Olümpiavärav Tallinna Lennujaamas pälvis Muuseumiroti auhinna

07.02.2024
Tagasi
07.02.2024
Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ja Eesti Olümpiakomitee koostöös valminud Olümpiavärav Tallinna Lennujaamas pälvis Muuseumiroti auhinna.
Tematiseeritud ala pakub lennu ootamisel nii hariduslikke elemente kui käed-külge-tegevusi igas vanuses reisijale nii eesti kui inglise keeles. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juhi, Siim Randoja sõnul oli nende eesmärk mitte ainult luua näitust, vaid midagi, mis pakuks lennujaama külastajatele meeldejäävat muuseumikogemust. "Idee oli edasi anda killukest seda, mida spordimuuseumis igapäevaselt kohapeal kogeda saab," selgitas Randoja.

Olümpiavärav, mis asub lennuväravas nr 8, käsitleb Eesti ja eestlaste osalust olümpial aegade jooksul kui ka 2024. aasta Pariisi olümpiamängude ootuses. Samuti leiab mitmeid käed-külge tegevusi, sealhulgas saab proovida olümpiavõitja Gerd Kanteri väljakutset reaktsiooniseinal, kus kunagine tippsportlane ise on ka oma rekordtulemuse teinud.

“Usume, et eelmisel aastal oluliselt kasvanud muuseumipiltetite müük on osaliselt kindlasti tingitud sellest, et needsamad inimesed, kes tänu sellele projektile meie olemusest teada on saanud, jõudsid ka nüüd meile Tartusse muuseumisse,” lisas Randoja.

Olümpiateemalise lennuvärava spordimuuseumi projektitiimi kuulusid Siim Randoja, Ingris Suvi, Kaarel Antons ja Rait Männik. Kaasa aitas Eesti Olümpiakomitee, kellega koos lennuvärava projekt üldse võimalikuks sai ja ala aitas atraktiivseks kujundada Neway.