Olümpiapäeval saab MM-hõbedate juhendamisel kurlingut mängida ja Getter Jaanit kuulata

10.06.2024
Tagasi
10.06.2024

Neljapäeval, 13. juunil toimub Jõhvis „TV10 olümpiastarti!“ hooaja finaaletapi raames olümpiapäev. Kell 16 Heino Lipu staadioni ääres algaval olümpiapäeval saavad igas vanuses huvilised end proovile panna erinevatel spordialadel ning kuulata Getter Jaani kontserti.


Tahad oma silmaga imetleda olümpiamedaleid või võita ise tubli sportimise eest medal? See kõik on võimalik 13. juunil Jõhvis toimuval Olümpiapäeval.

Olümpiapäeval osaleja ei pea olema üdini sportlik, vaid Olümpiapäeva põhimõte on tutvustada erinevaid spordialasid ning panna inimesed liikuma. Näiteks saab õppida rulasõitu, tutvuda taekwondo põhitõdedega, mängida nii korvpalli, käsipalli sulgpalli kui palju muud! Vehklemise alal saavad kõik võimaluse tunda ennast olümpiavõitjana teineteise vastu veheldes. 

Pere kõige pisemad, kuni seitsmeaastased lähevad kell 18 rajale tillujooksus, kus iga osaleja saab kaela spetsiaalse medali. Lastele avatud kergejõustikualal on võimalik hüpata hoota kaugust ja teivast, joosta tõkkeid ning visata palli. Spetsiaalselt tutvustatakse ka paraolümpiasporti - igaüks saab aduda, kuidas on võimalik sportida siis kui ei saa joosta või hüpata nagu terved inimesed. 

Kuigi väljas pole külmakraade, saab lähemat tutvust teha ka talialadega. Nimelt saab võtta kätte harja ning nühkida kurlingualal kivisid nagu olümpiahallis! Seda kõike aga värskete medalistide, kurlingu MM-hõbedate Marie Kaldvee ja Harri Lille juhtimisel. Lill oli mullu ka Võrus noori kurlingumängijaid juhendamas.


“Suureks osaks minu enda sportlaskarjääri arenemise juures on olnud minu osalemine rahvusvahelistes noortelaagrites nii sportlase kui treenerina. Minu jaoks on noorte ja laste õpetamine sellise ürituse raames suuremas plaanis võimalus minul spordile anda midagi tagasi. Mul on alati hea meel näha seda entusiasmi ja rõõmu laste nägudel, kui nad põrandakurlingut proovivad. Seega osalen alati sellistel üritustel, kui vähegi võimalik,” räägib Lill.

Mõistagi ei unusta me peagi algavaid Pariisi suveolümpiamänge. Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Spordi-ja Olümpiamuuseumi ühisel alal saab uudistada olümpiamaskotte ja -tõrvikuid ning meisterdada ise endale meeneid.

Päeva jooksul loositakse kõigi osalejate vahel välja põnevaid auhindu. Õhtu lõpetab Getter Jaani kontsert ning toimub ka pidulik „TV10 Olümpiastarti“ hooaja finaaletapi avamine.