"Spordijuht 1.0"

Spordijuht 1.0 on praktilise suunitlusega koolitusprogramm, mille eesmärk on tõsta spordijuhtimise taset Eestis. See annab osalejatele kindla teadmiste, oskuste ja pädevuste vundamendi, et juhtida spordiorganisatsioone veelgi sihikindlamalt ja mõjusamalt. Koolitusprogramm sobib nii kogenud spordijuhtidele kui ka neile, kes on spordijuhtimise maailma alles hiljuti sisenenud.

Senised osalejad on esile tõstnud just praktiliste kogemuste vahetust, inspireerivat suhtlust ja tugeva koostöövõrgustiku kujunemist, mis on programmi üks suurimaid lisaväärtusi.

Õppeprotsess hõlmab kuut olulist teemat: spordiorganisatsioonide toimimine, strateegiline juhtimine, finantsid, inimressursside juhtimine, sporditurundus ning sündmuste korraldus. Teoreetiliseks aluseks on rahvusvaheliselt tunnustatud õpik Managing Olympic Sport Organisations, mille iseseisev läbitöötamine toetab süvitsi minevat arusaamist. Loengupäevadel käsitletakse neid teemasid Eesti konteksti sobitatud näidetega, mida aitavad avada oma ala kogenud eksperdid nii spordi- kui ärivaldkonnast.

Kursus kestab sügisest kevadeni – 15 seminaripäeva on jagatud seitsmeks intensiivseks sessiooniks ning neid toetavad iseseisva töö päevad. Registreeru 2025 sügisel algavale koolitusele SIIN

 Programmi ajakava 2025/2026:

 1. sessioon: 31. oktoober - 1. november
Spordijuhtimise kursuse sissejuhatus
Spordiorganisatsioonid. Spordiorganisatsiooni juhtimise praktilised tööriistad ja protsessid.   Koolitajad: Jüri Järv; praktikust lektor: Hristo Neiland

 2. sessioon: 21.-22. november
Spordiorganisatsioonid, juhtumianalüüsid
Spordiorganisatsiooni strateegiline juhtimine. Riigi strateegiline juhtimine.   Koolitajad: Jüri Järv; praktikust lektor: Raido Mitt

 3. sessioon: 12.-13. detsember
Strateegiline juhtimine, juhtumianalüüsid
Finantsjuhtimine. Koolitaja: Ellen Tohvri

 4. sessioon: 9.-10. jaanuar
Finantsjuhtimine, juhtumianalüüsid
Inimressursside juhtimine. Koolitaja: Margus Alviste

 5. sessioon: 5.-7. veebruar
Inimressursside juhtimine, juhtumianalüüsid
Spordi- ja sotsiaalmeedia
Sporditurundus ja kommunikatsioon
Koolitajad: Karl Rinaldo ja Brit Mesipuu; praktikust lektor Janne Laik-Lõhmus (Maag Grupi näitel)

6. sessioon: 20.-21. veebruar
Sporditurundus, juhtumianalüüsid
Spordisündmuste korraldamine. Koolitajad: Kati Kõrbe; praktikust lektorid: Tarmo Hõbe, Auris Rätsep, Natalja Inno

 7. sessioon: 13.-14. märts
Spordisündmuste korraldamine, juhtumianalüüsid
Kursuse mõjuanalüüsid ja esitlused. Koolitaja: Jüri Järv

 *Korraldajatel on õigus teha programmis muudatusi.

Kursuse läbimiseks on vajalik aktiivne seminarides osalemine ning iseseisev töö, mille käigus on vaja: õppepäevade eelselt õpiku materjal iseseisvalt läbi töötada, täita vastavad töövihikud ning koostada 6 eestikeelset juhtumianalüüsi (ja need ka ette kanda).

Kus?
Koolitus toimub Tallinnas kontaktõppe vormis.

Hind
Kursuse õppetöö kulud tasub Rahvusvahelise Olümpiakomitee Solidaarsusfond, iga osaleja omaosaluseks on 160 €+km.

Kuidas kandideerida?
Programmi kandideerimiseks tuleb täita registreerimisvorm, mille leiate SIIT. Registreerimine kestab kuni 29. septembrini. Grupi koosseisu kuulutame välja 3. oktoobriks 2025.

Kursuse läbija saab lisaks omandatud teadmistele, vahetatud kogemustele ning suhtevõrgustiku laiendusele ka Rahvusvahelise Olümpiakomitee poolt väljastatud diplomi.

Kuhu pöörduda küsimuste korral või nõu pidamiseks?

Jüri Järv, jyri@jjc.ee, +372 501 8003