Galerii: Nike esitles sportlaste võistlusvormi Tokyo olümpiamängudeks

17.06.2021
Tagasi
17.06.2021

Täna esitlesid olümpiasportlased, maadleja Epp Mäe, tõkkejooksja Rasmus Mägi, paarisaerulise neljapaadi liikmed Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Jüri-Mikk Udam ja Tõnu Endrekson, kaugushüppaja Ksenija Balta, mitmevõistlejad Janek Õiglane ja Grit Šadeiko, maratoonar Roman Fosti ja sulgpallur Kristin Kuuba Eesti olümpiadelegatsiooni ametlikku Nike võistlusvormi Tokyo 2020 suveolümpiamängudeks. Lisaks demonstreeriti medalidressi ning vabaajarõivaid.


Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa märkis võistlusvormi esitlusel, et koostöö Nike’iga on toiminud juba 2007. aastast ning EOK väärtustab seda kõrgelt. „Nike’i tööd iseloomustavad innovaatilised lahendused ning Nike töötajate inimlikkus ja vastutulelikkus. Mul on väga hea meel, et meie keskel on head ja andekad inimesed, kes selle kollektsiooni ellu tõid,“ ütles Sõõrumaa.

Toetudes aastatepikkusele teadustööle on Nike loonud rõivad, mis toetavad sooritust, arvestavad sportlase ja ala spetsiifikaga ning lasevad ilma ühegi segava faktorita täielikult keskenduda võistlusele ja sooritusele.

„Olümpiamängude eel tullakse alati välja millegi uue ja innovaatilisega. Tokyo suveolümpiamängud ei erine sellest. Meie tipud teavad väga hästi, et Nike paneb võistlusvormi valmistades tööle kõige uuenduslikumad tipptehnoloogiad, et pakkuda parimat varustust, mis toetab sportlaste sooritust. Tokyo olud ei ole kerged ning seetõttu on meie riided hingavamad, kergemad ning elastsemad, et sportlasel oleks parem liikuda. Väga tähtis on ka visuaalne pool – meie dressidel on huvitav triibuline muster, mis lisab sportlase liikumisele visuaalse dünaamika, ütles Nike esindaja Eestis, AS Jalajälg juhatuse liige Rainer Tops.  

Tõkkejooksja Rasmus Mägi sõnul oli ootus uut kollektsiooni näha suur. „Väga väärikas, ilusad värvid ning kindlasti mugav kollektsioon!“ hindas Mägi.

Tokyo 2020 suveolümpiamängudeks valmistatud Eesti olümpiadelegatsiooni Nike kollektsiooni vabaajarõivad tulevad Nike ja Sportlandi kauplustes müüki alates tänasest.  Tokyo olümpiamängud toimuvad 23. juulist 8. augustini.

 Vaata ka kollektsiooni tõkkejooksja Rasmus Mägi ja vehkleja Katrina Lehise seljas!  Fotode autor: Kristjan Taal.