"Liikumine teeb erksaks"

"Liikumine teeb erksaks" on Coca-Cola Fondi ja Eesti Olümpiakomitee 2016. aastal alguse saanud koostööprojekt, mille raames toetatakse üle-eestiliste liikumisprogrammide läbiviimist.

Koostööprojekti eesmärgid on:
  • rõhutada liikumise ja tervislike eluviiside tähtsust,
  • tõsta inimeste teadlikkust liikumise olulisusest,
  • innustada inimesi veetma pere ja sõpradega rohkem aega, sisustades seda aktiivselt ja liikuvalt,
  • pakkuda rahalist tuge peredele ja kogukondadele suunatud liikumissündmuste läbiviimiseks,
  • jagada liikumisürituste korraldajatele parimaid praktikaid liikumisharrastuse propageerimisest.
"Liikumine teeb erksaks" on suunatud eeskätt perekondadele ja kohalikele kogukondadele laiemalt.

Võimlemis- ja jõulinnakute rajamine

Võimlemis- ja jõulinnakute rajamise konkursi juhend

2017. aastal andis Coca-Cola Fond EOK-le üle 42 000 eurot, mille eest on plaanis rajada üle Eesti kõigile vabalt kasutatavad võimlemis- ja jõulinnakud. Liikumislinnakuid saaksid vabalt kasutada kõik huvilised üksi, pere, sõpradega – oluline on liikumine, koostegemine ja koosolemine.

Rajatavad võimlemis- ja jõulinnakud saavad olema lihtsa ülesehitusega ning võimaldavad teha erinevaid harjutusi, näiteks keretõsteid, kõhulihaseharjutusi ja paljusid muid harjutusi. Linnakud on plaanis paigaldada populaarsetesse ja käidavatesse ajaveetmiskohtadesse, kus need on kõigile soovijatele vabalt kasutada. Konkursi linnakute taotlemiseks kuulutab EOK välja läbi maakondlike spordiliitude.

Perespordipäevad

2016. aastal olid projekti fookuses kogukondadele suunatud perespordiüritused, mida toetati kokku 51 000 euroga.

Perespordipäevade projektikonkursil olid taotlejateks peamiselt üldhariduskoolid, kelle korraldatud üritused panid liikuma koolilapsed, nende pereliikmed ja ka kohaliku kogukonna laiemalt. Toetusi läks 13 Eesti piirkonda. Toetust saanud projektide nimekirjast saab ülevaate siin.

Samuti toetati uue liikumisharrastuse sündmuse ellukutsumist. Komisjoni otsusega pälvis toetuse Spordiklubi Airpark, kes korraldab Peetri alevikus asuvas Euroopa unikaalseimas elamusspordikeskuses Spot of Tallinn kohalikule kogukonnale ja noortele suunatud elamusspordipäeva.

Lisaks aitasid EOK ja Coca-Cola kuues Eesti linnas tähistada aktiivselt vastlapäeva. Erilised vastlaüritused toimusid Tallinnas, Tartus, Paides, Narvas, Haapsalus ja Põlvas. Kavas oli rohkelt erinevaid sportlikke tegevusi ja jõuproove ning ka vastlatraditsioonide tutvustusi.