Selgusid „Spordisõber 2024“ laureaadid

25.03.2024
Tagasi
25.03.2024

Kultuuriministeerium ja EOK kuulutasid pidulikul tänuüritusel välja „Spordisõber 2024“ aunimetuse pälvinud ettevõtted ja eraisikud: Amserv, Cronimet, Lenne, LHV, Piletilevi, Ramirent, Rõngu Pagar, Valga Puu, Even Tudeberg, Vallot Mangus.


Tänuauhinnad – kunstnik Kalli Seina klaasskulptuuri – andsid ühiselt Tallinna Teletornis üle Eesti Vabariigi kultuuriminister Heidy Purga ja Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa.  

Kultuuriminister Heidy Purga tunnustas kõiki ettevõtteid ja inimesi, kes on panustanud Eesti sportlastesse ja sportlikku Eestisse. „On suur rõõm, et sporti jõuab üha enam eraraha. Tänan kõiki spordisõpru, kellest paljud on juba aastaid toetanud meie sportlasi, spordisündmuste korraldajaid ning liikumisharrastuse edendamist. Väikeses riigis, nagu seda on Eesti, peame panustama koos ja ühiselt, sest spordi, meie riigi ühe olulise visiitkaardi, toetamine on meie ühiskonna ühine vastutus,“ ütles minister.

EOK president Urmas Sõõrumaa sõnul on Spordisõber tänuväärne ettevõtmine, sest tunnustust vajavad tegelikult kõik need, kes sporditegijatele õla alla panevad. „Sügav kummardus teile kõigile, kes leiavad enda hinges koha, et sporti toetada ja kaasa elada,“ ütles Sõõrumaa.  

Spordisõbra laureaat, Amservi tegevjuht Rene Varek ütles, et ettevõtjad ei toeta sporti tunnustuse pärast. „Pai saada on alati väga meeldiv, aga veelgi vahvam ja emotsionaalselt rahuldustpakkuvam on näha rõõmsate silmadega naerusuised noori sportlasi. Aitäh selle tunnustuse eest!“

Spordisõber 2024 laureaadid on:

  • Amserv (esitaja Eesti Jahtklubide Liit) – Amservi kindlale panusele saavad täna toetuda kaheksa erinevat jahtklubi, purjeseltsi, - kooli ja - tiimi üle Eesti. Nad ise ütlevad - "Purjetamine on osa Amservi DNA-st!"
  • Cronimet (esitaja Eesti Võrkpalliliit) – Cronimet on spordi suurtoetaja, kes on leidnud tee nii Eesti klubivõrkpalli, Rally Estonia, ratsaspordi kui palju teiste alade toetuseks. Spordis on kompromissitu täpsus ja pühendumus väga olulised, need on omadused, milles Cronimet järelandmisi ei tee.
  • Lenne (esitaja Eesti Sulgpalliliit) -  Lenne on tõeline sulgpalli visionäär ja edendaja.  2022. avati Lenne toetusel sulgpallikeskus, mis on oma 16 väljakuga Euroopas ainulaadne. Lisaks sellele on Lenne olnud oluline toetaja Eesti sulgpallile, olles valmis rahaliselt panustama selle spordiala ja mängijate arengusse.
  • LHV (esitaja Eesti Jalgpalliliit) – Eesti oma pank LHV on olnud jalgpalliliidu ja Eesti koondise peatoetaja alates 2010. aastast. LHV on rõhutanud, et Eesti pank toetab Eesti jalgpalli, mis kannab erilist sotsiaalset vastutust. Üks hea näide toetusest on ainulaadne LHV jalgpallikaardi toetussüsteem, millega toetab LHV rohkem kui sadat üle Eesti asuvat jalgpalliklubi.
  • Piletilevi (esitaja Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon) – Piletilevi annab hoogu tublidele Eesti laskesuusatajatele, olles ELSF suurtoetaja ning aktiivne koostööpartner.
  • Ramirent (esitaja Eesti Korvpalliliit) - Ramirent Baltic AS on Eesti Korvpalliliidu  pikaajaline suurtoetaja, kes mõtleb spordiala arengu peale. Lisaks ollakse partner Eesti kahevõistluse ja suusahüpete koondisele ning erinevatele jalgpalliklubidele.
  • Rõngu Pagar (esitaja Kunnar Zirk) – abivalmis pereettevõte Rõngu Pagar on toetanud aastate jooksul palju kohalikke ja maakondlikke spordisündmuseid ning on teist korda olümpiale pääsenud ujuja Kregor Zirki tubli toetaja 2017. aastast.
  • Valga Puu (esitajad Eesti Jalgratturite Liit ja Klubi Tartu Maraton) - Valga Puu motoks on: "Sportlik eluviis koos positiivse mõtlemise ja terve vaimsusega on edasiviiv jõud". Noorte spordiprojekte toetades investeeritakse terve Eesti tulevikku. Alates 2022. aastast on Valga Puu  erinevate spordiprojektide toetaja, lisaks antakse abikäsi Barrus/Võru VK võrkpallinaiskonnale, üle 60-aastase väärika ajalooga Tartu Suusamaratonile ja erinevatele Lõuna-Eesti jalgpalliklubidele.
  • Even Tudeberg (esitaja Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon) – endise tipplaskesuusatajana aitab Even täpselt sihtida ning annab hoogu laskesuusatamise õhkrelvade noortesarjale.
  • Vallot Mangus (esitaja Tartu Spordiliit) – Vallot Manguse eestvedamisel rajati 2023. aastal Tartusse Baltimaade unikaalseim ja suurim võrgualade spordikeskus NET Spordihall. Lisaks on Mangus toetanud pikaajaliselt Tartu ja Lõuna-Eesti korvpalli, võrkpalli, jalgpalli ning erinevate alade sportlasi. 

„Spordisõber“ on Kultuuriministeeriumi ja Eesti Olümpiakomitee poolt 2019. aastal ellu kutsutud traditsioon spordi toetajate tunnustamiseks. Spordisõbra tiitliga tänatakse neid, kes on oluliselt toetanud spordi- ja liikumisharrastuse valdkonda, hoogustanud spordi- ja liikumissündmuste toimumist ning seeläbi ka ühiskonna arengut laiemalt.

Ürituse fotod saab alla laadida siit: (Autor: Erlend Štaub/EOK)