Olümpiafestivali kolmas päev: Eesti avas medaliarve, Ott tegi vanaemale sünnipäevakingituse

27.07.2022
Tagasi
27.07.2022

Slovakkias Banska Bystricas toimuval noorte olümpiafestivalil avas Eesti medaliarve kui odaviskaja Heti Väät võitis hõbemedali.

16-aastane Väät viskas finaalis tulemuse 49.95. „Ei oodanud üldse, et sellise tulemusega saan medalile. Olin terve võistluse väga närvis, kuid olen nüüd üliõnnelik,“ ütles Väät. Kuldmedali võitis Soome odaviskaja Rebecca Helimarkka, kes viskas isikliku rekordi 51.69. Pronksmedali teenis samuti isikliku tippmargi 49.03 visanud Ungari sportlane Greta Illyes.

Naiste 100 meetri finaalis sai Miia Ott ajaga 12,18 seitsmenda koha. Ott jookseb juba neljapäeva hommikul 200 meetri poolfinaalis, sinna pääses ta täna õnneliku kaotajana ajaga 25,38. „Vanaemal oli eile sünnipäev ja mõtlesin, et tahaks talle hea sünnipäevakingi teha ning jõuda 100 meetris  TOP10 sekka. Nii juhtuski,“ ütles Ott.

„Miia saab siit väga-väga hea kogemuse. Ta kordas eeljooksu aega 12,18. Arusaadav, et 200 meetri jooksust on tal jalg väsinud, aga ta on väga tubli,“ ütles Oti treener Urmas Põldre.

Meeste 110 meetri tõkkejooksus jooksis Steven Leppoja uue isikliku rekordi 13,95 ning pääses sellega neljapäeval kell 18.50 toimuvasse finaali. Kolmikhüppaja Ruth Mary Onga sai kolmikhüppes kirja 11.55 ning lõppvõistlusele ei pääsenud.

Eesti judokatest sai Anna Liisa Nurm kehakaalus kuni 57 kg seitsmenda koha, Randy Nagel kaotas kuni 73 kg klassis avaringis.

Pallimängude individuaalturniirid on eestlaste jaoks lõppenud. Tennises langes 16 parema seas konkurentsist Samuel Mandelkorn, kes kaotas Läti tennisistile Arturs Zagarsile 3:6, 1:6. Sulgpalliturniiril läks eriti õnnetult Emilia Šapovaloval, kes andis poolatar Maja Jankole kaheksandikfinaalis nõnda kõva lahingu, et vigastas oma põlve.

Šapovalova viidi igaks juhuks ka Banska Bystrica haiglasse kontrolli, kuid pikemad uuringud ootavad ees Eestis. „Teises geimis hüppasin palli järgi ja hüppasin veidi valesti, et tegin põlvele väga haiget. Praegu valutab põlv väga palju, nii kahju, et niimoodi juhtus,“ ütles Šapovalova pärast tervisekontrolli.

Ujumises pääses 100 m liblikujumises poolfinaali Kirke Madar, kes sai ajaga 1.04,27 16. koha. Miriam Jürisoo oli 26.

Poiste 4×100 m vabalt eelujumises said Kennert Jõgis, Ilja Alimov, Artjom Alteberg, Nikita Kazarevski 11. koha ajaga 3.37,38. Seejärel olid stardivalmis 4×100 m vabaujumises tüdrukud Kirke Madar, Egle Salu, Mirtel Merimaa, Miriam Jürisoo, kes ujusid välja 12. koha ajaga 4.02,72.

Eesti noorsportlased on nüüdseks 16 suviselt olümpiafestivalilt võitnud kokku 13 kuldmedalit, 10 hõbemedalit ja 11 pronksmedalit, kergejõustiklastest on medalirõõmu maitsnud Meelis Tammre (hõbe, 2000 m takistusjooks), Margus Hunt (kuld, kettaheide), Evelin Sosnovski (hõbe, 400 m tõkkejooks), Kaire Leibak (kuld, kaugus- ja kolmikhüpe), Ebe Reier (kuld, 200 m jooks), Raine Kuningas (hõbe, odavise), Liina Laasma (kuld, odavise), Rasmus Mägi (pronks, 400 m tõkkejooks), Hans-Christian Hausenberg (hõbe, teivashüpe), Ken-Mark Minkovski (hõbe, kaugushüpe), Jekaterina Mirotvortseva (kuld, 5000 m käimine).