Tegevus

Eesti Olümpiakomitee töö on tagada Eesti sportlaste ettevalmistus olümpiamängudeks ning korraldada Eesti koondise osalemine suve- ja taliolümpiamängudel, Euroopa Mängudel ja noorte olümpiavõistlustel.

Eesti Olümpiakomitee vastutus on aga veelgi laiem. Eesti spordi katusorganisatsioonina vastutame kogu spordisüsteemi juhtimise, tippspordi arendamise ning järelkasvu koolitamise eest, seistes ausa mängu reeglite ja puhta spordi eest.

Töötame selle nimel, et tippsportlane saaks pühenduda spordile, olles samas ka eeskujulik ühiskonnaliige. Meie eesmärk on, et tippsportlane saaks saavutusspordile pühendumise kõrvalt omandada hea hariduse ja täita kohustuse riigi ees, läbides ajateenistuse.

Et tippsport käib üha rohkem käsikäes teadusega, rahastab EOK iga-aastaselt ka teadusprojekte.

Puhta spordi tagamiseks on EOK ellu kutsunud Eesti Antidopingu ja Spordimeditsiini Sihtasutuse ning sportlaste meditsiiniliseks toetamiseks SA Spordimeditsiini Sihtasutus.

Lisaks olümpiaettevalmistus- ja noorte saavutussporditoetustele maksab EOK sportlastele välja preemiad tiitlivõistlustelt võidetud medalite eest ning toetusi olümpial medali võitnud sportlastele.

Spordi katusorganisatsioonina tunnustab EOK ka kõiki sportlasi, kes on Eestile võitnud rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt medaleid, korraldades medalistidele kaks korda aastas piduliku tänuvastuvõtu.

Iga spordi-aasta oodatud kulminatsiooniks on suur telegala "Spordiaasta Tähed", kus saavad pärjatud aasta parimateks nimetatud sportlased ja treenerid ning Eestimaa Spordihing.