Eesti sai kolm uut kõrgeima kategooriaga treenerit

17.06.2019
Tagasi
17.06.2019

Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa andis täna kolmele teenekale treenerile üle eliittreeneri kutsetunnistuse. Kõrgeima ehk kaheksanda kategooria tunnistuse saavad ujumistreener Siiri Põlluveer, korvpallitreener Märt Kermon ja võrkpallitreener Peeter Vahtra.

Fotol vasakult: Rein Ottoson, Siiri Põlluveer, Peeter Vahtra, Märt Kermon, Matti Killing, Kristjan Port, Urmas Sõõrumaa

EOK presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul on treenerid oma õpilastele eeskujud ning tal on hea meel, et Eestis on kolm uut kõrgeima kategooria treenerit. 

„Tihtipeale on treenerid lastele kui teised lapsevanemad, kes jagavad lisaks sportlikele teadmistele õpetussõnu ka teistest valdkondadest. Tänu teile on Eestis palju spordipoisse- ja tüdrukuid, kelle silmad säravad. Soovin teile palju jõudu ja jaksu noorte annete väljatoomisel!“  

Ainsa naisena nüüdsest eliittreeneri kutsetunnistust omava Siiri Põlluveeri käe alt on tippu jõudnud paljud Eesti ujujad, praegu töötab ta andekate noorujujatega Audentese spordiklubis.

„Ma olin väga rõõmsalt üllatunud, kui sellest uudisest teada sain. Nüüd saan oma kahe ja poole aastasele lapselapsele öelda, et olen esimene naiseliittreener!“ rõõmustas Põlluveer. 

Märt Kermon on juhendanud nii Eesti noorte-, juuniorite kui meeste korvpallikoondist ning juhtinud Eesti Korvpalliliitu.  „See kutsetunnistus näitab, et meie tehtud töö on oluline, aga ega see töö pooleli jää! Selline tunnustus on meeldiv,“ sõnas Kermon.

Peeter Vahtra on olnud võrkpallitreener nii Eestis kui ka Soomes, kus on aastate jooksul juhendanud erinevaid võistkondasid. Lisaks on ta olnud ka Eesti naiskonna peatreener.

„Olen olnud võrkpalli juures nii mängija kui treenerina pikalt ning mul on hea meel, et olen saanud anda selle ala arengusse oma panuse. Räägitakse, et praegu on võrkpallil väga ilusad ajad, ent usun, et see pole pelgalt hetkeseis, vaid ka tulevik on ilus. Kõige tähtsam on jätkusuutlikkus,“ ütles Vahtra.  

Kokku on EOK treenerite komisjon andnud kaheksanda kutsetaseme nüüdseks viiele Eesti treenerile – lisaks eelmainitutele on kõrgeima kategooria treenerid Matti Killing (sõudmine) ja Rein Ottoson (purjetamine). 15-aastasel perioodil 2004-2019 on Eestis välja antud 13203 treenerikutsetunnistust, tänase seisuga on kehtivad neist 3401.