Kui kolmel distantsil võistelnud ja parimal juhul 1000 meetris 14. koha saanud Liiv kandis Eesti lippu ka mängude avatseremoonial, siis 7. kohaga Eesti iluuisutamise läbi aegade parima olümpiatulemuse välja sõitnud Petrõkina on selles rollis esimest korda.
"Ma olen väga õnnelik, et sain olümpial esindada oma kodumaad ning et nüüd avaneb mul võimalus täita lipukandja rolli. Tean, et see on päris raske, aga minu käed on treenitud ja saan hakkama! Täidan kindlasti sellega ühe oma unistuse," ütles Petrõkina.
Kahe lipukandja süsteemi tarvitab Rahvusvaheline Olümpiakomitee neljandat olümpiat järjest. Komme, et nii ava- kui ka lõputseremoonial on iga riigi lipukandjaks nais- ja meessportlane, algas 2021. aastal Tokyos.
Lõputseremoonia Arena di Veronal algab pühapäeva õhtul Eesti aja järgi kell 21.
Freestyle-suusatamise meeste rennisõidus hõbemedali võitnud Henry Sildaru saabub pühapäeval kodumaale ja teda saab tervitada kell 17 Rotermanni kvartali peaväljakul algaval tseremoonial.
Eesti lippu kannavad OM-i lõputseremoonial uisutajad
Eesti lippu Milano Cortina taliolümpiamängude lõputseremoonial kannavad iluuisutaja Niina Petrõkina ja kiiruisutaja Marten Liiv. Lõputseremoonia peetakse pühapäeval, 22. veebruaril Arena di Veronal.
Organisatsioon
- Struktuur ja inimesed
- Spordibürokraatia mõtisklused
- EOK ajalugu
- Eesti Spordi Kongress
- EOK teenetemärgid
- Seotud organisatsioonid
- EOK liikmeks astumine
- Toetajad ja partnerid
- Ühisrahastusplatvorm "Minu sportlane"
- Olümpiasümboolika kasutamine
- Milano 2026 sotsiaalmeedia reeglid
- Eesti Spordieetika Reeglid
- Regulatsioonid, hartad, koodeksid
- EOK dokumendid ja korrad
- Hea juhtimise tava
- Alaliitude rahastamine
- Topeltkarjäär: karjäärinõustamine
- Kasulikud lingid
- Kontakt