Team Estonia toitumisspetsialistid

Kerstin Joandi

Olen omandanud Tartu Ülikoolis geenitehnoloogia bakalaureusekraadi, misjärel suundusin Kopenhaageni Ülikooli, kus lõpetasin magistrikraadi toitumisteadustes. Peale magistriõpinguid spetsialiseerusin sporditoitumisele, lõpetades Rahvusvahelise Olümpiakomitee täiendõppeprogrammi sporditoitumises. Olen rahvusvaheliselt sertifitseeritud sporditoitumise spetsialist.

Töötan nii individuaal- kui ka võistkonnasportlastega noorsportlastest tippsportlasteni alates 2019. aastast. Lisaks teen pidevat koostööd spordiarstide, füsioterapeutide, treenerite ja teiste sportlaste taustajõududega.

Oma töös panen suurt rõhku sportlase toitumisalaste teadmiste tõstmisele ja oskustele neid teadmisi rakendada igapäevaelus. Pean oluliseks oskust kohandada oma menüüd vastavalt olukorrale ja võimalustele. Eesmärgiks võib küll olla ideaalse menüü järgimine, kuid alati ei pruugi see võimalik olla (treeninglaagrid ja võistlused välisriigis, kiire elutempo jms). Siinkohal tulevad mängu sportlase toitumisalased teadmised ning võimekus oma menüüd vastavalt olukorrale kohandada. Tõenduspõhiste toitumisstrateegiate abil aitan sportlastel saavutada seatud sportlikud eesmärgid ja kindluse oma söömiskäitumises.
 

Teele Tiidt

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli eripedagoogika eriala, Kopenhaageni Ülikooli Kolledži globaalse toitumise ja tervise eriala ning Rahvusvahelise Olümpiakomitee sporditoitumise täiendprogrammi. Pean teaduspõhisust toitumis- ja tervisevaldkonnas primaarseks, mistõttu loen regulaarselt teaduskirjandust ning osalen erinevatel rahvusvahelistel konverentsidel, et rakendada aja- ja asjakohaseid soovitusi oma töös.

Minu eesmärk on aidata sportlastel vallutada uusi tippe ja saavutada seatud eesmärke tõenduspõhiste, praktiliste ja toimivate lahenduste abil. Pean äärmiselt oluliseks ka tervet ja tähenduslikku suhet toiduga, mistõttu pööran oma töös ka tähelepanu söömiskäitumisele.

Teen koostööd erinevate individuaal- ja võistkonnaalade (sh paraspordi) noor-, harrastus- ja tippsportlastega nii Eestis kui välismaal alates 2019. aastast, aidates sportlastel valmistuda eelseisvaks võistlushooajaks ja rakendada sobivaid toitumisstrateegiaid nii treeningperioodil kui tähtsatel jõuproovidel.


Team Estonia koordinaator:

Raido Mitt

TEAM ESTONIA JA ALALIITUDE KOORDINAATOR

Tel: 5564 7241
E-mail: raido@eok.ee