Olümpiafestivali teine päev: Andreas Kase sai sprindis neljanda koha, Miia Ott jõudis finaali

26.07.2022
Tagasi
26.07.2022

Slovakkias Banska Bystricas toimuval Euroopa noorte olümpiafestivalil näitasid taas väga häid tulemusi sprinterid. Andreas Kase sai 100 meetri finaalis neljanda koha, homme võtab finaalis koha sisse ka naissprinter Miia Ott.

16-aastane Andreas Kase parandas finaalis isiklikku rekordit veelgi, joostes 100 meetrit ajaga 10,80. „Start oli hea, lõpus tõmbasin õla täiega ette, et saaks parema koha. Kolmas koht pole praeguse taseme suhtes väga ebarealistlik, aga olen selle tulemuse üle rõõmus. Oli väga tore võistelda Euroopa tippudega,“ rõõmustas Kase.

15-aastane Miia Ott pääses naiste sprindis kolmanda ajaga finaali, joostes hooaja parima tulemuse 12,11. „Olen enda tulemusega väga rahul ning kindlasti on kodused ka minu üle väga õnnelikud. Finaaliks kõrgeid lootusi ei pane, tahaks joosta aja alla 12,20,“ ütles Urmas Põldre õpilane. Finaal peetakse homme Eesti aja järgi kell 20, otseülekannet saab vaadata võistluste kodulehekülje vahendusel: https://eoctv.org/live

Kergejõustiklastest oli täna veel võistlustules Kristjan Erik Kalling ja Livia Filipozzi. Filipozzi sai 400 meetri tõkkejooksus ajaga 65,35 11. koha. Kalling ei saanud kuulitõuke finaalvõistlusel kolme katsega tulemust kirja.

Sulgpallis pääses alagrupist edasi Emilia Šapovalova, kes sai ühe võidu ja ühe kaotuse kõrval teise võidu. Šapovalova alistas grusiini Elisabed Zumbulidze 21:18, 22:20. Noormeeste seas andis Andrei Schmidt haigestumise tõttu loobumisvõidu ning tema individuaalturniir on läbi.

Olümpiafestivali avastardi tegid jalgratturid, keda temposõidus segas vahelduvalt pidev vihmasadu. Meeste temposõidus sai Eesti parimana Henri Arjus 16. koha, Ron Rooni oli 26. ja Richard Ründva 53. Naiste temposõidus sai Zlata Broniševskaja 28. koha, Maria Treier oli 33. ja Natali Nora Nigul 53.

„Olümpiafestival on selles mõttes tänuväärne üritus, et meil puudub võrdlusmoment Euroopa sportlastega ning nüüd saime teada, kus me võrreldes nendega oleme. Neljapäeval toimuvas grupisõidus võib kõike juhtuda,“ rääkis ratturite treener Andre Aduson.

Ujujatest pääses poolfinaali 200 meetri rinnuliujumises Mirtel Merimaa, kes sai ajaga 2.40,53 14. koha. Egle Salu sai eelujumises 24. koha. 4x100 meetri vabaltujumise segateates püstitasid Kennert Jõgis, Ilja Alimov, Miriam Jürisoo ja Kirke Madar uue Eesti noorte rekordi ajaga 3.46,53. Artjom Alteberg lõpetas 200 m kompleksujumises 30. kohal. 100 m vabaltujumises sai Kennert Jõgis 35. koha, Ilja Alimov oli 40.

Homme alustavad olümpiafestivali judokad, lisaks on võistlustules kergejõustiklased, ujujad, sulgpallur Emilia Šapovalova ja tennisist Samuel Mandelkorn. Eesti koondise info leiab EOK kodulehelt https://eok.ee/banska-2022. Põnevat sisu leiab olümpiafestivali ajal ka Team Estonia Instagramist @team.estonia.

25.-30. juulini Banska Bystricas toimuval suvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil osaleb 40 Eesti sportlast vanuses 14-18 aastat kuuel alal: kergejõustik, jalgrattasõit, judo, sulgpall, tennis ja ujumine. Sportlasi saadab 20-liikmeline taustajõudude tiim, koondist riietab Nike.