SYNLAB – koroonaviiruse testimine

EOK ja SYNLAB koostöö raames on EOK Team Estonia nimekirja kuuluvatel SPORTLASTEL seoses osalemisega/reisimisega võistlustele või treeninglaagritesse võimalik broneerida endale koroonatesti või antikehade testi aeg ettevotted@synlab.ee kaudu. Teenus on sportlase jaoks tasuta.
 

REISIMINE EESTIST VÄLISMAALE (VÕISTLUSREIS VÕI LAAGER)

 • Vähemalt 5-7 tööpäeva enne testi sooritamise vajadust (NB! Nädalavahetusel koordineerimist ei toimu) saadab sportlane, tema treener või tema esindaja e-kirja aadressile ettevotted@synlab.ee alljärgneva infoga:
  1. (Alusta kirja märkega Team Estoniasse kuulumise kohta ning nimeta oma SPORDIALA)
  2. Mis põhjusel on testi vaja teha;
  3. Kas on vaja koroonatesti (PCR meetodil ninaneelust) või antikehade testi (IgG ja/või IgM tüüpi antikehade määramine verest);
  4. Sportlase nimi;
  5. Sportlase isikukood;
  6. Sportlase telefoni (mobiili) number ja e-mail;
  7. Kuupäev/-ad, (ja orienteeruv ajavahemik) millal on test vaja teha (testi tegemise kuupäev valida arvestusega, et vastuse saamine võtab aega ca 24-48 tundi);
  8. Linn, kus on soov test anda (väiksemate linnade puhul võib olla probleeme nädalavahetusel testimisega ning peaks arvestama vajadusel teise linna sõitmisega).

 • SYNLAB kontakteerub sportlasega (testimissoovis märgitud telefon) ning pakub testimise aja/-d soovitud kuupäeva(-de)ks soovitud linna. Kui sportlast kätte ei saada, siis broneeritakse soovitud kuupäevade vahemikus testi andmiseks aeg ja saadetakse kinnituskiri e-postiga sportlasele.
 • NB! Testimise soovidega tegeletakse ainult tööpäevadel, kuid testi andmise saab planeerida ka nädalavahetusele. Oluline on oma soovist piisavalt vara teada anda!
 • Testi vastus on sportlasele nähtav digiloos ja läbi veebirakenduse https://testi.me/.
 • Reisimiseks või võistlemiseks vajaliku sertifikaadi (nii PCR kui antikehad) saab sportlane läbi veebirakenduse https://testi.me/. Rakendusse sisse logimine toimub Smart-ID või Mobiil-ID-ga. Rakenduses saab sisestada ka oma reisidokumendi numbri, mis kantakse sertifikaadile. Sertifikaat on pdf kujul ning seda saab rakendusest endale ka näiteks e-maili peale saata, seejärel välja printida või telefonist vaadata.

NB! TEENUSE SAAJAKS ON AINULT Team Estonia nimekirja kuuluv SPORTLANE. Kui sportlane EOK Team Estonia nimekirjas ei ole, siis aega ei broneerita.

TEENUS EI LAIENE TEISTELE SPORTLASEGA SEOTUD ISIKUTELE!

Teenus on mõeldud kasutamiseks ainult Eesti pinnal seoses osalemisega/reisimisega võistlustele või treeninglaagritesse. Spordiväliste olukordade, sümptomite esinemise, välisreisilt tagasi Eestisse naasmise korral (võimalus anda tasuta koroonatest) või testimisvajaduse esinemisel välisriigis vastav teenus ei kehti.
 

HAIGUSNÄHTUDE ESINEMISEL TULEB VÕTTA ÜHENDUST OMA PEREARSTI VÕI PEREARSTI NÕUANDELIINIGA 1220 EDASISTE JUHISTE SAAMISEKS.

JUHUL KUI SPORTLANE ON LÄHIKONTAKTNE SIIS TULEB ÜHENDUST VÕTTA 646 4848.

SAABUMINE VÄLISRIIGIST EESTISSE:

 • Eestisse tagasi tulles üleval kirjeldatud süsteem ei kehti ning järgida tuleb riiklikke juhiseid (https://www.kriis.ee/et/iii-reisimine-eestisse-eesti-kodanikud-ja-elanikud). Esimene test tuleb sportlasel anda lennujaamas või sadamas. Teise testi (saab anda mitte enne kui 7 päeva möödudes esimesest testist) saatekiri genereeritakse automaatselt 6. päeva õhtul pärast esimese testi andmist. See tähendab, et 7. päeva hommikul saab sportlane broneerida endale ise teise testi aja läbi veebilehe www.koroonatestimine.ee või jääda ootama, kuni talle helistatakse ja teise testi aega pakutakse.
  * On olemas kinnitus, et lennujaamas ja sadamas testitakse ära ka kõik alaealised sportlased. Vajadusel mainida, et tegemist on Team Estonia sportlasega.
 • Mööda maad Eestisse saabudes või isikud, kes esimese testi on teinud muudes riikides vahetult enne Eestisse saabumist (st mitte piiril), peavad ise panema aja teisele testimisele, helistades kõnekeskuse piiriületajate numbril 678 0000 (E-R 9-17).

OLULINE:

 • Käesoleva toetusprojekti raames viiakse teste läbi AINULT EOK Team Estonia nimekirja kuuluvatele SPORTLASTELE. Teisi sportlastega seotud isikuid nagu treenereid, füsioterapeute jne ei testita.
 • Välisriikides käesolev teenus ei kehti ning välisriikides või oma raha eest teostatud teste ei kompenseerita.
 • Tegemist ei ole rahalise toetusega - ise korraldatud testide eest ühelgi juhul kompenseerimist ei toimu.