Spordisõber 2019

Kultuuriministeerium ja EOK kuulutasid pidulikul tänuüritusel välja „Spordisõber 2019“ aunimetuse pälvinud ettevõtted ja eraisikud: Pafer (Paf.com), Värska Vesi, Est-Trans Kaubaveod, Tallink, Utilitas, Riigimetsa Majandamise Keskus, SA Noored Olümpiale ning eraisikutena Are Altraja, Anti Kalle ja Neinar Seli.

Spordisõbrad 2019:

  • Est-Trans Kaubaveod

Kauaaegne Eesti vehklemise toetaja ja koostööpartner. Samuti panustanud pikaajaliselt Eesti motospordi arengusse.  

  • SA Noored Olümpiale

Sihtasutus Noored Olümpiale on suutnud kaasata kümneid Eesti ettevõtjaid ning eraisikuid, kes järjepidevalt Eesti noorsportlaste arengusse panustavad. Märkimist väärivad sihtasutuse pakutav tugisüsteem sportlasele. Lisaks stipendiumi rahalisele osale toetatakse selle raames sportlase psühholoogilist ettevalmistust ning pakutakse koolitusi.

  • Pafer

Rahvusvaheline mänguettevõte on läbi aastate panustanud Eesti sporti väga laiapõhjaliselt, alustades saalihokist ja sõudmisest ning lõpetades tennise ning kahevõistlusega. Alates aastast 2006 on PAF olnud Eesti Olümpiakomitee peatoetaja, värskelt pikendati koostöölepet, mille kohaselt jätkab PAF Eesti Olümpiakomitee toetajana järgneval neljal aastal.

  • Riigimetsa Majandamise Keskus

Riigimetsa Majandamise Keskuse eestvedamisel on kogu Eestimaa tihedalt kaetud erinevate looduses liikumise võimalustega – matkarajad, puhke- ja lõkkepaigad, mis on hästi korrastatud ja hooldatud. Suur on Riigimetsa Majandamise Keskuse panus erinevate Eestimaa terviseradade ja orienteerumismaastike hooldusse. Riigimetsa Majandamise Keskus on olnud väga paindlik ja vastutulelik partner Eestimaal orienteerumise tippürituste läbiviimisel. 

  • Tallink

Tallink on pikaajaline Eesti Tenniseliidu toetaja. Lisaks alaliidule on toetatud sportlasi personaalselt, näiteks Anett Kontaveiti ja aidanud jõuda tal maailma tippu. Suur abi on Tallinkilt olnud noorsportlaste toetamisel. Tallink pole panustanud ainult tennisesse, vaid on aidanud kaasa spordielu edendamisse ka teistel spordialadel.

  • Utilitas

Utilitas on Eesti Kergejõustikuliidu pikaajaline toetaja ning U23 vanuseklassi ja UTILITAS Järelkasvutiimi peatoetaja. Samuti on UTILITAS on Eesti korvpalli pikaajaline toetaja. Utilitas on Eesti rahvuskoondise peasponsor aastast 2013. UTILITAS väärtustab sporti ning aitab kaasa toetavatate alade populariseerimisele. Samuti väärib tunnustust asjaolu, et UTILITAS toetab meie hetke parimat naissportlast Kelly Sildaru.

  • Värska Vesi

Värska Vesi toetab erinevaid spordialasid (käsipall, korvpall, suusatamine, triatlon) ning mitmeid spordiklubisid (jalgpalliklubid, korvpalliklubid, käsipalliklubid, orienteerumisklubi). Eesti Käsipalliliidu koostöö ettevõttega Värska Vesi on olnud pikaajaline ja see on olnud tulemuslik mõlemale poolele. Triatloni Liidu koostööpartnerina on Värska Vesi toetanud triatleet Kaidi Kivioja tema sportlasteel nelja aasta jooksul ja teeb seda ka sellel aastal.

  • Neinar Seli

Neinar Seli on AS Estiko juhina olnud Tartu spordielu suur toetaja ja kaasamõtleja. Samuti on olnud ta EOK järelkasvutiimi “Märka Järgnevat Põlvkonda” ellukutsuja ja toetaja.

  • Anti Kalle ja Are Altraja

Läbi oma ettevõtete on nad toetajateks sadadele Eesti sportlastele, alaliitudele ja spordisündmustele. Nad on Eesti spordi ühed visionäärid ja eestvedajad ning räägivad alati heameelega kaasa teemadel, mis puudutavad Eesti spordi arenguid. Läbi Sportlandi, Salomoni ja Nike on nad olnud alates aastast 2007 Eesti Olümpiakomitee toetajad.