Karl Kert
Tauri Kilk
Ramona Üprus
Hugo Themas
Andrei Schmidt
Marti Joost

Suusaalad

Kelly Sildaru
Kristjan Ilves
Artti Aigro
Andreas Ilves
Robert Lee
Kaidy Kaasiku
Keidy Kaasiku
Martin Himma
Henry Sildaru
Kevin Maltsev
Tormis Laine
Johanna Udras
Aveli Uustalu
Markkus Alter
Henri Roos
Marten Kikas
Lissel Raun
Karl Sebastian Dremljuga
Kaspar Päärson
Ralf Kivil
Toni Andree Saarepuu
Hedvig Altmäe
Andero Kapp
Kaimar Vagul

Sõudmine

Allar Raja B kategooria
Tõnu Endrekson B kategooria
Kaspar Taimsoo B kategooria
Jüri-Mikk Udam B kategooria
Johann Poolak B kategooria
Mikhail Kushteyn
Elar Loot C kategooria
Ander Koppel
Grete Alttoa
Annabel Aron
Helene Dimitrijev
Gerli Endrekson
Greta Jaanson
Rachel Kõllo
Sigrid Luts
Doris Meinbek
Leo Muiste
Kaisa Olesk

Tennis

Anett Kontaveit A kategooria
Kaia Kanepi B kategooria
Grete Gull
Mark Lajal
Oliver Ojakäär
Laura Rahnel

Triatlon

Gregor Rasva
Mari Mai Ruus
Liis Kapten

Tõstmine

Mart Seim
Vladislav Maznik
Alexander Moiseenko

Uisutamine

Marten Liiv
Eva-Lotta Kiibus
Aleksandr Selevko
Mihhail Selevko
Arlet Levandi
Ivan Kuznetsov
Tatjana Bunina
Niina Petrõkina
Marko Jegveni Gaidajenko
Solene Mazingue
Marianne Must
Maria Eliise Kaljuvere
Jegor Martšenko

Ujumine

Eneli Jefimova
Kregor Zirk
Aleksa Gold
Alex Ahtiainen
Daniil Drozdov
Karolin Victoria Kotsar
Ralf Roose

Vehklemine

Katrina Lehis A+ ja 1C kategooria
Julia Beljajeva
Irina Embrich
Erika Kirpu
Nelli Differt
Kristina Kuusk
Sten Priinits
Karoliine Loit
Veronika Zuikova
Dinara Anis
Ilian Bobrov
Jaron Kiiroja
Madli Palk
Erik Tobias
Gabriela Truuse
Susanne Lannes
Markus Salm
Oliver Laasik
Kasper Tafenau

Vibusport

Reena Pärnat
Hendrik Õun

Võistkonnad

Jalgpall
Jäähoki
Korvpall
Käsipall
Võrkpall

Mis on Team Estonia

Team Estonia on 2019. aastal loodud Eesti tippspordi toetamise süsteem, mis pakub sportlasele kvaliteetseid tugiteenuseid ning konkurentsivõimelise ettevalmistuse tiitlivõistlusteks.

Team Estonia eesmärk on olümpiamängudel ja teistel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel medalite võitmine. Edu suurvõistlustel hoiab Eesti spordi maailmakaardil, toob Eesti riigile tuntust ning avaldab positiivset mõju meie elanikkonna sportimisele.


Eestlased olümpiamängudel

Eesti osales Pekingis iseseisva riigina suveolümpiamängudel 15. korda. Esimese eestlasena võitis olümpiamedali maadleja Martin Klein 1912. aastal Stockholmis, kes esindas toona Tsaari-Venemaad. Esimese Eesti Vabariigi sportlasena krooniti olümpiavõitjaks tõstja Alfred Neuland 1920. aastal Antwerpenis. Kokku on toodud koju 27 kuldmedalit, 23 hõbemedalit ja 31 pronksmedalit.
Instagram
#teamestonia
Sünniaeg:
Ala:
Treener:
Klubi: