Koostööprojektid

Liikumisinnovatsiooni klaster SportEST

Liikumistervise innovatsiooni klaster SportEST on ühendus, mis koondab erinevaid valdkondlikke asutusi, organisatsioone, ettevõtteid, et välja töötada uusi innovaatilisi lahendusi liikumistervise valdkonnas. EOK osaleb klastri töös liikumisharrastuse arendamise ja edendamise eesmärgil.

Spordifilmide programm Pimedate Ööde Filmifestivalil

Eesti Olümpiakomitee alustas PÖFFiga koostööd 2013. aastal ning sellest ajast alates on festivali kavas olnud alati ka spordifilmide programm. Spordi seisukohast on tegemist väga tänuväärse koostööga, sest filmi kaudu on võimalik panna inimesi mõtlema ka sügavamates kategooriates kui ainult “võit või kaotus”, “tarvitas dopingut või ei tarvitanud”. Spordis on palju teemasid, mis vajavad delikaatsemat ja põhjalikumat käsitlust, ning PÖFFil linastuvad spordifilmid erinevatelt spordialadelt ja erinevatest žanritest seda võimaldavad. Lisaks korraldab EOK spordifilmide juurde ka vestlusringe, mis võimaldavad veelgi sisulisemalt filmi temaatikasse süveneda ja seda paremini mõista.

Spordimälumäng "Bumerang"

"Bumerang" on EOK toetusel alates 2004. aastast toimuv spordimälumängu sari, mis on suunatud kõigile Eesti üldhariduslike koolide 1.-12. klasside õpilastele. Sarja korraldab Eesti Koolispordi Liit.

Õpilased osalevad neljaliikmelistes võistkondades. Küsimused on koostatud valdavalt Eesti ajakirjanduses ja sporditeabe väljaannetes ilmunud materjali põhjal ning need valmistab ette mälumängija ja spordiajaloolane Jaak Valdre.