Team Estonia treenerid

Aerutamine

Oleg Gorohh Noorsportlase treener
Georgi Orlov Noorsportlase treener
Avo Faber Noorsportlase treener
Peeter Becker Noorsportlase treener
Olena Kapinos Noorsportlase treener

Freestyle suusatamine

Mihkel Ustav C kategooria
Karl Kristian Alasi Noorsportlase treener

Golf

Jordi García del Moral Noorsportlase treener

Iluuisutamine

Irina Kononova B kategooria
Svetlana Varnavskaja C kategooria
Tiiu Valgemäe Noorsportlase treener
Anna Levandi Noorsportlase treener
Marko Jevgeni Gaidajenko treener Noorsportlase treener

Iluvõimlemine

Julia Tjomuškina C kategooria- ja noorsportlase treener
Irina Stadnik Noorsportlase treener
Epp Rohila Noorsportlase treener
Jelena Agafontseva Noorsportlase treener
Natalja Ratšejeva Noorsportlase treener

Jalgrattasport

Jaan Kirsipuu C kategooria
Karmen Reinpõld C kategooria
Klavs Lisovskis Noorsportlase treener
Kert Martma Noorsportlase treener
Ado Hein Noorsportlase treener
Silver Schultz Noorsportlase treener
Marek Johanson Noorsportlase treener
Andre Aduson Noorsportlase treener

Judo

Giorgio Vismara C kategooria
Vladimir Stepanjan C kategooria- ja noorsportlase treener
Egert Ehari Noorsportlase treener
Priit Berg Noorsportlase treener
Dmitri Lepp Noorsportlase treener
Jaan Lutsar Noorsportlase treener
Sergei Sergejev Noorsportlase treener

Kahevõistlus

Jan Shmidt B kategooria

Kelgutamine

Darta Zunte treener C kategooria

Kergejõustik

Taivo Mägi B kategooria
Maicel Uibo treener B kategooria
Kersti Viru B kategooria
James Thomas B kategooria
Holger Peel B kategooria
Jeff Huntoon B kategooria
Risto Lillemets treener C kategooria
Tiina Torop C kategooria- ja noorsportlase treener
Magnus Kirt C kategooria
Mark Misch C kategooria
Grit Šadeiko C kategooria
Hennit Küppas C kategooria
Martin Bingisser C kategooria
Liivi Eerik Noorsportlase treener
Toomas Suurväli Noorsportlase treener
Erki Nool Noorsportlase treener
Jamie Costin/Jevgeni Terentjev Noorsportlase treener
Derek Miles Noorsportlase treener
Petros Kyprianou Noorsportlase treener
Anne Mägi/Grit Šadeiko Noorsportlase treener
Heidy Ljadov Noorsportlase treener
Ants Kiisa Noorsportlase treener
Ille Kukk Noorsportlase treener
Mikk-Mihkel Arro Noorsportlase treener
Harry Lemberg Noorsportlase treener
Kädy Tänav (Tänak) Noorsportlase treener
Toivo Ruut Noorsportlase treener
Heiko Väät Noorsportlase treener
Maris Mägi Noorsportlase treener
Romet Mihkels Noorsportlase treener
Alar Madilainen Noorsportlase treener
Olga Kovaljova Noorsportlase treener
Andrei Nazarov Noorsportlase treener

Kiiruisutamine

Erwin ten Hove B kategooria

Korvpall 3x3

Siim Raudla C kategooria- ja noorsportlase treener
Priit Vene C kategooria- ja noorsportlase treener

Kurling

Marie Kaldvee/Harri Lill treener - Tomi Rantamäki B kategooria
Naiskonna treener - Tomi Rantamäki C kategooria

Laskesuusatamine

Indrek Tobreluts B kategooria
Stefan Lindinger B kategooria
Karel Viigipuu C kategooria
Adam Adamson Noorsportlase treener
Kalev Ermits Noorsportlase treener

Laskmine

Mattias Hahn B kategooria
Petra Zublasing C kategooria
Peeter Päkk C kategooria
Andrei Mihhailov Noorsportlase treener
Aleksandr Makarov Noorsportlase treener
Karl Kontor Noorsportlase treener
Kairi Heinsoo Noorsportlase treener
Uudo Limak Noorsportlase treener

Maadlus

Ahto Raska A kategooria
Ivar Kotkas B kategooria- ja noorsportlase treener
Arvi Aavik C kategooria- ja noorsportlase treener
Igor Annus Noorsportlase treener
Janar Sõber Noorsportlase treener
Andrei Jevsejev Noorsportlase treener
Olav Pukson Noorsportlase treener
Aap Uspenski Noorsportlase treener
Kristjan Press Noorsportlase treener

Moodne viievõistlus

Johanna Maria Jõgisu treener C kategooria
Imre Tiidemann Noorsportlase treener

Murdmaasuusatamine

Aivar Rehemaa C kategooria- ja noorsportlase treener
Jaanus Teppan C kategooria
Asko Saarepuu Noorsportlase treener
Allar Kivil Noorsportlase treener

Mäesuusatamine

Paul Epstein C kategooria

Poks

Artur Sinilill C kategooria- ja noorsportlase treener

Purjetamine

Rein Ottoson C kategooria
Matthew Rickard C kategooria- ja noorsportlase treener
Raivo Randmäe Noorsportlase treener
Miguel Andrade Noorsportlase treener

Rannavõrkpall

Indrek Verro B kategooria
Rivo Vesik C kategooria- ja noorsportlase treener
Laos Lukas Noorsportlase treener

Ratsutamine

Koolisõidu naisratsutaja treener C kategooria

Ronimine

Nadežda Bolšakova Noorsportlase treener

Sulgpall

Peter Gade C kategooria
Mart Siliksaar C kategooria- ja noorsportlase treener
Mart Mäerand Noorsportlase treener
Robert Kasela Noorsportlase treener
Mihkel Talts Noorsportlase treener

Suusahüpped

Artti Aigro treener C kategooria
Virgo Vagul Noorsportlase treener
Silver Eljand Noorsportlase treener

Sõudmine

Veikko Sinisalo B kategooria
Abitreener C kategooria
Liisbet Puust C kategooria
Valeri Osmokesku Noorsportlase treener
Aleksei Lipintsov Noorsportlase treener
Priit Purge Noorsportlase treener
Robert Jürimaa Noorsportlase treener
Ruth Vaar Noorsportlase treener

Tennis

Thomas Leboulch Noorsportlase treener
Kenneth Raisma Noorsportlase treener
Jürgen Zopp Noorsportlase treener
Martin Karis Noorsportlase treener
Rauno Gull Noorsportlase treener

Triatlon

Marko Albert Noorsportlase treener
Margus Tamm Noorsportlase treener

Tõstmine

Alar Seim C kategooria
Igor Baškirov Noorsportlase treener
Dmitri Skramkov Noorsportlase treener

Ujumine

Henry Hein B kategooria- ja noorsportlase treener
Tom Rushton B kategooria
Heidi Kaasik Noorsportlase treener
Vladimir Labzin Noorsportlase treener

Vehklemine

Helen Nelis-Naukas B kategooria- ja noorsportlase treener
Naiskonna peatreener C kategooria
Sten Priinits'a treener C kategooria
Juhan Salm Noorsportlase treener
Jüri Salm Noorsportlase treener
Sten Priinits Noorsportlase treener
Irina Embrich Noorsportlase treener
Natalja Kotova Noorsportlase treener

Vibu

Naisvibulaskja treener C kategooria
Aune Varik Noorsportlase treener

Mis on Team Estonia

Team Estonia on 2019. aastal loodud Eesti tippspordi toetamise süsteem, mis pakub sportlasele kvaliteetseid tugiteenuseid ning konkurentsivõimelise ettevalmistuse tiitlivõistlusteks.

Team Estonia eesmärk on olümpiamängudel ja teistel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel medalite võitmine. Edu suurvõistlustel hoiab Eesti spordi maailmakaardil, toob Eesti riigile tuntust ning avaldab positiivset mõju meie elanikkonna sportimisele.


Eestlased olümpiamängudel

Eesti osales Pekingis iseseisva riigina suveolümpiamängudel 15. korda. Esimese eestlasena võitis olümpiamedali maadleja Martin Klein 1912. aastal Stockholmis, kes esindas toona Tsaari-Venemaad. Esimese Eesti Vabariigi sportlasena krooniti olümpiavõitjaks tõstja Alfred Neuland 1920. aastal Antwerpenis. Kokku on toodud koju 27 kuldmedalit, 23 hõbemedalit ja 31 pronksmedalit.
Instagram
#teamestonia