Eesti Olümpiakomitee kinkis Tallinna linnale 150 paari uiske

15.12.2021
Tagasi
15.12.2021

Täna avati Tallinnas Härma staadionil (J. Koorti tn 25) Eesti ainsa täismõõtmetes kunstkülmutusega kiiruisustaadioni uisuhooaeg, kus Eesti Olümpiakomitee kinkis projekti „EOK tuleb kooli“ raames Tallinna linnale 150 paari uiske.

 


Uisud andsid pidulikul tseremoonial Tallinna linna esindajatele, abilinnapea Vadim Belobrovtsevile ja Lasnamäe linnaosa vanema kohusetäitja Anu Ausile üle Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa ja olümpiapronks Allar Levandi. Tseremoonia kulmineerus Lasnamäe Vene Gümnaasiumi kooliõpilaste, Tallinna ja EOK esindajate värsketel uiskudel sõidetud auringiga. Kingitud uisud on mõeldud kasutamiseks eelkõige koolide kehalise kasvatuse tundide läbiviimiseks ja nende kasutamise eest koolidelt tasu ei küsita.  

EOK president Urmas Sõõrumaa sõnul puudutab liikumine kõiki eestimaalasi, kuid kõige tähtsam grupp on koolinoored. „Kui koolieas tekib harjumus tervise nimel spordiga tegeleda, siis seda harjumust järgitakse terve elu. Soovin, et te naudiksite nendel uiskudel sõitmist. Mida kiiremini nad läbi kuluvad, seda paremini nad eesmärki täidavad!“  

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev hindab EOK projekti „EOK tuleb kooli“ väga vajalikuks. „On hea meel, et Eesti spordi katusorganisatsioon panustab lisaks Eesti tippspordi arendamisele ka spordi järelkasvu ja liikumisharrastuse edendamisse. Mitmed spordialad, teiste seas uisutamine, eeldavad spetsiifilise spordivarustuse olemasolu. Projekt „EOK tuleb kooli“ on tõhusaks abiks, et muuta uisutamisega tutvumine ja sellega tegelemine paljude Eesti ja ka Tallinna koolinoorte jaoks kättesaadavamaks ja loodan, et pikemas perspektiivis on sellel positiivne mõju ka Eesti uisualade sportlikule tasemele,“ rääkis Belobrovtsev. Ta lisas: „Tänane pidulik tseremoonia haakub suurepäraselt ka ees ootava talvehooajaga, mille tähthetkeks on Tallinnas toimuvad iluuisutamise Euroopa meistrivõistlused. Kutsun kõiki üles tulema suursündmusele kaasa elama ja leidma hetki sportlike talverõõmude nautimiseks Tallinna uisuplatsidel,“ ütles Belobrovtsev.  

Lasnamäe linnaosa vanema kohusetäitja Anu Aus sõnul pakub Lasnamäe linnaosa mitmekesiseid võimalusi vaba aja veetmiseks ja spordi harrastamiseks nii suvel kui ka talvel. „Värskes õhus liikumine aitab hoida keha ja meelt erksana ning olen kindel, et juba teist aastat Härma staadionile rajatud uisuväljak ühes EOK kingitud uiskudega rõõmustab ja toob liuväljale erinevas vanuses uisusõpru,“ ütles Aus.  

Projekt „EOK tuleb kooli“ sai alguse 2010. aastal eesmärgiga edendada liikumisharrastust koolides. Aastate jooksul on piirkondadele kingitud sportmängude inventari ja suusavarustust. Viimasel nelja aastasel perioodil 2018-2021 varustati piirkondi uiskudega ja kokku on Eesti maakondade üldhariduskoolidele või sealsetele spordikeskustele üle antud 850 uisupaari. Projekt saab teoks EOK toetajate abil.  

Härma staadioni uisuring jääb koolipäevadel peamiselt Lasnamäe Vene Gümnaasiumi ja teiste piirkonnas asuvate koolide õpilaste kasutusse. Uisuklubide treeningud toimuvad graafiku alusel. Uisustaadion on valgustatud. Uisustaadion on avatud E-P kl 10-22. Uiske saab laenutada kuni kl 20.45. Staadioni üksikkasutuse tund kõigile külastajatele on 2,50 eurot. Uiskude laenutus maksab 4 eurot (eelkooliealised lapsed, õpilased, üliõpilased, pensionärid 2,50 eurot). Uisuhooaeg Härma staadionil on kavandatud kestma märtsi lõpuni.