Täiendatud: ROK kinnitas Tokyo olümpiamängude uue toimumisaja

24.03.2020
Tagasi
24.03.2020
Rahvusvaheline Olümpiakomitee ja Tokyo olümpiamängude korralduskomitee kinnitasid 2020. aasta juulis algama pidanud suveolümpia edasilükkamise Covid-19 viiruse levikust tulenevalt muutunud olukorra tõttu. Mängud peetakse 2021. aastal 23. juulist 8. augustini.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa lausus olümpiamängude edasilükkamise kinnituse kohta, et iga konkreetne uudis teadmatuse olukorras on teretulnud. „Nüüd on kõigile selge pilt ja kõik saavad oma edaspidises tegevuses lähtuda sellest infost. Nagu iga otsuse puhul, on ka antud juhul neid, kellele see otsus aitab ehk isegi kaasa, ning neid, kellele annab mõtteainet. Näiteks võib-olla mõni noorem sportlane jõuab vahepeal natuke turja kasvatada või keegi, kes vigastusest paranemas, saab aega juurde. Neil, kes plaanisid Tokyo olümpiamängudega sel suvel lõpetada oma tippsportlaskarjääri, tuleb mõelda, kas neil jätkub vaimu- ja hingejõudu olla aasta pärast sama heas vormis nagu nad praegu kavatsesid olla. Kokkuvõttes on otsus tervitatav, sest tõi selgust paljudele,“ ütles Sõõrumaa. 

Eesti Olümpiakomitee spordidirektor ja olümpiadelegatsiooni juht Martti Raju ütles, et ettevalmistus mängudeks jätkub edasilükkamisest hoolimata samamoodi nagu seni. „Tuleb edasi treenida ning pidada kvalifikatsioonivõistlused - pooled olümpiakohad on ju veel jagamata. Meie põhirõhk on sellel, et sportlased saavad jätkata treenimist Tokyo mängudeks ning Audentese Spordikeskuses ja Pärnu Kalevi Sõudebaasis on seda ideaalne teha. Ülejäänud juhtnööre ootame ROKilt,“ ütles Raju. 

ROKi ametliku avalduse Tokyo mängude edasilükkamise kohta leiab ROKi kodulehelt.


30. märtsil avaldati olümpiamängude uus toimumisaeg - 23. juuli kuni 8. august 2021. Avaldust saab lugeda ROK-i kodulehel.