Olümpiaalad

Aerutamine

Koit Põder C kategooria
Avo Faber Noorsportlase treener
Andrei Solovjov Noorsportlase treener
Georgi Orlov Noorsportlase treener

Freestyle suusatamine

Mihkel Ustav A kategooria
Karl Kristian Alasi Noorsportlase treener
Tõnis Sildaru Noorsportlase treener
Simon Pettai Noorsportlase treener
Ranno Maasikmets Noorsportlase treener
Justin De Graaf Noorsportlase treener

Iluuisutamine

Svetlana Varnavskaja B kategooria
Anna Levandi C kategooria
Irina Kononova C kategooria
Thomas Kennes C kategooria
Tiiu Valgemäe Noorsportlase treener
Katsaryna Kalenda Noorsportlase treener
Marko Jevgeni Gaidajenko/Solene Mazingue treener Noorsportlase treener

Iluvõimlemine

Natalja Bestšastnaja C kategooria
Natalja Ratšejeva Noorsportlase treener
Julia Tjomuškina Noorsportlase treener

Jalgrattasport

Jaan Kirsipuu C kategooria
Karmen Reinpõld C kategooria
U23 treener Noorsportlase treener
Meesjuuniorite treener Noorsportlase treener
Naisjuuniorite treener Noorsportlase treener

Judo

Giorgio Vismara C kategooria
Priit Berg Noorsportlase treener
Egert Ehari Noorsportlase treener
Dmitri Lepp Noorsportlase treener
Vladimir Stepanjan Noorsportlase treener
Glen Viks Noorsportlase treener

Kahevõistlus

Jan Shmidt B kategooria
Andrus Ilves Noorsportlase treener
Gudmund Storljen Noorsportlase treener

Kelgutamine

Darta Zunte treener C kategooria

Kergejõustik

Taivo Mägi B kategooria
Maicel Uibo treener B kategooria
Kersti Viru B kategooria
Janek Õiglane treener B kategooria
Johannes Erm treener B kategooria
Argo Golberg C kategooria
Mark Misch C kategooria
Andrei Nazarov C kategooria
Erki Nool C kategooria
Tiina Torop C kategooria
Jamie Costin Noorsportlase treener
Aleksandr Hvorõhh Noorsportlase treener
Mikk Joorits Noorsportlase treener
Ants Kiisa Noorsportlase treener
Ille Kukk Noorsportlase treener
Hennit Küppas Noorsportlase treener
Harry Lemberg Noorsportlase treener
Romet Mihkels Noorsportlase treener
Toomas Suurväli Noorsportlase treener
Liivi Eerik Noorsportlase treener
Kädy Tänav (Tänak) Noorsportlase treener
Heiko Väät Noorsportlase treener
Eerik Haamer treener Noorsportlase treener
Mairo Tänav (Tänak) Noorsportlase treener

Kiiruisutamine

Erwin ten Hove B kategooria

Kurling

Marie Kaldvee/Harri Lill treener C kategooria
Naiskonna treener C kategooria

Laskesuusatamine

Indrek Tobreluts B kategooria
Fjodor Svoboda C kategooria
Karel Viigipuu Noorsportlase treener
Anti Kuulmata Noorsportlase treener

Laskmine

Mattias Hahn C kategooria
Kairi Heinsoo Noorsportlase treener
Karl Kontor Noorsportlase treener
Aleksandr Makarov Noorsportlase treener
Andrei Mihhailov Noorsportlase treener
Peeter Päkk Noorsportlase treener

Maadlus

Ahto Raska/Maksim Molonov A kategooria
Arvi Aavik C kategooria
Aleksei Hapov C kategooria
Ivar Kotkas C kategooria
Martin Plaser Noorsportlase treener
Kristjan Press Noorsportlase treener
Aap Uspenski Noorsportlase treener

Moodne viievõistlus

Imre Tiidemann Noorsportlase treener

Murdmaasuusatamine

Kalju Ojaste C kategooria
Aivar Rehemaa C kategooria
Jaanus Teppan C kategooria
Asko Saarepuu Noorsportlase treener
Allar Kivil Noorsportlase treener
Riho Roosipõld Noorsportlase treener
Margus Uibo Noorsportlase treener
Anniki Inno Noorsportlase treener

Mäesuusatamine

Hans Untenberger C kategooria
Paul Epstein C kategooria
Haukur Tor Bjarnason Noorsportlase treener

Poks

Andrey Kostenkov Noorsportlase treener
Artur Sinilill Noorsportlase treener
Vassili Panov Noorsportlase treener

Purjetamine

Rein Ottoson C kategooria
Matthew Rickard C kategooria
Raivo Randmäe Noorsportlase treener

Ratsutamine

Alla Gladõševa C kategooria

Sulgpall

Peter Gade C kategooria
Mart Siliksaar C kategooria
Heiki Sorge Noorsportlase treener
Raul Must Noorsportlase treener
Robert Kasela Noorsportlase treener
Mart Mäerand Noorsportlase treener

Suusahüpped

Artti Aigro treener C kategooria
Virgo Vagul Noorsportlase treener
Silver Eljand Noorsportlase treener

Sõudmine

Veikko Sinisalo B kategooria
Abitreener C kategooria
Liisbet Puust C kategooria
Tatjana Jaanson Noorsportlase treener
Robert Jürimaa Noorsportlase treener
Matti Killing Noorsportlase treener
Rita Maier Noorsportlase treener
Reigo Pihlak Noorsportlase treener
Ruth Vaar Noorsportlase treener

Tennis

Anett Kontaveit treener B kategooria
Kaia Kanepi treener C kategooria
Rauno Gull Noorsportlase treener
Thomas Leboulch Noorsportlase treener
Martin Karis Noorsportlase treener

Triatlon

Margus Tamm Noorsportlase treener
Marko Albert Noorsportlase treener

Tõstmine

Alar Seim C kategooria
Igor Baškirov Noorsportlase treener

Ujumine

Henry Hein B kategooria
Tom Rushton C kategooria
Dmitri Kapelin/Valerii Gabisoniia Noorsportlase treener
Vladimir Labzin Noorsportlase treener
Peter Makoc/Aivi Kulla Noorsportlase treener
Mihhail Strungar/Karel Seli Noorsportlase treener

Vehklemine

Kaido Kaaberma A kategooria
Nikolai Novosjolov A kategooria
Natalja Kotova B kategooria
Enrico Nicolini B kategooria
Valeri Romanov B kategooria
Helen Nelis-Naukas B kategooria
Peeter Nelis B kategooria
Sergei Bobrov Noorsportlase treener
Anatoli Jasnov Noorsportlase treener
Eduard Lebedev Noorsportlase treener
Juhan Salm Noorsportlase treener
Jüri Salm Noorsportlase treener

Vibu

Siret Luik C kategooria
Jaanus Gross Noorsportlase treener

Mis on Team Estonia

Team Estonia on 2019. aastal loodud Eesti tippspordi toetamise süsteem, mis pakub sportlasele kvaliteetseid tugiteenuseid ning konkurentsivõimelise ettevalmistuse tiitlivõistlusteks.

Team Estonia eesmärk on olümpiamängudel ja teistel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel medalite võitmine. Edu suurvõistlustel hoiab Eesti spordi maailmakaardil, toob Eesti riigile tuntust ning avaldab positiivset mõju meie elanikkonna sportimisele.


Eestlased olümpiamängudel

Eesti osales Pekingis iseseisva riigina suveolümpiamängudel 15. korda. Esimese eestlasena võitis olümpiamedali maadleja Martin Klein 1912. aastal Stockholmis, kes esindas toona Tsaari-Venemaad. Esimese Eesti Vabariigi sportlasena krooniti olümpiavõitjaks tõstja Alfred Neuland 1920. aastal Antwerpenis. Kokku on toodud koju 27 kuldmedalit, 23 hõbemedalit ja 31 pronksmedalit.
Instagram
#teamestonia