Tokyo
Olümpia faktid
VõistlustulemusedTOIMUMISE AEG | 23.07-08.08.2021 |
OSALENUD RIIGID | 206 |
OSALENUD SPORTLASED | 11420 |
MASKOTID | Mängude maskott Miraitowa on sportlik superkangelane, kelle erivõimeks on oskus hetkega liikuda punktist A punkti B. Nimi Miraitowa ühendab endas jaapani sõnu «tulevik» ja «igavik». |
EESTI LIPU KANDJAD AVATSEREMOONIAL | Rahvusvahelise Olümpiakomitee reeglimuudatus lubas esimest korda olümpiamängude ajaloos ühe riigi lippu kanda mehel ja naisel korraga. Eesti lippu kandsid ratsutaja Dina Ellermann ja sõudja Tõnu Endrekson |
EESTLASED OLÜMPIAL | 34 sportlast + hobune |
eestlaste parim tulemus olümpial | 1. koht epeenaiskond |
Eesti sportlaste tulemused:
1. Julia Beljajeva, Erika Kirpu, Katrina Lehis, Irina Embrich (vehklemine, epee võistkonnavõistlus)
3. Katrina Lehis (vehklemine, epee individuaalvõistlus)
6. Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Jüri-Mikk Udam (sõudmine, paarisaeruline neljapaat)
7. Rasmus Mägi (kergejõustik, 400 m tõkkejooks)
7. Julia Beljajeva
(vehklemine, epee individuaalvõistlus)
8. Epp Mäe (maadlus, naiste maadlus – 76 kg)
11. Johannes Erm (kergejõustik, kümnevõistlus)
13. Kregor Zirk (ujumine, 200 m vabalt), lisaks 15. koht 400 m vabalt, 25. koht 200 m liblikas ja 41. koht 100 m liblikas
15. Karl-Martin Rammo (purjetamine, Laser klass)
15. Maicel Uibo (kergejõustik, kümnevõistlus)
15. Artur Vititin (maadlus, kreeka-rooma
maadlus -130 kg)
16. Eneli Jefimova (ujumine, 100
m rinnuli), lisaks 27. koht 200 m rinnuli
16. Ingrid Puusta (purjetamine,
RS:X klass)
17. Janika Lõiv (jalgrattasport,
maastikusõit)
17. -32. Kristin Kuuba (sulgpall, individuaalturniir)
17.-32. Grigori Minaškin (judo – 100 kg)
17.-32. Reena Pärnat (vibulaskmine)
19. Peeter Olesk (olümpiakiirlaskmine), lisaks 33. koht 10 m õhupüstolis
20. Karel Tilga (kergejõustik, kümnevõistlus)
22. Tanel Kangert (jalgrattasport, eraldistart), lisaks 46. koht maanteesõidus
25. Erika Kirpu (vehklemine, epee individuaalvõistlus)
25. Martin Allikvee (ujumine, 200 m rinnuli)
27. Tiidrek Nurme (kergejõustik, maraton)
33.-64. Anett Kontaveit (tennis,
individuaalturniir)
33.-64. Raul Must (sulgpall, individuaalturniir)
49. Dina Ellermann ja Donna Anna (ratsasport,
koolisõit)
68. Roman Fosti (kergejõustik, maraton)
Katkestasid:
- Peeter Pruus (jalgrattasport, maanteesõit)
- Kaidi Kivioja (triatlon)
- Ksenija Balta (kergejõustik, kaugushüpe)
Fotod: Karli Saul/EOK, Andres Putting/Delfi, Tairo Lutter/Postimees, Tokyo2020