Carol Plakk – Katriin Saar võitsid olümpiafestivalilt tennises paarismängu pronksmedali!

29.07.2017
Tagasi
29.07.2017
Ungaris Györis toimuval Euroopa noorte olümpiafestivalil alistasid Eesti tennisistid Carol Plakk ja Katriin Saar Saksamaa paari Mina Hodzic - Luisa Meyer Auf Der Heide 6:3, 6:0 ning võitsid pronksmedali.
See on Eesti noortele tennisistidele läbi aegade teine medalivõit Euroopa olümpiafestivalilt – 2013. aastal teenisid Mattias ja Kristofer Siimar paarismängus hõbeda. Eesti koondise medaliskoor Györis tõusis sellega aga kolmele: eelmistel päevadel võitsid Ken-Mark Minkovski kaugushüppes hõbeda ning jalgrattur Gleb Karpenko 10km eraldistardist pronksi.
 
15-aastased tallinlannad Plakk ja Saar on oma saavutusega väga rahul – seda enam, et nad mängisid koos esmakordselt. “Me oleme varem korduvalt mänginud teineteise vastu, aga mitte kunagi kokku. Esimestel päevadel olime mõlemad rohkem üksikmängule keskendunud, aga kui välja langesime, siis tuli küll mõte, et võiks paarismängus midagi ära teha. Õnneks kokkumäng ei osutunud raskeks ja meile kohe meeldis koos mängida. Tülli ei läinud ja koostöö sujus,” rääkisid pronksineiud.
 
Plakk ja Saar pidasid turniiri kõige keerulisemaks hetkeks poolfinaali Sloveenia paari vastu. Olles võitnud esimese seti, läks teises setis seisult 5:5 võit lõpuks vastastele ning poolfinaalis tuligi vastu võtta kaotus 3:6, 7:5, 10:3. “Tuju läks ära küll. Aga ees seisis pronksiheitlus ja võtsime eesmärgiks, et meie siit ilma medalita koju ei lähe. Mängu eel pinget ei tundnud, alles platsile astudes pumpasime ise üles ja väga hea mäng oli. Oleme endaga rahul ja nägime, et vorm on hoolimata äsjastest vigastustest hea.”
 
Värsked pronksmedalistid pidasid olümpiafestivali võistlemist eriliseks kogemuseks. “See on vägev tunne – mängid olümpiafestivalil, mitte tavalisel turniiril. Siin õppisime ka seda, kuidas suure publiku ees mängida,” nentisid Plakk ja Saar.
 
Carol Plakk treenib Evald Kree Spordimaailmas treener Aita Põldma juhendamisel, Katriin Saar Tallink Tennisekoolis treener Märten Tamla juhendamisel.