Eesti spordirahvas tänas valge kaardi päeval meditsiinitöötajaid

06.04.2020
Tagasi
06.04.2020

Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel tänas Eesti spordirahvas 6. aprillil tähistatava rahvusvahelise valge kaardi päeva raames sõnumiga #aitähmeedikud kõiki Eesti meditsiinitöötajaid, kes on koroonaviiruse vastases võitluses esirindel.

Meditsiinitöötajad võtavad ränktõsises olukorras enda peale suurima löögi ja vastutuse ning on meie kõigi lootuste kandjaks, et see keeruline ja valus aeg saaks võimalikult kiiresti mööda.

EOK president Urmas Sõõrumaa sõnul on meedikud tegemas üliinimlikke jõupingutusi kõige raskemates tingimustes. “Inimese suurim voorus on empaatia. Oleme tänulikud, et teie, meedikud, seda meile kõigile kiirgate ja hoolitsete meie kõige tähtsama vara – tervise eest,” ütles Sõõrumaa.

Valgel kaardil saatsid #aitähmeedikud sõnumi sotsiaalmeedias paljud tippsportlased, nende seas freestyle-suusatamise maailmameister ning noorte olümpiavõitja Kelly Sildaru, odaviske MM-hõbe Magnus Kirt, kahekordsed individuaalsed epeevehklemise maailmameistrid Julia Beljajeva ja Nikolai Novosjolov, maadluse MM-pronks Epp Mäe, autoralli maailmameister Martin Järveoja, Eesti meeste võrkpallikoondise kapten Kert Toobal, F1 noortetiimi kuuluv Jüri Vips. Karjääri juba lõpetanud sportlastest tänasid meedikuid näiteks kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter, kolmikhüppe olümpiavõitja Jaak Uudmäe, purjetamise OM-hõbe-ja pronksmedalistid Tõnu ja Toomas Tõniste, kahekordne vasaraheite OM-pronks Jüri Tamm, kahevõistluse OM-pronks Allar Levandi, Eesti jalgpallikoondise legendid Martin Reim ja Mart Poom ja paljud teised.  

6. aprilli tähistamise algatasid Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja ÜRO nime all International Day of Sport for Development and Peace. See päev keskendub spordi võimele muuta ühiskonda paremaks – sport suudab inimesi ühendada, dialoogi arendada ning mõistmist ja hoolivust luua. Päeva sümboliks on valge kaart, mis sümboliseerib hoolimist ja positiivsust. Eestis on valge kaardi päeva eestvedaja Eesti Olümpiakomitee.

                                                                                                                                                   

Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab Eesti Olümpiakomitee ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda. EOK toetajad on Paf, Coop, ERGO, JCDecaux, Monton, Nike, Olympic Casino, Sportland, Toyota ja USS Security.