Ajakiri Liikumine ja Sport

Eesti Olümpiakomitee annab koostöös SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskus alates 2007. aastast välja ainsat eestikeelset sporditeaduslikku ajakirja Liikumine ja Sport.

Alates ajakirja 14. numbrist (2017) hinnatakse ajakirjas ilmuvaid eelretsenseeritud teadusartikleid Eesti teadusinfo süsteemi (ETIS) 1.3 klassifikaatori tasemel. Liikumine ja Sport on seega esimene ja ainus eelretsenseeritud eestikeelne sporditeaduslik ajakiri.

Kaks korda aastas ilmuvas ajakirjas avaldatakse spordi, liikumise ja tervise teemadel teaduslik-metoodilisi materjale ja artikleid, mis on suunatud nii liikumisharrastusest huvitatutele kui ka professionaalsetele sportlastele ja treeneritele.

Ajakirja toimetuskolleegiumisse kuuluvad Eesti Spordiajakirjanike Seltsi juhatuse liige Kristi Kirsberg, Eesti Olümpiakomitee liikumisharrastuse juht Peeter Lusmägi, Eesti Olümpiaakadeemia president Neinar Seli, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži direktor Henn Vallimäe ning Tallinna Ülikooli terviseteaduste ja spordi instituudi õppejõud Kaarel Zilmer.

Eelretsenseerimiseks moodustati eraldi toimetuskolleegium, kuhu kuuluvad Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi treeningufüsioloogia lektor Martin Mooses ja spordibioloogia dotsent Jarek Mäestu ning Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi spordibioloogia professor Kristjan Port.

Teadusartikli käsikirja vormistamise nõuded saab alla laadida siin.