Orienteerumiskuu

Mai on Eesti Olümpiakomitee, Ühenduse Sport Kõigile, Eesti Orienteerumisliidu ning Kultuuriministeeriumi eestvedamisel kuulutatud 2019. aastal orienteerumiskuuks.

Orienteerumiskuul on kõik huvilised sõltumata vanusest, soost ja kehalisest vormist oodatud tutvust tegema ühe populaarsema liikumisvormiga Eestis - orienteerumisega. Maikuus toimub Eestis ligi 70 erinevat orienteerumisalast sündmust. Kuu raames korraldatakse üritusi ja jagatakse infot, eesmärgiga anda huvilistele praktilisi teadmisi ja oskusi orienteerumise osas. 

Kuu tähtsündmused:

20. aprill. Orienteerumiskuu avamine ja Jüriööjooks.
Jüriööjooksu näol on tegemist Eestis igal aastal jüripäeva paiku toimuva öise teateorienteerumisvõistlusega. Pikkade traditsioonidega üritus toimub tänavu juba 60. korda. Igasse võistkonda kuulub viis liiget, kellest kaks on naised, joostakse järjestuses mees-naine-mees-naine-mees. Põhiraja kõrval on võimalus osaleda ka lühemate distantsidega kolme vahetusega harrastajate rajal. Võistlusega mälestatakse 1343. aasta Jüriöö ülestõusu. Loe lisainfot. 

29. aprill - 5. mai. Koolinoorte maailmameistrivõistlused orienteerumises.
Koolinoorte MMil Otepääl selgitatakse välja nii tavaraja, lühiraja kui ka võistkondliku teatevõistluse parimad noored orienteerujad. Osaleb 800 noort 23 riigist. MMi eesmärgiks on pakkuda nii sportlikke väljakutseid, kultuuriprogramm võimaldab eri riikidest pärit noorsportlastel sotsiaalseid kontakte luua. Loe lisainfot!

3. mai – 5. mai. „Ilves – 3“
Eesti vanima ja ühe suurima orienteerumisklubi Ilvese poolt korraldatav kolmepäevane orienteerumisvõistlus leiab tänavu aset koos Koolinoorte MMiga Otepääl. Ürtus toimub juba 31. korda. Loe lisainfot!

15. mai. Ülemaailmne orienteerumispäev.
2016. aastast Rahvusvahelise Orienteerumisföderatsiooni korraldatavat Ülemaailmset orienteerumispäeva korraldatakse  orienteerumisspordi nähtavuse ja harrastajate arvu tõstmiseks. Mullu leidis temaatilise päeva üritusi aset kõigil kontinentidel kokku 81 riigis. Loe lisainfot!

15. mai – 21. mai. Ülemaailmne orienteerumisnädal.
Rahvusvahelise Orienteerumisföderatsiooni eestvedamisel toimuva Ülemaailmse orienteerumispäeva tegevusi on pikendatud tervele nädalale. Sel nädalal Eestis toimuvad suuremad üritused leiab Eesti Orienteerumisliidu kalendrist.

Kevadisel maikuul leiab kõige enam hooaja jooksul aset  tööpäevaõhtuseid orienteerumispäevakuid. Osalema on oodatud kõik, kellele meeldib looduses liikumine. Korraldajad pakuvad ka algõpet ning jõukohaseid radu leidub igale ühele sõltumata soost, vanusest ja vormist. Üle Eesti igas maakonnas aset leidvaid RMK Eestimaa Orienteerumispäevakuid koondab sarja kodulehekülg.

18.-19. mai. Eesti meistrivõistlused Vitipalus.
Eesti meistrivõistlused toimuvad sedapuhku Elva lähedal Vitipalu maastikel, kus 2017. aastal toimus 50 riigi sportlase osavõtul ka orienteerumise MM. Tunamullune väga tehniline MMi lühirada Vitipalus valiti tuhandete seast ka 2017. aasta maailma parimaks orienteerumisrajaks. Eesti orienteerumise meistrivõistlusi on korraldatud juba 60 hooaega alates 1959. aastast. Lisaks täiskasvanutele jagatakse meistritiitleid ka noorte ja veteranide klassides. Loe lisainfot!

25. – 26. mai. Balti meistrivõistlused Rõuges.
Balti meistrivõistlused toimuvad samuti 2017. aasta orienteerumise MMi maastikel, mis on nii füüsiliselt kui orienteerumistehniliselt sportlastele suuri väljakutseid esitavad. Nii Eesti, Läti kui Leedu koondislaste hulgas leidub maailmaklassiga sportlasi, seega on oodata kõrgetasemelist mõõduvõttu. Ka Balti meistrivõistluste raames osalevad lisaks täiskasvanute põhiklassi tippudele nii noored, juuniorid kui juba veteranide klassi kuuluvad orienteerujad. Peetakse ka riikidevahelist arvestust.