Video: EOK esitles Team Estoniat

11.11.2021
Tagasi
11.11.2021

Eesti Olümpiakomitee esitles neljapäeval Kultuurikatlas Eesti tippspordi toetamise süsteemi Team Estonia, mille eesmärk on olümpiamängudel ja teistel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel medalite võitmine. Team Estoniasse kuulub olümpiaaladelt ja mitteolümpiaaladelt 250 sportlast ning viie pallimänguala koondislased.Team Estonia eesmärgid:

  • Jätkusuutlik tippspordi toetamise süsteem, mis on keskselt koordineeritud, pakub kvaliteetseid tugiteenuseid ja rahastust kõrgetasemeliste tulemuste saavutamiseks rahvusvahelises tippkonkurentsis;
  • Tippspordi positiivne hindamine ühiskonnas, avaldades laiemalt positiivset mõju elanikkonna sportimisele ja liikumisaktiivsusele;
  • Läbi tiitlivõistluste medalite rahvale positiivsete emotsioonide pakkumine ning Eesti riigi tuntuse tõstmine.


EOK president Urmas Sõõrumaa sõnul aitab Team Estonia Eesti senist spordisüsteemi täiustada ning pakkuda rohkem võimalusi sportlastele ja koondistele. „Team Estoniat vajame nii rahvusliku uhkuse kui eeskujude jaoks. Team Estonia võimaldab sportlastel valmistuda veelgi kvaliteetsemalt rahvusvahelisteks tiitlivõistlusteks. Kuid see annab ka selge sõnumi lootustandvatele noortele, meie järelkasvule – kui olete tõeliselt andekad ja töökad ning riskite valida profispordi, siis me hoolitseme teie eest!“ ütles Sõõrumaa. 


Team Estonia kogueelarve 2022. aastaks on 6,5 miljonit eurot. „Olümpiaalade sportlased saavad sarnaselt varasemaga olümpiaettevalmistuse toetusi, aga tänu Team Estoniale on võimalik nii osasid sportlaseid kui ka koondiseid täiendavalt toetada. Lisaks toetatakse 5 pallimänguala ja 5 mitteolümpiaala koondiste ettevalmistustegevust. Kõikidele Team Estonia sportlastele on tagatud tugiteenused, mille süsteemi väljatöötamine on üks Team Estonia prioriteete,“ selgitas Team Estonia koordinaator Raido Mitt

Tokyo olümpiamängudel kuldmedali võitnud epeevehkleja Erika Kirpu sõnul on Team Estonia süsteemsest tegevusest juba kasu olnud. „Läbi Team Estonia tunnen tuge ja toetust ning seda, et ma pole üksi ning keegi hoolitseb minu eest. Tänu Team Estonia tegevusele saime naiskonnaga käia Kaasanis laagris ning valmistuda olümpiamängudeks ka kohapeal Saku eellaagris,“ lisas Kirpu.  

Rohkem infot Team Estonia tegevuse kohta saab lugeda veebiaadressil www.teamestonia.ee 


EOK ülekande teemad: 

I osa – Miks meil on vaja Team Estoniat? (Paneelis EOK president Urmas Sõõrumaa, kettaheite olümpiavõitja ja treener Gerd Kanter, spordibioloog Kristjan Port)

II osa – Mis on Team Estonia? (Paneelis EOK asepresident ja tippspordikomisjoni esimees Erich Teigamägi, sõudmise olümpiapronks ja EOK sportlaskomisjoni liige Allar Raja, EOK turundusjuht Margus Kiiver)

III osa – Kuidas Team Estonia toimib? (Paneelis Team Estonia koordinaator Raido Mitt, Spordimeditsiini Sihtasutuse juht ja ortopeed Mihkel Mardna, Eesti Võrkpalliliidu peasekretär Helen Veermäe)

IV osa – Kuidas Team Estonia täidab ära sportlased vajadused? (Paneelis krossisõitja Tanel Leok, sprinter Karl Erik Nazarov, Eesti Võimlemisliidu peasekretär Natalja Inno)

V osa -  Mida tähendab Team Estoniasse kuulumine tippsportlasele ja spordifännile? (Paneelis epeevehklemise olümpiavõitja Erika Kirpu, maadluse MM-hõbe ja Euroopa meister Epp Mäe, Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn)