Spordimeditsiini Sihtasutus

Spordimeditsiini Sihtasutuse rajas Eesti Olümpiakomitee 1998. aastal, tagamaks tippsportlastele kvaliteetne spordimeditsiini teenus. Spordimeditsiini Sihtasutus pakub spordimeditsiinilisi uuringuid, ravi ja konsultatsioone harrastus-, noor- ja tippsportlastele ehk igaühele, kes liigub või plaanib hakata spordiga tegelema. Loe rohkem SIIT!

Perioodil 2017-2020 valmistati ette üleminekut, kus ortopeedia, spordimeditsiini ja -traumatoloogia tipptegijad Eestis saaksid koonduda ühte kompetentsikeskusesse. 2020. aasta sügisel see juhtuski ning Tallinnas Veerenni meditsiinilinnakus vastvalminud ruumides osutavad 2. korrusel Spordimeditsiini Sihtasutus, Ortopeedia Arstid ja Füsioteraapia Kliinik üheskoos tegev- ja harrastussportlastele olulisi teenused alates spordivigastuste ennetamisega, lõpetades ortopeedilise ravi, ja taastusraviga. Samas hoones 3. korrusel on radioloogiaüksus (röntgen, ultraheli, MRT ja kompuutertomograaf), 8.-ndal korrusel päevakirurgia osakond ja kõrvalhoones labor, mis teeb nii uuringute, analüüside kui ravi korraldamise logistiliseks mugavaks eeskätt patsiendile.

Spordimeditsiini Sihtasutus pakub spordimeditsiinilisi uuringuid, ravi ja konsultatsioone harrastus-, noor- ja tippsportlastele ehk igaühele, kes liigub või plaanib hakata spordiga tegelema. Spordimeditsiini Sihtasutuse rajas 1998. aastal Eesti Olümpiakomitee, et tagada tippsportlastele kvaliteetne spordimeditsiini teenus. Tänaseks vastutab sihtasutus kogu Team Estonia meditsiiniliste tugiteenuste süsteemi eest. Olümpiasportlastega võrdset kvaliteeti pakutakse noorsportlastele ja harrastajatele. Spordimeditsiini Sihtasutuse tunnustatud ja pikaajalise kogemusega spordiarstid, kardioloogid, toitumisnõustajad ning füsioterapeudid aitavad ennetada vigastusi ja haigusi, ravida traumasid, määrata kehalist töövõimet, edendada tervist ning kiirendada taastumist.

Ortopeedia Arstid on Eesti üks suuremaid ja pikaajalisema kogemusega erahaiglaid, kel 2020.a.-l aastal täitus 15. tegevusaasta. Haiglas töötavad juhtivad ortopeedid, sh dr Mihkel Mardna, dr Madis Rahu, dr Tauno Kalvet, dr Armin Heiman, dr Meelis Sula jt. Ortopeedia Arstid osutab ortopeedilise ravi täisteenust, alates ambulatoorsetest vastuvõttudest lõpetades puusa- ja põlveliigese endoproteesimisega. 2020. aastal teostati Ortopeedia Arstid haiglas kokku ligi 10 000 ambulatoorset vastuvõttu ja 1400 operatsiooni. Lisaks ortopeedidele saab aega broneerida neurokirurgi, reumatoloogi, laste ortopeedi, füsioterapeudi ning valuraviarsti vastuvõtule.  

Füsioteraapia Kliinik on oma üheksa tegutsemisaasta vältel keskendunud eelkõige spordiga seotud vigastuste riski vähendamisele, ravile ja taastumisele. Populaarsed on olnud koolitused erialaspetsialistidele, harrastussportlastele ja kontoritöötajatele. Kümnekonna füsioterapeudi käe all on tänu terapeutilistele harjutustele, manuaalterapeutiliste võtetele, teipimistele ja teistele füsioterapeutilistele sekkumistele saanud abi tuhanded patsiendid. Füsioteraapia Kliinikus saavad abi patsiendid erinevate tugiaparaadi probleemide korral, muuhulgas alaseljavalude, probleemide korral kaela-ja õlavöötmes, hüppe-, põlve- ja puusaliigestes.