EOK sportlaskomisjoni uus koosseis aastateks 2020-2024 on selgunud

21.05.2020
Tagasi
21.05.2020

Kolmapäeva keskööl lõppes Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni uue koosseisu hääletus. Järgmisel neljal aastal esindavad Eesti spordi katusorganisatsiooni sportlaskomisjonis sportlaste seisukohti 22-st üles seatud kandidaadist üheksa enim hääli saanud sportlast.


EOK sportlaskomisjoni koosseis 2020-2024 on:

  • Gerd Kanter (kergejõustik)
  • Allar Raja (sõudmine)
  • Saskia Alusalu (uisutamine)
  • Ott Kiivikas (kulturism ja fitness)
  • Johanna Talihärm (laskesuusatamine)
  • Kert Toobal (võrkpall)
  • Matz Topkin (paraujumine)
  • Liis Kullerkann (võrkpall)
  • Annika Sakkarias (kergejõustik)

EOK president Urmas Sõõrumaa tänab sportlaskomisjoni eelmist koosseisu tehtud töö eest ning soovis uuele koosseisule jõudu tööle. „On oluline, et sportlaste esindajad komisjonis oleksid sportlaste endi poolt valitud, mitte määratud. Tahame, et sportlaste hääl kõlaks otsuste tegemisel kõvemini. EOK- s on sportlaste hääl olnud aastaid otsustamise juures ning meie ootus on, et ka iga alaliit peaks selle mudeli üle võtma ja kaasama sportlased otsustamisesse. Sportlaskomisjon on selleks suurepärane võimalus,“ ütles Sõõrumaa.

EOK projektijuht Natalja Inno sõnul oli konkurents sportlaskomisjoni seni tihedaim. „Kandidaate oli oluliselt rohkem kui eelmisel korral ning nii kandideerimisel kui ka hääletamisel tehti läbimõeldud valikuid – kandidaadid tõid välja teemad, millega soovivad komisjonis tegeleda, ning hääletavad sportlased said omakorda nendele platvormidele tuginedes teha oma valikud. Tunnustusena eelmisele koosseisule valiti kõik uuesti kandideerinud liikmed ka uude koosseisu ning on rõõm, et uues komisjonis on koos nii järjepidevust kandvad juba kogenud sportlaskomisjoni liikmed kui ka täiesti uued tulijad. Täname kõiki, kes kandideerisid, ning soovime sportlaskomisjoni uuele koosseisule edu,“ ütles Inno.

EOK sportlaskomisjoni said kandideerida sportlased, kes on viimase nelja aasta jooksul kuulunud Eesti koondise koosseisu, seisavad ausa mängu põhimõtete eest ning keda pole kunagi karistatud antidopingureeglite rikkumise eest. Kandidaadi esitamise võimalus oli kõigil alaliitudel, seekord sai iga alaliit uuendusena soovi korral esitada kaks kandidaati – ühe nais- ja ühe meessportlase. Kokku esitati 22 kandidaati 18 spordialalt. Seda on kolmandiku võrra rohkem kui eelmistel valimistel 2016. aastal, mil kandideeris sportlaskomisjoni vaid 14 sportlast ja hääletas 17 sportlast.

Komisjoni koosseisu valisid alaliitude poolt üles antud 26 erineva ala sportlased, kellest igaüks sai anda oma toetushääle seitsmele kuni üheksale kandidaadile. Esimest korda toimus hääletus elektrooniliselt.

EOK sportlaskomisjoni liikmed valitakse neljaks aastaks. Sportlaskomisjoni esimees kuulub ex officio EOK täitevkomiteesse ning sportlaskomisjon on esindatud ka EOK esindajatekogus kahe endi poolt valitud hääleõigusliku liikmega. Sportlaskomisjoni esimene korraline koosolek toimub 5. juunil.

EOK sportlaskomisjoni eesmärk on sportlaste huvide esindamine ja nende seisukohtade ning soovituste esitamine EOK-le. Komisjon tegeleb aktiivselt ausa mängu vaimus tegutsevate sportlaste õiguste kaitsmisega ning neile suunatud projektide algatamisega. EOK sportlaskomisjon loob ja hoiab sidemeid Rahvusvahelise Olümpiakomitee ning Euroopa Olümpiakomitee sportlaskomisjoniga, samuti teeb ettepanekud kohtunike esitamisel Rahvusvahelisse Spordiarbitraaži Kohtusse.

EOK sportlaskomisjoni 2016-2020 koosseisu kuulusid esimees Gerd Kanter (kergejõustik), Allar Raja (sõudmine), Johanna Allik (uisutamine), Karl-Martin Rammo (purjetamine), Keit Jaanimägi (paraujumine), Kert Toobal (võrkpall), Ott Kiivikas (kulturism ja fitness) ja Raio Piiroja (jalgpall).