Eesti Olümpiakomitee ja Coca-Cola rajavad kogukonnakeskustesse üle Eesti 12 võimlemis- ja jõulinnakut

16.05.2018
Tagasi
16.05.2018
Eesti Olümpiakomitee ja Coca-Cola rajavad projekti „Liikumine teeb erksaks“ raames liikumisharrastuse ja õuespordi arendamiseks kõigile huvilistele tasuta kasutamiseks üle Eesti 12 võimlemis- ja jõulinnakut.  

Taotlusi uue treeningpaiga rajamiseks laekus Eesti erinevatest omavalitsustest kokku 61. Konkurssi tulemusel valiti välja 12 asukohta 11 maakonnast, kuhu uued võimlemis- ja jõulinnakud rajatakse. Asukohtade valimisel peeti silmas nende ligipääsetavust, piirkonnas igapäevaselt aktiivselt aega veetvate inimeste arvu ja ka projekti  laiemat mõju ning väärtust kogukonnale.  

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa sõnul kujunes konkurss meeldivalt osavõturohkeks. „Laekunud 61 taotlust on selge viide sellele, et omavalitsused ja kohalikud kogukonnad peavad elanikkonna aktiivse ajaveetmise võimaluste arendamist oluliseks. Mul on hea meel, et  Eesti Olümpiakomitee koos Coca-Cola Fondiga on sellele omaltpoolt kaasa aitamas,“ ütles Sõõrumaa ja lisas: “Kõige selle juures on oluline, et rajatavad välijõusaalid on alati avatud ja tasuta kasutamiseks kõikidele huvilistele. Sellega oleme taaskord astunud sammukese edasi, et olla tervemad, tugevamad ja õnnelikumad.  Loodan, et sarnaseid omavalitsuste, riigi ja ka erasektori poolt käivitatud algatusi tuleb veel ning spordi ja liikumisharrastusega tegelemise võimalused paranevad kõikjal Eestis hoogsalt edasi.”. 

Coca-Cola Baltikumi avalike suhete juht Nele Normak avaldas samuti õnnestunud konkurssi üle heameelt. „Liikumisharjumuse vajalikkuse teadlikkust saab kõige efektiivsemalt tõsta kohaliku kogukonna ehk niinimetatud rohujuure tasandil. Lapsevanemad ja teised kohaliku kogukonna aktiivsed liikmed on parimad eeskujud noortele, mõistmaks liikumisharjumuse olulisust. Mul on hea meel, et nii paljud kogukonnad aktiivsed olid ja oma kodukohale paremaid sportimistingimusi soovisid.“ 

Projekti „Liikumine teeb erksaks“ raames toetab Coca-Cola Fond 2018. aastal võimlemis- ja jõulinnakute rajamist Eesti erinevatesse paikadesse kokku 42 000 euroga. Rajatavate treeningalade suurus on ca 81m2 ja need saavad olema lihtsa ülesehitusega, mis võimaldavad teha erinevaid võimlemise, venitus- ja jõuharjutusi, ning on sobilikud kasutamiseks kõigile.  

12 uut võimlemis- ja jõulinnakut paigaldatakse populaarsetesse ja käidavatesse ajaveetmiskohtadesse, kus need on kõigile soovijatele vabalt kasutada:

 • Haapsalu, Haapsalu linna staadioni ala
 • Kose, Kose keskuses staadioni lähistel asuv muruplats
 • Märjamaa, Märjamaa Gümnaasiumi territoorium
 • Paide, Kesklinna staadion
 • Pärnu, Pilli park Jaansoni rajal
 • Rakvere, Rakvere Reaalgümnaasiumi territoorium
 • Saue, Sarapiku terviserada
 • Sillamäe, Sillamäe raamatukogu kõrval asuv spordiväljakute ala
 • Toila, rannapiirkond
 • Tõrva, Tõrva gümnaasiumi park
 • Vormsi, Hullo külas asuva koolimaja territoorium
 • Võru, Vee tn spordiplatside juurde 

„Liikumine teeb erksaks“ on 2016. aastal alguse saanud Coca-Cola Fondi ja Eesti Olümpiakomitee koostööprojekt, mille raames toetatakse üle-eestiliste liikumisprogrammide läbiviimist. Kolme aastaga on „Liikumine teeb erksaks“ panustanud Eesti liikumisharrastusse kokku juba 139 000 eurot.