100 päeva olümpiani: Montoni e-poodi jõudis Tokyo 2020 erikollektsioon

13.04.2021
Tagasi
13.04.2021

Täna, 14. aprillil ehk täpselt 100 päeva enne Tokyo suveolümpiamängude algust jõuab Montoni e-poodi müügile olümpiamängudele pühendatud rõivakollektsioon. Eesti Olümpiakomitee ja rõivatootja Baltika koostöö tulemusel jõuavad riided ka kõigi Eesti olümpialaste selga.


„Montoni olümpiakollektsioon, mida Eesti olümpiakoondis uhkusega Tokyos kannab, on sel korral inspireeritud metsamotiivist, mis on eestlastele teadagi südamelähedane. Eesti on ju kord juba metsarikas maa – üle poole meie maismaast on kaetud metsaga,“ kiidab kollektsiooni EOK president Urmas Sõõrumaa.

„Nii Eestis kui Jaapanis oli sajandeid iseloomulik usk elavasse loodusesse. Sealt ka oluline seos tänavuste olümpiamängudega. Ühtlasi tahame kollektsiooniga anda toetava tõuke meie parimatele sportlastele ja väljendada meie uhkust nende üle,“ kommenteerib tänavust kollektsiooni disainer Triin Kaiv.

Kollektsiooni esemetel on kujutatud Eesti loodusfotograafi Sven Začeki rabafotot, mis on stiilselt pandud sobituma Eesti rahvusvärvidega. Tänu sellele sobib kollektsioon kandmiseks nii olümpiakülas kui soojematel kodumaa suvepäevadel.

Soliidsesse kollektsiooni kuuluvad sinised lühikesed püksid naistele ja meestele. Omapära annavad raba pildiga särgid, unisex pusa ning elegantne kleit.

„Monton on meie olümpialaste ametlikuks toetajaks olnud juba 17 aastat. Nende poolt valmistatud rõivad on alati olnud heaks visiitkaardiks Eestile, rõhutades seekord eestlase maa- ja metsalähedust eriti silmapaistval moel,“ lisab Sõõrumaa.

Suurel spordisündmusel on olnud moemaja rõivad esindatud alates Ateena olümpiamängudest.

Olümpiakollektsiooni on võimalik soetada veebipoest aadressil monton.ee. Kaupluste avanemisel on kollektsiooni võimalik osta ka Kristiine keskuse, Rocca al Mare, Viru keskuse, Narva Astri keskuse, Pärnu keskuse, Viljandi Centrumi kauplustest, Pärnu Kaubamajakast, Nauticast, Tartu Kaubamajast ja Moetänavalt.