Audentese Spordigümnaasium

Audentese Spordigümnaasium aitab noorsportlastel ühendada sporti ja õppimist, luues soodsad eeldused paralleelselt haridustee omandamiseks ning kõrgete sportlike tulemuste saavutamiseks.

Audentese spordigümnaasiumi on lõpetanud teiste seas näiteks maadlejad Heiki Nabi ja Epp Mäe, kergejõustiklased Ksenija Balta, Mikk Pahapill, Janek Õiglane, Marek Niit ja Roman Fosti, sumomaadleja Kaido Höövelson (Baruto),  jalgratturid Tanel Kangert ja Rein Taaramäe, laskesportlane Peeter Olesk, tennisist Anett Kontaveit, võrkpallur Robert Täht, korvpallurid Maik-Kalev Kotsar, Rauno Nurger, Kristian Kullamäe ja Sander Raieste, sulgpallur Raul Must ning paljud teised tippsportlased.

Spordigümnaasium tegutseb Tallinnas ja Otepääl (Lõuna-Eestis eeskätt jalgrattasport, orienteerumine ja talialad). Audentese spordigümnaasiumis on päevakava korraldatud selliselt, et sportlasel on võimalik õppetöö kõrvalt treenida kaks korda päevas. Tippspordi kallakust tulenevalt pakutakse lisaks üldhariduslikele ainetele spordieriala, sporditeooria ja treenerikoolitust. Lõpetaja saab võimaluse omandada ka treenerikutse.

Spordigümnaasiumisse vastu võetud noorsportlastele on õppimine, treenimine, söömine ja elamine kooli ühiselamus tasuta.

Audentese spordigümnaasiumisse on võimalik kandideerida nii olümpia- kui ka mitteolümpiaalade noorsportlastel, kes astuvad 10. klassi. Kandideerimisprotsess toimub järgmiselt:
  1. Võta ühendust oma ala treeneriga, kes tutvustab Audentese Spordigümnaasiumi võimalusi. Treenerite kontaktid leiad Audentese kodulehelt.
  2. Seejärel pöördu alaliitu ja anna teada oma soovist kandideerida. Just alaliidud esitavad õpilaskandidaatide nimekirjad kinnitamiseks Eesti Olümpiakomiteele.
  3. EOK edastab kinnitatud koondnimekirja kandidaatidest Audentese Spordigümnaasiumile.
  4. Kui pääsed EOK kinnitatud koondnimekirja, tuleb täita enne vastuvõtupäeva Audentese kodulehel elektrooniline sisseastumisavaldus.
  5. Vastuvõtupäeval toimub taseme määramiseks inglise keele ja matemaatika test ning vestlus gümnaasiumi õpetaja ja treeneriga. Vestluse käigus selgitatakse välja õpilaskandidaadi õppeedukus, sportlik eesmärk ja senised spordisaavutused.
  6. Õppeaasta lõpus peab õpilaskandidaat saatma Audentese spordigümnaasiumisse praeguse kooli lõpu- või klassitunnistuse koopia, mille alusel arvutatakse välja keskmine hinne. Tunnistusel ei tohi olla mitterahuldavaid hindeid. Spordigümnaasiumisse vastuvõtu tingimused olenevad kandidaadi keskmisest hindest.
  7. Lõpliku otsuse õpilaskandidaadi sissesaamise kohta Audentese spordigümnaasiumisse langetab vastuvõtukomisjon, kuhu kuuluvad Audentese, EOK ja vastava spordialaliidu esindajad. Seejuures võetakse arvesse õpilase sportlikke saavutusi ja õppeedukust.