Marta Ossipova kvalifitseerus noorte olümpiamängudele

06.07.2018
Tagasi
06.07.2018

Maailma Karate Föderatsioon edastas kinnituse, et karateka Marta Ossipova on kvalifitseerunud oktoobris Buenos Aireses toimuvatele noorte olümpiamängudele.

Perioodil 26.06.2017 - 30.06.2018.a toimunud kuuel kvalifikatsioonivõistlusel osales kaalukatekoorias (kuni 59kg) kokku 115 sportlast, kelle seast kaheksa edukamat tagasid pääsu noorte olümpiamängudele, nende seas ka Marta Ossipova. 

Marta Ossipova treeneri Aleksandr Zõkovi sõnul kulges pikk valiktsükkel vahelduvalt. "Võimaluse kvalifitseerumisele loota andis valiktsükli esimesel võistlusel Marta saavutatud kolmas koht. Samas tuli sekka ka võistlusi, kus kõik kõige paremini ei õnnestunud. Marta unistus ja suureks eesmärgiks on olnud võistlemine olümpiamängudel. Et esimene võimalus olümpiahõngust osa saada juba nii ruttu avaneb on loomulikult meeldiv ja kindlasti annab see Martale juurde uut motivatsiooni ja indu. Praegu jätkame ettevalmistust vastavalt planeeritule ja loodame, et kõik sujub hästi nii treeningutel, kui ka võistlustel.", rääkis treener Aleksandr Zõkov. 

Karate on uus olümpiaala, mis on esmakordselt noorte olümpiamängudel kavas sellel aastal toimuvatel mängudel Buenos Aireses. Ametlik olümpiadebüüt on karatel Tokyo 2020 olümpiamängudel. 

Varasemalt on Eestile noorte olümpiamängudel koha lunastanud iluvõimleja Adelina Beljajeva, vibulaskja Hendrik Õun, sõudja Greta Jaanson, maadleja Viktoria Vesso ning korvpalli U18 3×3 noormeeste ja neidude võistkonnad. 

Iga nelja aasta tagant toimuvad noorte olümpiamängud peetakse tänavu 6.-18. oktoobril Argentiinas Buenos Aireses, kuhu oodatakse ligi 4000 sportlast vanuses 15-18. Suviste noortemängude kavas on 32 spordiala.