EOK teenetemärgi pälvisid kuus sporditegelast

18.05.2018
Tagasi
18.05.2018
Eesti Olümpiakomitee andis tänasel täiskogul üle teenetemärgid kuuele sporditegelasele nende panuse eest Eesti olümpia- ja spordiliikumise arendamisel. 

EOK kõrgeima tunnustuse, Eesti Olümpiakomitee teenetemärgi pälvisid:

  • Kaiu Kustasson - kauaaegne Pärnumaa spordijuht
  • Peeter Mardna - spordiarst, antidopingu eestkõneleja
  • Meelis Milder - pikaajaline EOK toetaja
  • Agnes Mägi - kauaaegne spordiarst
  • Gunnar Press - spordiajakirjanik, olümpia- ja aastaraamatute peatoimetaja
  • Väino Treimann - kiiruisutamise treener

Eesti Olümpiakomitee pikajalise toetaja Meelis Milderi sõnul on omistatud tunnustus igal juhul eriline. “Kindlasti pean oluliseks rõhutada, et esmajärjekorras on see on tunnustus ja märkamine Baltikas ja Montonis töötavatele andekatele inimestele, kelle panus on olnud aluseks edukaks ja pikaajaliseks koostööks Eesti Olümpiakomiteega. Tänan enda ja oma kolleegide nimel Eesti Olümpiakomiteed omistatud tunnustuse eest ja antud võimaluse eest panustada olümpialiikumisse.”.

EOK president Urmas Sõõrumaa: “EOK teenetemärgi näol on tegemist EOK kõrgeima tunnustusega, mis omistatakse panuse eest Eesti olümpia- ja spordiliikumise arendamisesse. Tänased laureaadid on kõik inimesed, kelle tegevus spordivaldkonnas on olnud silmapaistev, väärtus loov ja teedrajav. Aitäh veelkord laureaatidele panuse eest Eesti spordi ja olümpialiikumise arengusse panustamise eest.”

EOK annab teenetemärke välja alates 2006. aastast ja selle on pälvinud 62 inimest.