Katrina Lehis avas Eesti medaliarve!

24.07.2021
Tagasi
24.07.2021
Eesti medaliarve on Tokyo suveolümpiamängudel avatud kui epeevehkleja Katrina Lehis võitis naiste individuaalturniiril pronksmedali.

Lehis alustas individuaalturniiri 11:10 võiduga lisaminutitel poolatar Ewa Trzebinska vastu, misjärel alistas eestlanna 1/8-finaalis itaallanna Mara Navarria 15:10. Veerandfinaalis võitis Lehis Rossella Fiamingot 5:7. Poolfinaalis jäi Lehis alla hilisemale hõbemedalistile rumeenlanna Ana Maria Popescule, kes pääses 15:11 võiduga üle eestlanna finaali. Pronksmedalimatšis alistas Lehis Venemaa olümpiakomitee esindaja Aizanat Murtazajeva 15:8. Julia Beljajeva sai 7. koha, Erika Kirpu oli 25.

Ujuja Kregor Zirk parandas 400 m vabaltujumises endale kuuluvat Eesti rekordit enam kui sekundi võrra (3.47,05). Tulemus andis eestlasele 15. koha.

Olümpiamängude ajaloos esimese eestlasena ratsutamises osalenud Dina Ellermann oma hobuse Donna Annaga kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud ja leppis oma grupis üheksanda kohaga kümne võistleja seas. Ellermann ja Donna Anna kogusid oma esituse eest 65.435 protsendipunkti, mis andis B-grupis kümne võistleja seas üheksanda koha.

Tennisist Anett Kontaveit kaotas avaringis kreeklannale Maria Sakkarile 5:7, 2:6. Jalgratta grupisõidus oli Tanel Kangert 48. (10.12 kaotust võitjale Richard Carapazilile), Peeter Pruus katkestas.

25. juulil on eestlastest võistlustules esimesena Eesti paarisaeruline neljapaat (Karpar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Jüri-Mikk Udam) , kes püüab Eesti aja järgi kell 5.40 algavast vahesõidust finaalikohta. Ujumises tulevad basseini Kregor Zirk 200 m vabaujumise eelujumises ning Eneli Jefimova 100 m rinnuliujumise eelujumises. Jätkuvad sulgpalli alagrupimängud, kui Raul Must kohtub Eesti aja järgi kell 8 hommikul Hiina sulgpalluri Long Cheniga.

Eesti aja järgi kell 6 alustavad olümpiaregatti ka purjetajad, eestlastest on RS:X klassis võistlemas Ingrid Puusta ja Laser-klassis Karl-Martin Rammo.